Otomotiv Dünyasındaki Gelişmeler - Haberler (Genel)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sony'nin CES 2020'de tanıttığı elektrikli konsepti Vision-S'in kokpit görüntüleri

49138

49137

49139

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yalnızca 250 adet üretilecek Volkswagen Arteon R-Line Edition'ın Avrupa başlangıç fiyatı 55 bin euro civarında olacak.

49202

49203

49201

Tifus

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Hatchback
Buda Türkiyemizden haber.Severim böyle icatları...

Tasarladığı motorun bilinen motorlardan farklı olduğunu kaydeden Halit Avcıoğlu, "Bilinen tüm motorların aksine 1000 CC'lik bu motoru 2 bin 500 CC gücüne çıkarıp ve bu gücü elde ederken de yüzde 70 yakıt tasarrufu sağlayacağız. Dünya üzerinde böyle bir tasarım yok. Bunu çok araştırdım. Bu işin uzmanlarına sordum, şaşırdılar. Bu motorla 1 litre benzin ile 100 kilometre yol katedilebilecek. Bu tasarımda karbüratör yok, enjektör yok. Bu motor benzini buharlaştırıp yakacak. Kesinlikle hava kirliliği yaratmayacak bir motor olacak." dedi.
Şu anda bütün parçalar hazır, montaj çalışmalarım sürüyor. Sanırım bir hafta sonra kontağına basacağız. Motoru test etmek için bir araba aldım. Arabaya bu motoru monte ettikten sonra kendimiz önce bir sürüş yaparak provasını yapacağız. Bütün testlerimizi geçtikten sonra artık TÜBİTAK veya hangi kuruluş ilgilenecekse oraya başvuracağız. Ben bu işe yürekten inanıyor ve kendime güveniyorum. Şu ana kadar sadece bir motor tasarımına 100 bin lira bütçe harcadım. Yaptığım her iki tasarım içinde patent başvurusunda bulundum ve patentlerini de aldım sayılır. Bu tasarım tamamen yeni bir icat olacak. Dünyada olmayan bir çalışma olacak. Ayrıca bu tasarım sadece otomobillerde kullanılmayacak. Motosiklet, traktör, çim makineleri ve teknelere kadar birçok alan da kullanılabilecek.
6AFC5CB0-2D7E-4133-90A0-1844550CB6F4.jpeg
3EC5222E-2F74-4606-9065-03984C9B506F.jpeg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Buda Türkiyemizden haber.Severim böyle icatları...

Tasarladığı motorun bilinen motorlardan farklı olduğunu kaydeden Halit Avcıoğlu, "Bilinen tüm motorların aksine 1000 CC'lik bu motoru 2 bin 500 CC gücüne çıkarıp ve bu gücü elde ederken de yüzde 70 yakıt tasarrufu sağlayacağız. Dünya üzerinde böyle bir tasarım yok. Bunu çok araştırdım. Bu işin uzmanlarına sordum, şaşırdılar. Bu motorla 1 litre benzin ile 100 kilometre yol katedilebilecek. Bu tasarımda karbüratör yok, enjektör yok. Bu motor benzini buharlaştırıp yakacak. Kesinlikle hava kirliliği yaratmayacak bir motor olacak." dedi.
Şu anda bütün parçalar hazır, montaj çalışmalarım sürüyor. Sanırım bir hafta sonra kontağına basacağız. Motoru test etmek için bir araba aldım. Arabaya bu motoru monte ettikten sonra kendimiz önce bir sürüş yaparak provasını yapacağız. Bütün testlerimizi geçtikten sonra artık TÜBİTAK veya hangi kuruluş ilgilenecekse oraya başvuracağız. Ben bu işe yürekten inanıyor ve kendime güveniyorum. Şu ana kadar sadece bir motor tasarımına 100 bin lira bütçe harcadım. Yaptığım her iki tasarım içinde patent başvurusunda bulundum ve patentlerini de aldım sayılır. Bu tasarım tamamen yeni bir icat olacak. Dünyada olmayan bir çalışma olacak. Ayrıca bu tasarım sadece otomobillerde kullanılmayacak. Motosiklet, traktör, çim makineleri ve teknelere kadar birçok alan da kullanılabilecek.
Ekli dosyayı görüntüle 49874Ekli dosyayı görüntüle 49875
Amca boşuna zahmet etmiş. Bu icat bizim işimize yaramaz maalesef... İcat; Trafikte dolaşıma girdiği an benzinin litresini şu anda 100 km de kaç litre ortalama tüketim varsa ona endekslerler... :(

Bkz. Lpg'nin ülkemizdeki tarihçesi.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Dünyada Yılın Otomobili 2020 finalist listesi:

Hyundai Sonata
Kia Soul EV
Kia Telluride
Range Rover Evoque
Mazda 3
Mazda CX-30
Mercedes CLA
Mercedes GLB
Volkswagen Golf
Volkswagen T-Cross

49914

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Gün geçtikçe çirkinleşen tasarımlar listesinde bana göre

Makyajlı 2020 Opel Astra'nın ülkemizdeki başlangıç fiyatı 169.900 TL olacak.

49943

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bıyık tasarımını icat eden yavşak kör olmuştur inşallah diyorum... Töbe töbeeee :utan:

Üst Alt