Nokian Lastik Hakkında Her Şey

touch the sky

Katılımcı
Orijinal ebata döndürdüm
195 55 15 wetproof nokian
51331

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Şirket aracında kullandığım kışlık lastikler bugün resmen şov yaptı. Sabah yaklaşık 15 cm kar olan sokaklardan caddeye çok rahat şekilde en ufak zorlanma olmadan çıktı. Korktuğum nokta sabah yapan kar altındaki buz idi ama hiç sıkıntı olmadı. Tüm yol bitip caddeye çıktığım an minibüs yüzünden ani fren yapınca orada kaldım, ona da yol kenarında bekleyenler omuz attı tek hamlede kurtardı kendini :) adamlar kışlık lastikte uzman, o yüzden yazlık lastikleri de uzmanlarına bırakıp kışlık modellerine yoğunlaşmaları lazım :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Benim Lassa snoways 3 ler aynı sevgiyi göstermedi bana :D sabah erken maaile kayınvalideye geçecek daha sonrasında da eşim ve ben raylı sistemle Kurtuluş tarafına geçecektik.
Gerçekte olan ise sakin bir şekilde o rampadan aşağı indim döndüm yukarı çıkmak için 3-4 hamle ile rampanın %70 i ni tamamladım baktım olmayacak park ettiğim alan yüzü yukarı gelecek şekilde bırakıp sarı siteden 4x4 ilanlarına bakmaya başladım :D:D

55702
55703

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Benim Lassa snoways 3 ler aynı sevgiyi göstermedi bana :D sabah erken maaile kayınvalideye geçecek daha sonrasında da eşim ve ben raylı sistemle Kurtuluş tarafına geçecektik.
Gerçekte olan ise sakin bir şekilde o rampadan aşağı indim döndüm yukarı çıkmak için 3-4 hamle ile rampanın %70 i ni tamamladım baktım olmayacak park ettiğim alan yüzü yukarı gelecek şekilde bırakıp sarı siteden 4x4 ilanlarına bakmaya başladım :D:D

Ekli dosyayı görüntüle 55702Ekli dosyayı görüntüle 55703
Abi pajero da bak, off road da yaparsın, Mustafa'nın da sesi soluğu çıkmaz daha :) :)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
1 yıldır wetproof kullanıyorum. Bir daha asla ne kullanır, ne de tavsiye ederim. Bana tavsiye edene de çok güzel kafiyeli giydirmeler yaparım artık..
Geçen sene aldıktan 2 ay sonra bir vida girdi. Yakın yerde yol üstü lastikçide fitil atıldı. Eve döndüğümde iş yerinin lastiklerini tamir değişim yaptırdığımız lastikçide normal yama yapılsın dedim, fitil kaçırıyormuş zaten ufak ufak dedi. Bu seri pek yama tutmuyor ama bakalım dedi, içten temizleyip yamadı. Geçenlerde yine kaçırıyordu başka lastikçiye gittim, yamayı eliyle söktü salmış kendini. Abi bu gene tutmayabilir dedi.. 10 gündür araç yatıyor, bugün inip çalıştırdım basınç 34 den 23 e inmiş. Yine aynı lastik...
3.yama da tutmamış. Pazartesi eski ustalardan bir rot balanscı lastikçim var artık oraya gideceğim. Bir daha nokian mı.. Tövbe... Bir önceki seride çatlama sorunu vardı, bunu da yama tutmuyor. Yazlık lastik yapmayı öğrenecekler inşallah 5-10 seneye kadar.
Bir vida yüzünden sök, tak kazı lastiki içerden delinecek bu gidişle zaten.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ben 4 lastik araba yüklü iken kapandan geçtim, 2 lastik patladı lastikçime gittim yaptı oldu.

Vida deliği ile kapan deliğide aynı değildir yani, o lastiklerimde nokiandı.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Tabi doğru aslında.. Nokiana vida girmiş, yama tutmuyor diye Michelin veya Goodyear a giydirmem lazım. Adamları nasıl rekabete zorlamışlarsa yeterki bizden sağlam çıksın tamir olmasa da olur diye bir lastik ürettirmişler Ulu Nokian a...
3 yama 2 usta geçti üstünden hala yama tutmuyor, hala da bir vida için tamiri nasıl yapılır diye usta mı arasak, ekstra özellikli yama alıp onu mu denesek diye uğraşıyoruz Kadir in tavsiyesiyle.. Ne o; lastik patlamış. Duyan da komplike bir sorun çözecez zanneder.

Sorun yaşayan birine yapılacak marka fanatizmi ile savunma kadar boş gelecek başka bi muhabbet yok. Eski seri dsg de sorun yaşamış adama VW nin suçu ne süper şanzıman yapmış demek gibi bir şey bu.

Senin lastikler wetproof muydu @kadir ? Hani ben wetproof ile ilgili yaşadığım sorunu anlatıyorum ya o bakımdan.. Şu durduğu yerde çatlayıp değişime gönderdiğin, yerine 3 lastik gelen seri değil miydi onlar?

Mazda diye mazda nın dizeli de benzinlisi de aynı sorunu mu yaşayacak senin kıyaslamanla? Benim de sübap sorunu yaşamam muhtemel o zaman, mazda da belli kmde sübap değişiyor, sen de parça biriktirmeye başladın ya. Senin de bi dpf kontrolü ve yaptırman lazım arada. Mazda dizelde var çünkü o durum.

Savunmak isteyen savunabilir, herhangi bir markanın fanatikliğini yapıp toz kondurmak istemeyenlerin de kendi tercihidir.
Ben kullanıcı olarak, parasını verip aldığım malla ilgili yaşadığım sorun için markanın hatırına alttan alıp, haklılık payı vermeye çalışıp savunacak biri değilim. Bana bağışta bulunmadı, para verip alacak kişiler için de yaşadığım sorunu söyleyeceğim elbette.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Tabi doğru aslında.. Nokiana vida girmiş, yama tutmuyor diye Michelin veya Goodyear a giydirmem lazım. Adamları nasıl rekabete zorlamışlarsa yeterki bizden sağlam çıksın tamir olmasa da olur diye bir lastik ürettirmişler Ulu Nokian a...
3 yama 2 usta geçti üstünden hala yama tutmuyor, hala da bir vida için tamiri nasıl yapılır diye usta mı arasak, ekstra özellikli yama alıp onu mu denesek diye uğraşıyoruz Kadir in tavsiyesiyle.. Ne o; lastik patlamış. Duyan da komplike bir sorun çözecez zanneder.

Sorun yaşayan birine yapılacak marka fanatizmi ile savunma kadar boş gelecek başka bi muhabbet yok. Eski seri dsg de sorun yaşamış adama VW nin suçu ne süper şanzıman yapmış demek gibi bir şey bu.

Senin lastikler wetproof muydu @kadir ? Hani ben wetproof ile ilgili yaşadığım sorunu anlatıyorum ya o bakımdan.. Şu durduğu yerde çatlayıp değişime gönderdiğin, yerine 3 lastik gelen seri değil miydi onlar?

Mazda diye mazda nın dizeli de benzinlisi de aynı sorunu mu yaşayacak senin kıyaslamanla? Benim de sübap sorunu yaşamam muhtemel o zaman, mazda da belli kmde sübap değişiyor, sen de parça biriktirmeye başladın ya. Senin de bi dpf kontrolü ve yaptırman lazım arada. Mazda dizelde var çünkü o durum.

Savunmak isteyen savunabilir, herhangi bir markanın fanatikliğini yapıp toz kondurmak istemeyenlerin de kendi tercihidir.
Ben kullanıcı olarak, parasını verip aldığım malla ilgili yaşadığım sorun için markanın hatırına alttan alıp, haklılık payı vermeye çalışıp savunacak biri değilim. Bana bağışta bulunmadı, para verip alacak kişiler için de yaşadığım sorunu söyleyeceğim elbette.
İşçilik hatası bunuda ustaya söyleyemiyeceğin için sayfa sayfa yazarsın

Üst Alt