Otoyollara Ortalama Hız Limiti Geliyor

Bayraktar

マツダ
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Kadran her zaman 3, 5 hatta 10 fazla gösterir. Yüzde oran cinsinden fazla gösterir. Genelde 140 ile giderken gerçek hızım tam 132 dir.80 ile giderken 76 77 dir. Lastik çapına göre değişir. Deneye yanılan bulunabilir, ya da GPS hızını gösteren telefon programıyla.
Navigasyon programlarında hep 3-5 km fazla çıkıyor benimkinde. :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Otoban giriş çıkış haricinde ( mesela İstanbul- Sakarya) aralarda da mesafe ölçme cihazları var diye biliyordum ya da bir yerlerde okudum emin değilim.
İstanbul çamlıca gişelerden girdiniz bir sonraki okuyucu Gebze-Hereke-Sapanca gibi..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Otoban giriş çıkış haricinde ( mesela İstanbul- Sakarya) aralarda da mesafe ölçme cihazları var diye biliyordum ya da bir yerlerde okudum emin değilim.
İstanbul çamlıca gişelerden girdiniz bir sonraki okuyucu Gebze-Hereke-Sapanca gibi..
Ara ara okuyucu varsa kötü olur abi. Giriş ve çıkışta hesaplanırsa iyi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Oooo cok iyi cok sevindim
-Hiz limitinden ceza yiyene yedigi yol ustundeki hiz tabelalari temizletilmeli
-1 senede ceza yemeyen birine vergi indirimi
Gibi seyler olabilir
İkinci önerin çok güzel ama bu sefer de, ilk yardım çantasında tentürdiyot yok diye ceza yeriz... Maksat indirimi hak etmeyelim.

Burası Türkiye.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Başlangıç ve bitiş noktaları olarak uygulama yapacaklarını sanmıyorum...Ya belli aralıklarla ara ölçümler yapıp karne notu gibi bitiş noktasına kadar hızlar not edilir son noktada Beyaz kepli amcalar bizde tam sizi bekliyorduk deyip sağ çektirebilir....Diğer ihtimali de söyleyeyim baktılar uygulama sağlıklı yürümüyor...Ticariler gibi takograf takıp herhangi bir çevirmede bak şurada bir 220 yapmışsın diyerek devlete yardım kapsamında cezaları yiyebiliriz....Uygulama daha başlamadan senaryolar üretiyor insan...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ankara-Antalya arasında bir yolda bu uygulama varmış. Kuzenim girişten itibaren 150-160 km hızla gidip çıkışta bir kamyon bulup tam arkasından tampon tampona çıkış kamerasından saklanarak geçtiklerini anlatmıştı. :D Bana çok mantıklı geldi. :p
Türk aklı işte :D
Nadiren otoyolda mobil radar da oluyor ankara girişine yakın bir yerde polis aracının pusuya yattığını çok gördüm. Aynı şekilde düzce bolu civarında da 1 defa rastlanmıştır.
Gişe giriş çıkışlarında ve dinlenme tesislerinde bazen sabit radar denk geliyor.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Türk aklı işte :D
Nadiren otoyolda mobil radar da oluyor ankara girişine yakın bir yerde polis aracının pusuya yattığını çok gördüm. Aynı şekilde düzce bolu civarında da 1 defa rastlanmıştır.
Gişe giriş çıkışlarında ve dinlenme tesislerinde bazen sabit radar denk geliyor.
Bir kaç mesaj sonra "yoldaki sabit radarlar nerede " başlığı açılır :D

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ceza yesekte seve seve odemek gerekiyor [emoji3]

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Ankara-Antalya arasında bir yolda bu uygulama varmış. Kuzenim girişten itibaren 150-160 km hızla gidip çıkışta bir kamyon bulup tam arkasından tampon tampona çıkış kamerasından saklanarak geçtiklerini anlatmıştı. :D Bana çok mantıklı geldi. :p
Başıma geldi, arkama bir Audi girdi. Bende tam radara geldiğimde bir sağ çektim. Sobelendi tabii :D

Üst Alt