Mazda 626 GF (1997-02) Polen Filtresi Hakkında

yksltrgt

Sessiz
Araç Markası
2001 Mazda 626 Gf
Araç Renk ve Tip
Bej - Sedan
Selam arkadaşlar
İki gün önce aracımın klimasına gaz bastırmak için oto elektrikçiye gittim.gaz basıldı, soğutuyo fakat aracın polen filtersini bulamadılar sonra bu araçta polen filtresi yok dediler.bende baktım göremedim.Bu aracın polen filteri nerdedir bilen gören resmi olan varmı.
çok teşekkürler şimdiden.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 626 GF aracım varken olması gereken yerleri meraktan kurcalamıştım, ama denk gelmedim. Klima kötü koku vermediği için merak da etmemiştim... Ge kasalarda olmadığına eminim ama bu kasada var mı yok mu bilmiyorum.

@civler
@dülgeroğlu
@universitely76

Konu hakkında bilgileri olabilir. :)

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
polen filtresi mevcut diye biliyorum, ben de kurcalayıp bakmadım ama
aracın içinde ,yolcu koltuğu tarafından torpido altından çıkarılıyor diye aklımda kalmış
bir bakın isterseniz

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
original.jpg

Torpido altından ulaşılıyor sanırım

yksltrgt

Sessiz
Araç Markası
2001 Mazda 626 Gf
Araç Renk ve Tip
Bej - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
buldum arkadaşlar torpidonun arkasında ama göze direk çarpan bir yerde değil aklınızda bulunsun.torpidoyu sökün karşınıza sağ tarafta fan motoru var bide ona bitişik bir siyah hazne var.o haznenin altında ya kelebek somun yada normal somunun tuttuğu bir parça var ama iyice alta yatmanız lazım göremeyebilirsiniz.o somunu sökünce 10,12 cm uzunluğundaki parçayı çıkarın sonra zaten filtreler görünüyo.ilk filtreyi çekin çıkarın sonra onun yanındada aynı şekilde bir filtre daha var.sonra onuda kendinize doğru çekin sonra aşağı doğru çekince iki adet filtre elinize geçiyor numune ile parçacıya gidersem bulurum diye düşünüyorum.
teşekkürler ilginize.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
GF kasalarda polen filtresi var. Farklı yapılarda üretiliyor mu bilmiyorum ama benim araçtan çıkan eski polen filtresi kanatlı ancak tek parça idi. Şöyle bir resim buldum:

IMG_20170704_125948.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Mazda 626 GF aracım varken olması gereken yerleri meraktan kurcalamıştım, ama denk gelmedim. Klima kötü koku vermediği için merak da etmemiştim... Ge kasalarda olmadığına eminim ama bu kasada var mı yok mu bilmiyorum.

@civler
@dülgeroğlu
@universitely76

Konu hakkında bilgileri olabilir. :)
Sağ ön koltuğun önde torpidonun altında, eğilince bir kelebek vida var, sökünce iki parça halinde elinize gelecektir. İki yılda bir değiştiririm.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Yanlış da hatırlıyor olabilirim ancak 1 adet çıkartıldı 1 adet takıldı diye anımsadım.
Düzeltme; ustanın el çabukluğundan yanlış hatırlamışım daha önce. Bugün tecrübe etmiş oldum.

Çıkan eski filtre:
IMG_20230521_152431.jpg

Iki parça ve birbirine şu şekilde geçmeli.
IMG_20230521_152509.jpg

Torpidonun alt arkasındaki kelebek somun açılınca şöyle bir parçayı çıkarıyorsunuz.
IMG_20230521_132749.jpg

Ağzını açtığınız üstteki kabinin içinde polen filtrelerini görebiliyorsunuz. Filtrelerin bir ucunda çizgi formunda çıkıntı diğer ucunda da sivri bir diş bulunmakta, dişli kısım alta gelecek ve kelebek somunlu sökülen ağız parçasında dişin gireceği yere oturacak.

Üst Alt