Mazda 6 GG (2002-08) Otomatik Cam Problemi

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Aracın şoför camında ufak bir problemim var. Açma/kapama yaparken herhangi bir sıkıntı yok, normal çalışıyor. Ama otomatik açma/kapama yapmıyor. Kodlama yapıyorum, bir kaç sefer çalışıyor, sonra yine iptal oluyor. Kumandadan tüm camları aç/kapa yapınca bütün camlar açılıyor, şoför camı açılmıyor.
Normal çalışmasında tekleme vs. hiç bir şey yok, tıkır tıkır çalışıyor. Sorun ne olabilir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Akü kutup başını sökerek sıfırla ve tekrar kodla. Aynı şey olursa, sistemde hata var ve korumaya alıyor demektir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Cam motorunun orada sensör var, sistemde sorun algılıyorsa kendini korumaya alıyordur. Sistemi resetle yeniden programlama yap, sorun devam ederse, düğme ve motor üzerinde yoğunlaşmak gerekir.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Cam motorunun orada sensör var, sistemde sorun algılıyorsa kendini korumaya alıyordur. Sistemi resetle yeniden programlama yap, sorun devam ederse, düğme ve motor üzerinde yoğunlaşmak gerekir.
Buda var normal kullanımda bir şeyler yolunda gitmiyorsa kısa devre yaparak sistem sıfırlanıyordur.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Bunu yarın deneyeceğim abi :) birde şu var, arada sırada ayda yılda bir otomatik kendi kendine çalışıyor :) Düğmeden diye düşünüyordum ama kumandadan cam açma kapama yapmadığı için koruma olayı daha mantıklı gelmeye başladı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@Murat Bende; Mazda 3 varken sağ arka kapıda cam motorunun dişli sıyırma sorunu başıma gelmişti, aşağıdaki linkte de bu sorunun çözümü var ancak; daha önemlisi, bu sorun ortaya çıktığında sistemde gariplik oluşması, kendisini korumaya alması, bir çalışıp bir çalışmaması, camın durduk yerde aşağı yukarı inip çıkması gibi olayların da meydana geldiği anlatılmakta.

Mazda 3 BK (2003-09) Cam Kaldırma Dişlisi

Son düzenleme:

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Bugün ayna kapağının bağlantısını yapmak için sürücü tarafının kapı döşemesini söktüm sökmeden önce camı indirmiştim, montajı tamamladıktan sonra
sürücü tarafının düğmesi çalışmadığını fark ettim işin kötü tarafı cam inik vaziyette kaldı, diğer camlarda sorun yok acaba ne olmuş olabilir bu konu hakkında bilgisi olan varmı.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Tekrar söküp gözlemlemek gerekiyor, kablo veya sokette farkında olmadan tahribat yapmışsındır

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
soketin icine baktinmi ?
pimler yamulmus yada geri kacmis olabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Cam motorunun kablolarına yoğunlaşmak gerekir. Ya da sistemi sıfırlayıp tekrar kodlamak sorunu çözebilir.

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Kutup başını çıkardım 10 dakika sonra tekrar bağladım son olarak sigortaları kontrol ettim sonuç aynı yarın elektrikçi'ye baktıracağım.

Üst Alt