Otoyollara Ortalama Hız Limiti Geliyor

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Hadi anladimda okadar düşünüyorlar madem yakıt konusunda bizleri indirim yapsınlar :)

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şimdi bu oldu diyelim bastım gaza 180 le geldim, Shell' e. Kat edeceğim kadar dinlendim, yedim, içtim diyelim sonra 90 km hızla yola devam ettim. Tam istenilen zamanda hız limitlerine uymuş gibi yolu kat ettim diyelim. Ceza yemem ki ;) ( biz o makineyi yakarız )

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz

Bayraktar

マツダ
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Çıkış gişelerindeki ceplerde süreyi doldurmayı bekleyenler olacaktır artık. Oralar için bir de kafeterya ihalesi açılır. Ohh misss...
Şimdi amaca gelirsek: Çevre mevre koruması hikaye tabi. Kazaları önlemek hedef ise bence böyle bir şey kesinlikle kazaları arttıracaktır. Nasıl olsa yolda bir sınır yok diyerek son limitleri zorlayacak olan yurdum insanı birazdan rolantide takılırım farkı kapatırım diyip asıl kazaların çoğalmasına neden olacaktır.
Sonuç: Anlık olarak ceza kesilmesi için gerçekten o sırada hız limitini aşmamız gerekiyordu. Şimdi belki aşmasak da saniyelerle ceza yiyebilme olasılığımız var. Yolu kaç dakikada bitirmemiz gerektiğini söyleyeceklerse hadi anlarım. Ama onun da olmayacağını düşünürsek yanımızda kronometre taşıyacağız demektir.
Bir taşla çok kuş vuracak yine devletlülerimiz. ;)

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
İhtiyaç varsa daha fazla ceza-i işleme, uydururlar bizimkiler binbir hikaye...

Alışkınız bizler devletin bizi (!) düşünmesine. Akaryakıt fiyatlarının yüksek oluşu bizleri toplu taşımaya yöneltip ülke petrol ithalatını azaltmaya yönelik planlı ekonomi politikasından misal...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Üst limit konularak hesap yapılırsa gayet güzel olur. Şu anki durumuyla gezici radar var ve yüksek hızda ceza yazılma ihtimali var.

Yeni uygulama ile bu ihtimal kalkıyor. Mutlu hocamın hesabı ile de hız limitini aşmak için çok yüksek hızlarda, (160-180 km gibi) gitmek gerekiyor ki, bizim için mümkün değil.

:)

aurora

(Can)
Araç Markası
Tabanway
Çok da dert değil aslında. %10 toleransla 132 km hız. Ortalama hızı 132 tutturmak için genelde 150 km hız basmak lazım. O km de 150 gerçek hızda gidebilmek için 160 kadran hızıyla gitmek gerek.
Tünel girişlerinde hız gösteren elektronik tabelalar var ya, ben orada hep kadrandan 10-12 km daha yüksek değerler görüyorum. Örneğin kadran 85 diyelim, tabelada 97 falan yazıyor. :confused:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Maddelerin birinde emisyondan bahşedilmiş, bu kadar önemsendiğini VW skandalında da belli etselerdi keşke.
Emisyona çok dikkat ediyorlarsa 3. Köprüden geçişi yasaklayıp Osman Gazi geçişini ucuzlatmalılar.

Tünel girişlerinde hız gösteren elektronik tabelalar var ya, ben orada hep kadrandan 10-12 km daha yüksek değerler görüyorum. Örneğin kadran 85 diyelim, tabelada 97 falan yazıyor. :confused:
Kadran her zaman 3, 5 hatta 10 fazla gösterir. Yüzde oran cinsinden fazla gösterir. Genelde 140 ile giderken gerçek hızım tam 132 dir.80 ile giderken 76 77 dir. Lastik çapına göre değişir. Deneye yanılan bulunabilir, ya da GPS hızını gösteren telefon programıyla.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst Alt