Mazda CX-3 Skyactiv Navigasyon Hakkında

ozknglnc

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Crossover
Merhabalar, bu forumda yeniyim. fazla CX-3 hakkında konu açılmadığını fark ettim : ))
gerçi mazda 3 ile CX-3 olarak içi birbirine çok benzer. CX-3 'üme navigasyon olarak ne yapabilirim?
serviste mi halletmem gerek, yoksa özel servislerde bunu yapar mı?
tavsiyelerinizi bekliyorum..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mazda 3 ile aynı sistem olduğu için var olan şöyle bir konu var, içeriği size yardımcı olabilir belki

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Merhabalar, bu forumda yeniyim. fazla CX-3 hakkında konu açılmadığını fark ettim : ))
gerçi mazda 3 ile CX-3 olarak içi birbirine çok benzer. CX-3 'üme navigasyon olarak ne yapabilirim?
serviste mi halletmem gerek, yoksa özel servislerde bunu yapar mı?
tavsiyelerinizi bekliyorum..
@ezmocesteri 'nin dediği gibi birkac bin tl harcamaya gerek yok aslında... Ki araçta navigasyon işine çok heves edip kullandıktan sonra çok da keyifli olmadığı sonucuna vardım. Neticede güncellenen yolları ve trafik durumunu sürekli olarak takip edemediğinden araç navigasyonları, telefon navigasyonlarına göre çok başarısız kalıyor. Navigasyon yerine ekran yansıtma veya Apple Carplay/Android Auto yükleme olayına eğilirseniz daha tatmin edici bir sonuç alırsınız diye düşünüyorum.

ozknglnc

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Crossover
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@Holydao evet size katılıyorum. navigasyon hakkında biraz araştırma yaptım. çok efektif olmadığına ve birkaç güncellemeden sonra hiçbir özelliğinin kalmayacağı açıkca belli. benimde niyetim Android auto ile cep telefonumdaki bilgiyi ekrana yansıtmak. yalnız dün Mazda servisi ile görüştüm. Apple Car'da sorunsuz olduğu, Android Sistemde ise bazı sıkıntıların olduğunu söyledi. şuan Android olarak kullanan var mı acaba?

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
@Holydao evet size katılıyorum. navigasyon hakkında biraz araştırma yaptım. çok efektif olmadığına ve birkaç güncellemeden sonra hiçbir özelliğinin kalmayacağı açıkca belli. benimde niyetim Android auto ile cep telefonumdaki bilgiyi ekrana yansıtmak. yalnız dün Mazda servisi ile görüştüm. Apple Car'da sorunsuz olduğu, Android Sistemde ise bazı sıkıntıların olduğunu söyledi. şuan Android olarak kullanan var mı acaba?
Ben, "mazda aio tweaks" başlığı altında yayınlanan android auto yüklemesini yapmış ve başarılı olmuştum eski telefonumda (sony xperia Z3+) fakat sonra android 8'li telefona (Huawei mate 10) geçince çalışmadı, çok da uğraşmadım sonrasında. Şu an muhakkak güncel gelişmeler vardır, kendi sisteminizin sürümünü de dikkate alarak yapacağınız küçük bir araştırma sonucunda rahatlıkla AA kullanabilirsiniz bence. En son kablolu bağlantı başarılı şekilde yapılmış, kablosuz için uğraşılıyordu. https://mazda3revolution.com/forums/2014-2016-mazda-3-skyactiv-news-discussion/#/topics/230249 sitesine bakmanızı tavsiye ederim.

Bu arada özellikle belirtmem gerekir ki sisteme sonradan dahil edeceğiniz bu tip uygulamaların yüklenmesi esnasında yapacağınız hatalar sisteme kalıcı hasarlar verebilir, bu sebeple olay tamamen "use it at your own risk" prensibinde işlemektedir. Her ihtimale karşı belirteyim dedim:)

Son düzenleme:

ozknglnc

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Crossover
ilginize teşekkür ederim...

ozknglnc

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Crossover
tekrar merhabalar,
CX-3 aracım için android auto kiti taktırmak istiyorum, niyetine girdim ama Antalya Mepaz Servisi ile yaptığım görüşmede, apple car kitinin olduğu, android auto kitinin Türkiye'ye gelmediği, Apple Car kiti ile android bağlantısı yapıldığı ama bu şekilde de çoğu özelliği desteklemediği için verimsiz olduğu bilgisi aldım. Şuan android telefonumun ekranını arabama nasıl yansıtabilirim?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
tekrar merhabalar,
CX-3 aracım için android auto kiti taktırmak istiyorum, niyetine girdim ama Antalya Mepaz Servisi ile yaptığım görüşmede, apple car kitinin olduğu, android auto kitinin Türkiye'ye gelmediği, Apple Car kiti ile android bağlantısı yapıldığı ama bu şekilde de çoğu özelliği desteklemediği için verimsiz olduğu bilgisi aldım. Şuan android telefonumun ekranını arabama nasıl yansıtabilirim?

Şöyle bir konumuz mevcut ama netice nedir olaya vakıf değilim... :)

Infotainment Sistem Ekran Yansıtma

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
tekrar merhabalar,
@Forlan ın vermiş olduğu bilgiye göre serviste olan kit hem Apple CarPlay hem de Android için uyumlu, gelen ürün tekmiş. Sanırım Mepaz yanlış bilgi vermiş. Muğla Gören ile iletişim kurarsanız size gönderir ürünü. Montaj işini yapamam derseniz direk uğrayın Gören'e. Çünkü orta konsol felan sökülüyormuş sanırım.

ozknglnc

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Crossover
diğer mazda servisleri ile ilgili görüşleri de almam gerekecek. ilginize teşekkür ederim..

Üst Alt