Mazda 323 BG (1989-94) Motordan Gelen Ses

Mazda323-14

Sessiz
Araç Markası
1992-Mazda323
Araç Renk ve Tip
Siyah-Sedan
Arkadaşlar herkese iyi sürüşler. Aracım 92 model 323 2 ay oldu alalı alır almaz rektefiye gördü araç motor komple değişti yapıldıktan sonra aracı kullanmaya başladım ilk zamanlar hiç bir sorun Yoktu ama şu aralar motorun sağ kısmından garip bi ses geliyor usta 1000 km yap sonra gel subap ayarı yapılacak demişti yağ değişimi falan henüz gitmedim ses içeriye geliyor daha sonra konsola yayılıyor subap ayarından mı kaynaklı yoksa başka bir problem mi var

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Subap sesi olabilir... Lifter sesi olabilir, triger rulman sesi olabilir. Motoru yapan usta ile görüşmekte fayda var.

Mazda323-14

Sessiz
Araç Markası
1992-Mazda323
Araç Renk ve Tip
Siyah-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Subap sesi olabilir... Lifter sesi olabilir, triger rulman sesi olabilir. Motoru yapan usta ile görüşmekte fayda var.
Yarın sabah ilk işim ustaya göstermek olcak normalde arabayla giderim işe bugün otobüsle gittim zarar görmesin motor daha fazla diye konu hakkında daha fazla görüşü olan var mı

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Ben ilk kez duydum ama subap san böyle ses geldiğini hiç duymamıştım doğru olabilir

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
hocam bir videoya çekerseniz çok daha iyi yardımcı olunabilir çok farklı sesler var çünkü sonradan mı oldu bu ses baştan beri var mıydı

Mazda323-14

Sessiz
Araç Markası
1992-Mazda323
Araç Renk ve Tip
Siyah-Sedan
Ben ilk kez duydum ama subap san böyle ses geldiğini hiç duymamıştım doğru olabilir
hocam bir videoya çekerseniz çok daha iyi yardımcı olunabilir çok farklı sesler var çünkü sonradan mı oldu bu ses baştan beri var mıydı
Başta yoktu hocam sonradan olmaya başladı ses bir süre sonra konsola yayılıyor ön konsol sanki yerinden çıkacakmış gibi his veriyor video çektim ama burada paylaşamıyorum

Mazda323-14

Sessiz
Araç Markası
1992-Mazda323
Araç Renk ve Tip
Siyah-Sedan
Motordan gelen seslere çok vakıf değilim ama ses yatak sesinede benzettim.
Soğukken yağ durumuna ve seviyesine bir bakın. Benzinde çalışırkende aynı ses varmı??
Benzinde çalışırken şuan denedim çok olmadı yağı değişecekti yağ göstergesinde yağ arızası vermedi şuana kadar ama 92 model araba göstergeye ne kadar inanmak gerekli oda şüpheli yeni motor olduğundan dolayı usta o şekilde belirtti ben değiştirmedim yarın sanayiye gidip göstereceğim zaten ama ağır bi sorun var mı diye korkuyorum sonuçta yeni motor yapıldı subap sesi dedi dayım oda eski Mazda 323 kullanıcısı subap ayarı yapılacak gevşemiş veya motoru çok sıkmış dedi ekstra olarak çok fazla yakıyor araç 80 gaz 20 de benzin aldım gaz sıralı sistem 3 dişti 1 düştü 1 sen 2 ye çıkıyor falan

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Lpg deosu göstergesi insanı yanıltır her dişin menzili farklı. Yani 4 diş var diyelim bir depo ile 100 km gidiyor desek her diş 25 km gitmesi lazım ama öyle olmuyor.

Varmı bir gelişme??? @Mazda323-14

Ustaya gitmediysen yağ seviyesine bak eksik varmı yağın rengi nasıl siyah mı? Bal rengi gibi mi?

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Bence de subap sesi ama egzantrik yatağından da olabilir aracı yağı azken kullandınız mı ve kaç numara yağ koyuldu. Yağ lambası bu modelde ben yakmayı beceremedim çubuktan kontrol edin L ve H arasında olması lazım. Ön konsol çıkcak gibi demişsiniz, titreşim yapıyor o zaman öyleyse sürmeyin aracı

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Videoyu izleyemesim. Kaldırılmış. Subap sesi ise kisa vadede sorun vermez. Yeni yapilan motor ve ust kapakta subaplar yerine alissin diye ilk hafta gevsek olur. 1 haftanin sonunda subap ayari yapilir. Sesi duyabilseydim net birseyler soylemeye calisirdim.

Üst Alt