Mazda 3 BK (2003-09) Ön Takımdan Gelen Ses

Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Merhabalar öncelikle aracımı 2 hafta önce aldim mazda3.2006 araçta alt takımdan bir sürtme sesi geliyor horul horul bi kaç gün önce sağ.aks bası tamir gördü ama sanki bir mil sürtüyor hart hart diye ve bu ses vites boşta iken yapmıyor dönüşlerde ve düz yolda da yapiyor bostancı sanayiye görürdüm bulamadılar bu anlamda.bana yardımcı olabilcek arkadaşlar varsa çok memnun olurum satma aşamasına geldim artık trim sesi olsun bu sesler olsun şimdiden çok teşekkür ederim istanbul anadolu yakasindayim

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Merhabalar öncelikle aracımı 2 hafta önce aldim mazda3.2006 araçta alt takımdan bir sürtme sesi geliyor horul horul bi kaç gün önce sağ.aks bası tamir gördü ama sanki bir mil sürtüyor hart hart diye ve bu ses vites boşta iken yapmıyor dönüşlerde ve düz yolda da yapiyor bostancı sanayiye görürdüm bulamadılar bu anlamda.bana yardımcı olabilcek arkadaşlar varsa çok memnun olurum satma aşamasına geldim artık trim sesi olsun bu sesler olsun şimdiden çok teşekkür ederim istanbul anadolu yakasindayim
Aks tamir görmeden önce ses yok muydu

Nausea

Katılımcı
Araç Markası
2017 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Benim sağ AKS'te boşluk olduğundan dönüşlerde tak tak ses yapıyordu arada sırada. Tamire bırakacağım arabayı. Mazda servisine parça sorulmuş ve verilen fiyat 6800 TL. 2004 Model bir araba için bu nasıl bir parça ücreti anlamıyorum. Bu servislerin ütopik ücretleri gerçekten can sıkıcı bir hal almaya başladı. Yan Sanayi ürün 750 TL. Servis sadece parça ücreti 6800 TL. İnanılır gibi değil.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Çok normal çünkü servisteki "komple aks" yani şanzımandan tekere kadar olan kocaman aks fiyatı, sizin aldığınız fiyat ise aksın genelde bozulan kısmı yani "dış aks kafası" Ustanız tecrübeli ise sadece dış aks kafası ile tamiratın sona erip eremeyeceğini bilir.
Tahminen sadece dış aks kafasının değişimi ile problem halledilebilir ama iç kısımda ise tornada tamir ile yapılabiliyor bazende olmuyor hatta tamamen ustanızın orada ne tespit ettiğine bağlı bir durum

Nausea

Katılımcı
Araç Markası
2017 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Çok normal çünkü servisteki "komple aks" yani şanzımandan tekere kadar olan kocaman aks fiyatı, sizin aldığınız fiyat ise aksın genelde bozulan kısmı yani "dış aks kafası" Ustanız tecrübeli ise sadece dış aks kafası ile tamiratın sona erip eremeyeceğini bilir.
Tahminen sadece dış aks kafasının değişimi ile problem halledilebilir ama iç kısımda ise tornada tamir ile yapılabiliyor bazende olmuyor hatta tamamen ustanızın orada ne tespit ettiğine bağlı bir durum
Sadece kafası değil. Sağ tarafın denge mekanizmasına kadar olan kısmı tamamem degisecegiz. Öyle olmasa dahi 2004 Model bir araba için üretilen parçaya bence ütopik bir rakam. Görüşünüze saygım var fakat yetkili servislerin fiyat politikaları belli. Daha önce bir Mazda kullanıcısının start stop düğmesi aşınmışti ve yetkili servis sadece düğme için 750 TL fiyat istemişti.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Sadece kafası değil. Sağ tarafın denge mekanizmasına kadar olan kısmı tamamem degisecegiz. Öyle olmasa dahi 2004 Model bir araba için üretilen parçaya bence ütopik bir rakam. Görüşünüze saygım var fakat yetkili servislerin fiyat politikaları belli. Daha önce bir Mazda kullanıcısının start stop düğmesi aşınmışti ve yetkili servis sadece düğme için 750 TL fiyat istemişti.
Fiyat politikaları belli ama kurlar ın durumu ortada sadece mazda değil tüm markalar için aynı şey geçerli
biz sanırım alıştık koliler dolusu alışverişimiz oldu mazda servisinden ama neyin ucuz neyin pahalı olacağını daha sormadan tahmin edebiliyoruz :D
özetle marka ayırmaksızın şu durum var ;
-sarf malzemeler normal fiyatlarda
-sarf olmayan malzemeler pahalı fiyatlarda olur (aks da buna dahil çünkü ısıl işlemli çelik ve üzerinde bir çok işlem var :( )
malesef demek istiyorum :(
arızanız için ise denge mekanizması nedir tam anlayamadım ama aks için büyükşehirlerde her türlü tamirat var veya güvenilir çıkmacılar var onlar ile bir görüşün derim

Son düzenleme:

mustafakaya

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Siyah Hatchback
Selamlar,

Aracın sağ ön tekerinde fren hortumunu tutan demir parçacağındaki kısım yok (daha önce gelmiyordu düştü veya takan olmadı vs şu an tespit edemiyorum) sağ ön teker her sallandığında en ufak kasis bile olsa demire sürter gibi ses geliyor. Tamircide herşeye baktık arabayı salladık burdan geliyor parça bulunmaz dedi. ( Tekerin hemen arkasında frene gelen hortumu tutan parça segman dedi tamirci ama arattım öyle bişey bulamadım). Aşırı sinir bozucu ama basit bişey bu parçayı nasıl bulabilirim veya parçayı anlatabildim mi bilemedim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Üst Alt