Ön Camdaki Çatlak Hakkında

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Selamun aleyküm arkadaşlar.
Geçenlerde benim araçta durduğu yerde bir çocuk tarafından ön cam'a taş atılması sebebiyle küçük bir çatlak oluştu. Şimdilik bir problem yok ama kışın bulunduğum yerdeki aşırı soğuk nedeniyle çatlak büyür mü acaba?Yaz tatilinde memlekete gittiğimde değişsem mi?
Kaskoyu bu sefer grupama dan yaptırdım ki bu kasko da orijinal cam ile değişme var.
86500b281f06111b6770fcfe2afce6ea.jpg
22970c6c1f4d52d3e5b324a303507312.jpg
64ac8b65b08f1bb7f938c0f0967748c9.jpg
18a4553d049dc98675a2a71388c0f2a5.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun hocam. Değişim en güzeli olur. Etrafını çizerek büyümesi engellenebilir bir ihtimal.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Geçmiş olsun, bundan çok daha küçük bir çatlak için ön camı değiştirmiştim, bence de kaskodan değiştirin gitsin..

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yazın tatil için gittiğimde kullanayım,gelmeden önce de değiştirip geleyim o zaman.

Bu arada orijinal camın fiyatı 1130 tl imiş

Moderatörün son düzenlenenleri:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Iyi fiyatmis.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bence kasko bitimine yakın zamanda değiştirin.
Genelde ilk cam değişimi hasarsızlığı bozmuyor ama ikinci bozuyor.
Eğer yenileme zamanına çok varsa belli olmaz belki tekrar bir kaza gelebilir camın başına.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Eğer yenileme zamanına çok varsa belli olmaz belki tekrar bir kaza gelebilir camın başına.
En mantıklı yaklaşım bu bence de... :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Eğer aracınız touring ise rezistanslı ön cam taktırmanız kışın faydanıza olur.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Mantikli

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu düşünce de çok uygun ama ben kasko yenileme zamanı en yakın servisten 300 km uzakta oluyorum.
Ben en iyisi yazın kullanayım eğer büyürse yazın olduğu gibi kalırsa da seneye yarıyıl tatilinde değişeyim.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eğer aracınız touring ise rezistanslı ön cam taktırmanız kışın faydanıza olur.
Bunu da servise bir sorayım eğer yapılacak bir şeyse öyle yaptırayım.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatörün son düzenlenenleri:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
camin rezistans kablolarini altda musait bi yere biraktir daha sonra disarda baglatabilirsin uygunda olabilir

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Konuyu hortlatmış olacağım ama kafamda deli sorular. Benim camda da küçük bir çatlak var aldığım adam bende böyle kullandım dedi bir problem olmadığını söyledi tam orta aynanın arkasındaki siyah bölümde. Fakat Temmuz ayında vize kontrol yönetmeliği değişmiş artık ön cam çatlakları ağır kusurlu olacakmış. Değişmek zorunda kalabilirim şimdi kasko tamir durumunu araştırıyor en yakın gören servis. Kaç gün sürer. Rezistanslı taktıran var mı(dizel touring araç) birde kasko bitmesine yakın yeni teklifi aldıktan sonra. değiştirmek mantıklıymış galiba

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Konuyu hortlatmış olacağım ama kafamda deli sorular. Benim camda da küçük bir çatlak var aldığım adam bende böyle kullandım dedi bir problem olmadığını söyledi tam orta aynanın arkasındaki siyah bölümde. Fakat Temmuz ayında vize kontrol yönetmeliği değişmiş artık ön cam çatlakları ağır kusurlu olacakmış. Değişmek zorunda kalabilirim şimdi kasko tamir durumunu araştırıyor en yakın gören servis. Kaç gün sürer. Rezistanslı taktıran var mı(dizel touring araç) birde kasko bitmesine yakın yeni teklifi aldıktan sonra. değiştirmek mantıklıymış galiba
Benim iç dikiz aynasının içerisinde çizikler oluşmuştu. Garantiden değişim yapılırken ön cam kırılmıştı. Oda rezistanslı olarak komple değiştirildi.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

Görüş açısı içinde güvenlik zaafiyeti oluşturmadığı için sıkıntı olmaz. Ön camda çatlak varsa kesin ağır kusur diye birşey yok. Görüşü etkilemesi gerekiyor ağır kusur sayılması için.

Üst Alt