Otomotiv Dünyasındaki Gelişmeler - Haberler (Genel)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
2021 Honda City HB

Haberlere göre Honda Jazz'ın yerini alacak ve Jazz üretimi sona erecek.

55559
55560
55561
55562

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
İlk üretildiği kasadan itibaren bu City'i sevebilemeyen bir tek ben miyim?
Abi cityi nasıl tipsiz yapabiliriz göstermek için yapmışlar, yine bunun eli ayağı bı nebze düzgün, önceki sedan berbattı, daha önceki yaşadığım sitede vardı, hergun bı bakış atıyordum belki goremedigim bişey var diye ,yok, araba meymenetsiz, aynalar da ille gözüme batardi.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
2009'a kadarki Honda City kasası...

Önden geldi, yanımda geçti ve gidiyor... ben dönüp arkasından bakarken o lastikleri görüyorum...

"bu araba bu çırpı bacak gibi lastiklerle nasıl da tipsizlik örneği" deyip üzerime çöken karamsarlık ile yoluma devam ediyorum..

(Yukarıdaki kasayla eli yüzü toparlanmış, Jazz'ın halefi olduğu içindir o da.)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Honda Jazz'ın üretimden kalkması sevenleri için yıkım olur. 2005 yılında aldığı Jazz'ı hala ilk günkü memnuniyetle kullanan akrabam var. Araba Isveç çakısı gibi. Bitirim karınca. Kendine has hayranları olan bir model. Ben de uzun yol motor performansı hariç çok severdim. Şehir içinde eline su dökecek bir araç hala kullanmadım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Honda Jazz'ın üretimden kalkması sevenleri için yıkım olur. 2005 yılında aldığı Jazz'ı hala ilk günkü memnuniyetle kullanan akrabam var. Araba Isveç çakısı gibi. Bitirim karınca. Kendine has hayranları olan bir model. Ben de uzun yol motor performansı hariç çok severdim. Şehir içinde eline su dökecek bir araç hala kullanmadım.
Yeni nesil B segment binekler çok güzel olmaya başladı zaten, rakipler çalışırken Jazz piyasada yok, belki de haber doğrudur. Keşke Mazda 2 bu pastadan pay alsaydı. Yeni 208, Corsa, Micra epey iyi işler yapmış..

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Yeni nesil B segment binekler çok güzel olmaya başladı zaten, rakipler çalışırken Jazz piyasada yok, belki de haber doğrudur. Keşke Mazda 2 bu pastadan pay alsaydı. Yeni 208, Corsa, Micra epey iyi işler yapmış..

Artık umudu kesin mazdadan şunu getirse bunu getirse diye düşünmeyin. Muhtemelen bir kaç sene sonra hiç olmayacak. Araç yok, orijinal parça stoğu yok hiç bir şey yok. BL kasanın sileceği acil lazım oldu, bir kaç servisle görüştük stokta yok. Silecek yahu silecek...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Artık umudu kesin mazdadan şunu getirse bunu getirse diye düşünmeyin. Muhtemelen bir kaç sene sonra hiç olmayacak. Araç yok, orijinal parça stoğu yok hiç bir şey yok. BL kasanın sileceği acil lazım oldu, bir kaç servisle görüştük stokta yok. Silecek yahu silecek...
Aynen öyle, otomobillere makyaj gelmiş yakında kasa değişecek daha ülkeye gelme durumu bile yok, bu güzelim araçlardan mahrum edildik..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
2021 Honda City Sedan

Yapılan değerlendirmelerde artıları konusunda; konforu, geniş yaşam alanı, yumuşak süspansiyon ve yakıt tasarrufundan bahsedilirken eksileri konusunda ise; gürültülü kabin, kötü yol tutuş ve güvenlikten bahsedilmiş.

55658
55659
55660
55661
55662

Üst Alt