Mazda 626 GE (1991-97) Motordaki Yağ Kaçakları ve Beyaz Duman Atma

Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Vişne Sedan
Merhabalar Sayın Mazda Sayfası Üyeleri.
Mazda 626 92 model 2.0 motor aracı alalı 6 ay oldu. Aldıktan sonra ilk yağ degisiminden sonra arac beyaz duman atmaya başladı. Önceleri aşırı derece atiyordu, sonra ara sıra atmaya başladı, bazende hiç atmıyor. Şu an aşırı derece yağ kaçagida var, direk gördüğüm distributörden kaçırıyor, aracın altında da kaçaklar var. 2-3 hafta önce yağını yeni degistirdim, 2 gün önce yağ teline baktım telde hiç yağ yok. 1 litre yağ ekledim, yağ teli ful çizgisinde bu sefer.Lakin alamadığım bir konu var;
  1. Araca her yeni yağ eklediğimde beyaz duman atıyor ve belli bir zaman sonra kesiyor.
  2. Acaba araç yagmi yakıyor da hiç yağ kalmıyor, yoksa altından ve distribütörden mı kaçırıyorda hiç yağ kalmıyor. Yada bunların hepsinde mı yağı eksiltiyor.
Bu konular hakkında bilgilerinizi almak istedim. Ayrica mazdadan anlayan kocaeli veya istanbulda iyi bir önerebileceğiniz mazda ustası varmı. Sanırım aracın iyi bir ustaya ihtiyacı var. Başka ustalara elletmek istemiyorum. Mazdadan anlayan biri baksa iyi olur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Atılan dumanın rengi beyaz değil de mavi olması lazım, beyaz duman demek yanma odasına su kaçırması demektir. Şu haliyle araç yağ yakıyor ve contalardan kaçırıyor... Yağ seviyesini kontrol altında tutun.

Usta tavsiyesi için
Adem Usta'm bu işin en tavsiye edileni giderim derseniz.

www.mazdaekinci.com

Kocaeli merkezde Fatih Akar'ı tavsiye edenler var. Ayrıca, Kocaeli Körfez Yarımca sanayi sitesinde gülünce otomotiv var.

Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Vişne Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Atılan dumanın rengi beyaz değil de mavi olması lazım, beyaz duman demek yanma odasına su kaçırması demektir. Şu haliyle araç yağ yakıyor ve contalardan kaçırıyor... Yağ seviyesini kontrol altında tutun.

Usta tavsiyesi için
Adem Usta'm bu işin en tavsiye edileni giderim derseniz.

www.mazdaekinci.com

Kocaeli merkezde Fatih Akar'ı tavsiye edenler var. Ayrıca, Kocaeli Körfez Yarımca sanayi sitesinde gülünce otomotiv var.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Yağ seviyesini sürekli kontrol ediyorum. 2 günde bir bakıyorum. Adem usta ile iletişime geceyim. Bakalım ne diyecek.

Üst Alt