Mazda 3 BK (2003-09) Park Sensörü Montajı

Hanbey15

Sessiz
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
20170322_145332.jpg
20170322_152823.jpg
20170322_152823.jpg
20170322_152503.jpg
20170322_152449.jpg
20170322_152156.jpg
20170322_154335.jpg
20170322_153936.jpg
20170322_144952.jpg

20170322_144952.jpg
20170322_144133.jpg
20170322_143944.jpg

Evet arkasaşlar park sensörü montajını başarı ile sağladım..Öncelikle sensör gözlerinin aparatla tamponlardaki yerleri ölçerek açıyoruz..Daha sonra geri vitese giden kabloyu (bagajın hemen üstünde tavan halısının altında)bularak bağlantı için hazır hale getiriyoruz.Şaseyi hemen yanındaki somundan Daha sonra kabloyu kenarlardan alarak bagajın sol tarafına(krikonun olduğu yere)kadar çekiyoruz.Sensör beynini oraya sabitliyoruz.Sensör gözlerininin kablolarını deliklerden geçirip ana beyne kadar çıkarıyoruz ve soketleri takıyoruz..İkaz göztergesinide direksiyonun sol tarafındaki köşeye sabitleyerek kablosunu direklerde fitil aralarından saklayarak beyne kadar getirip soketini takıp bağlıyoruz.işlem tamam..inşaAllah yardımcı olabilmişimdir..

Moderatörün son düzenlenenleri:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Havalandırma kanalları vardır bagajda her 2 tarafta. Sensörlerin kablolarını o kanallardan içeriye alacaksınız. Geri vites lambasının olduğu taraftaki bagaj trimlerini sökeceksiniz ve geri vites lambasının kablolarından + - kabloları ek alıp park sensörü beynine gücü sağlayacaksınız. O taraftaki havalandırma kanallarından geçirdiğiniz kabloları da beyne bağlayıp kabloların sarkıp ses çıkarmaması için dikkatlice gerin ve toparlayıp bant ya da birşeyler sararak düzgünce müsait bir yere sıkıştırın.
Ses yapmayacağına emin olun, sensörlerden havalandırma kanalına gelen kabloların da sallanmadığına emin olun. İsterseniz alt tarafta müsait bir yer varsa oraya da sabitleyebilirsiniz cırt bantla ya da elektrikçi bantıyla.
Buzzer denilen hoparlörü de bagaj trimlerinin altından saklayarak arka koltuk altına gözükmeyecek şekilde yerleştirin.

Bu anlattıklarım araç içi bağlantıları içindi. Park sensörlerinin tampondaki deliklerini açmak önemli, eğer bir hata olursa eğim farklı olursa sıkıntı olur görmez. Delme talimatlarını dikkatlice uygulayın.

Ampul bagajda olduğundan bagajdan kaportaya bağlantısı olan bir plastik hortum vardır tırtıklı. Onun içinden geçirebilirsiniz. Ya da hiç bagaja gitmeyin, arka far hizasında ayrılan bir konektör vardır. O konektörü deneme yanılma ile bulabilirsiniz. Hoparlörün soket uçlarına 2 küçük kablo bağlayıp aracı kontak açık çalışmazken farlar kapalıyken geri vitese alacaksınız ve o konektördeki hangi kabloların geri vites ışığına gittiğini bulacaksınız. Kablo renklerine bakarak da + - sine büyük ihtimal karar verilebilir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Elinize sağlık. Gri tamponda siyah duruyor da benim beyaz tampona ne yapacağım bilmiyorum. :(

Hanbey15

Sessiz
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Elinize sağlık. Gri tamponda siyah duruyor da benim beyaz tampona ne yapacağım bilmiyorum. :(
Aslında o resimde siyah gözküyor..Ama koyu gri rengi....Orjinali siyahdı,ben gümüş gri bulamadığım için gri rengine boyadım.Sizde beyaza boyayabilirsiniz.ama boyamadan önce gözleri skoç breit ile zımparalayın boya zamanla soyulmasın.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Kazasız günlerde kullanın inşallah

karalimemet

Sessiz
Araç Markası
2007 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Galaksi
Eline emeğine sağlık. Kazasız belasız kullanın. Teknik işlere pek yatkınlığım olmadığından dolayı bu hafta ön ve arka sensörleri (cenmax), fren balatalarını
Tekkeköy /Samsun'da KARDEŞLER de Osman Usta'ya taktırdım. Hizmet ve işçiliklerinden çok memnun kaldım. Yetkili mazda servisi olmadığından dolayı "Kardeşler" in Samsunda varlığı büyük bir nimet. İnş. tez zamanda yetkili servis de açılır. Rabbim dürüst esnafın ve işinin ehli zanaatkarların sayısını arttırsın.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Direkt beyaz olanlardan sipariş verebilirsiniz @aurora . Ben eski aracıma beyaz olanlardan takmıştım. Hem de woswos grubununki gibi dışarı çıkıntılı olmayanlardan, çok orijinal durmuştu :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Direkt beyaz olanlardan sipariş verebilirsiniz @aurora . Ben eski aracıma beyaz olanlardan takmıştım. Hem de woswos grubununki gibi dışarı çıkıntılı olmayanlardan, çok orijinal durmuştu :)
O beyazlar maalesef benimkiyle aynı beyaz renge sahip değil. Bizimki kuğu beyazı olarak geçiyor. Hafif kirli beyaz. Kuğunun neresinden rengini aldıysa artık. :)

Üst Alt