Mazda 6 GH (2007-13) Otomatik Vites Geçiş Sorunu ve Vuruntu Problemi

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Radyatöre gelen hortumlardan alıp değişim yapan makine var bu iş için, çok da basit bir işlem. Sokakta yapan vatandaşlar var. Şanzıman ustasıyım diyen adam neden bu makineyi almaz, hala anlamam
Bakalım birde konya da sorucam. Hangi yağ dan koydun reis?

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Ben de 1800 ile 1200 arasında kaldım. 1800 daha yeni teknoloji falan. Ama 1200 de tam bizim kitaçıkta yazan şanzıman yağı koduna denk geliyor. Bir değişim hissettin mi abi sen? Birde yağ filtresi de değişti mi? Değişti ise yağ filtresine ne istediler? Çok sordum şimdiden saol :)

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Ben de 1800 ile 1200 arasında kaldım. 1800 daha yeni teknoloji falan. Ama 1200 de tam bizim kitaçıkta yazan şanzıman yağı koduna denk geliyor. Bir değişim hissettin mi abi sen? Birde yağ filtresi de değişti mi? Değişti ise yağ filtresine ne istediler? Çok sordum şimdiden saol :)
1200 ile 1800 aynı fiyattaydı, standartı ve dayanıklılığı daha yüksek olanı tercih ettim. 1200 uygun fiyatlı bulunursa o da tercih edilebilir bence.

Çok farkedilecek bir derecede değişim olmadı. Geçişler rahatladı. Karterin açılıp temizlendiğini görmek daha mutlu etti beni :) Ben filtreyi de değiştirdim. Ford focus, fiesta v.s. filtreleri uyuyor. Mahle marka, 120 liraya almıştım. Motorcraft'ın orjinal filtresi de 250 civarıydı. Mahle'nin çok köklü bir marka olduğunu duyunca alıverdim.

Ek bilgi: 2. vitese geçerken şanzıman bilgiyi boğaz kelebeğinden alıyormuş. Dolayısıyla 2'ye geçerken hissettiğim hafıf sarsıntıya boğaz kelebeği temizliğinin etkisi oldu. Yağ değişimi de öldürücü darbe oldu diye düşünüyorum :) şanzıman yağı değişim konusu aklıma geldikçe bir iç huzursuzluğu vardı, şimdi stresim azaldı en azından :)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Anladım. O zaman ben de 1800 kullanayım. Daha fiyat araştırması yapmadım. 9 lt alsam yeter heralde. Birde şanzıman iç temizleyici uyglamayı düşünüyorum. Şanzıman yağım baya eksikmis benim. Daha birkaç gün önce kontrol ettim. Hemen ekledim elimde mobil atf3 vardı. Birde direksiyon yağı niyetine eskiden aldığım liqui 1200. Hepsi karistı şuan sanzimanin içinde :utan: yakın zamanda degistirmem lazım kisacası

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
1200 ile 1800 aynı fiyattaydı, standartı ve dayanıklılığı daha yüksek olanı tercih ettim. 1200 uygun fiyatlı bulunursa o da tercih edilebilir bence.

Çok farkedilecek bir derecede değişim olmadı. Geçişler rahatladı. Karterin açılıp temizlendiğini görmek daha mutlu etti beni :) Ben filtreyi de değiştirdim. Ford focus, fiesta v.s. filtreleri uyuyor. Mahle marka, 120 liraya almıştım. Motorcraft'ın orjinal filtresi de 250 civarıydı. Mahle'nin çok köklü bir marka olduğunu duyunca alıverdim.

Ek bilgi: 2. vitese geçerken şanzıman bilgiyi boğaz kelebeğinden alıyormuş. Dolayısıyla 2'ye geçerken hissettiğim hafıf sarsıntıya boğaz kelebeği temizliğinin etkisi oldu. Yağ değişimi de öldürücü darbe oldu diye düşünüyorum :) şanzıman yağı değişim konusu aklıma geldikçe bir iç huzursuzluğu vardı, şimdi stresim azaldı en azından :)

Reis şanzıman filtresi konusunda yardımcı olabilir misin? Nereden aldın ben de alayım. Netten aldıysan bir link yeter zaten. Şahısdan aldıysan da beni bağlasan yeter. Birde 250 tl orjinali varsa onu alayım sen nerden bulmuştun ki?

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Reis şanzıman filtresi konusunda yardımcı olabilir misin? Nereden aldın ben de alayım. Netten aldıysan bir link yeter zaten. Şahısdan aldıysan da beni bağlasan yeter. Birde 250 tl orjinali varsa onu alayım sen nerden bulmuştun ki?

Ford parçacılarında kolaylıkla bulunur. Fiyatlar değişti mi bilmiyorum. Motorcraft'ınki 250 civarıydı. Mahle de 120 civarıydı. Zaten basit bir filtre. Oralarda bulamazsan alırım tabi, hallederiz :harika:

Filtre bu, site ya da fiyatı hakkında fikrim yok

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Ford parçacılarında kolaylıkla bulunur. Fiyatlar değişti mi bilmiyorum. Motorcraft'ınki 250 civarıydı. Mahle de 120 civarıydı. Zaten basit bir filtre. Oralarda bulamazsan alırım tabi, hallederiz :harika:

Filtre bu, site ya da fiyatı hakkında fikrim yok

Firma sağlamdır, bir çok sefer dükkanlarından alışveriş yaptım.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Mazda parça diye biyerde buldum. Oradaki parcacı ile konuştum. O da Ford için yazanları takma uyumlu gibi görünür bir süre sonra kaçırmaya başlar dedi. Ne kadar dogru bilmiyom.

Üst Alt