Mazda 626 GE (1991-97) Motora ne Yapılırsa Çalışmaz??

Volkan.U

Sessiz
Araç Markası
1992 - Mazda
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Herkese merhaba, 1992 Mazda 626 Sedan arabamız var babam biz kullanmayalım diye arabada bir şey yapıyor araba çalışmıyor. Marş motoru dönüyor fakat motor çalışmıyor. Araba sıralı sistem önce benzinle çalışıyor LPG deneyemedim. Yardımcı olabilecek var mı?
58665
58666

Volkan.U

Sessiz
Araç Markası
1992 - Mazda
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Akşam akşam iyi güldürdün... :D
Böyle bir teknik sorunun çözümü forumda yok maalesef, öğrenirsen paylaş ki, bilgilenelim...

:hhhhhh:
Hocam Ehliyetim de var yani enteresan bir durum. Yine de aklınıza bir şey gelirse denemeye değer

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bende de benzer durum var, oğlum yeni ehliyet aldı ve araba kullanmaya hevesli. Ben izin verdiğim sürece tabi. :krnz: Ne zaman istemesi gerektiğini de o biliyor...

Bu sebeple de motordan aparat sökmeye/takmaya, anahtar saklamaya gerek kalmıyor. ;)

Volkan.U

Sessiz
Araç Markası
1992 - Mazda
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bende de benzer durum var, oğlum yeni ehliyet aldı ve araba kullanmaya hevesli. Ben izin verdiğim sürece tabi. :krnz: Ne zaman istemesi gerektiğini de o biliyor...

Bu sebeple de motordan aparat sökmeye/takmaya, anahtar saklamaya gerek kalmıyor. ;)
Hocam bizim durum farklı aile içinde problemler hastaneye gitmek için vs. Her durumda birine muhtaç oluyoruz fazla detay vermek istemiyorum ama mesele şımarıklık değil yani.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam bizim durum farklı aile içinde problemler hastaneye gitmek için vs. Her durumda birine muhtaç oluyoruz fazla detay vermek istemiyorum ama mesele şımarıklık değil yani.
Ben de, şımarıklık olarak düşünmedim, hatta her hangi bir şey düşünmedim, haddim de değil zaten.

Sadece bizim taraftaki durumu özetledim. :hhhhhh:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Eşine aracı vermek istemeyen biri sormuştu bunu ne yapsam çalışmaz diye :)

Cevap olarak benzin pompası sigortasını sök demiştim.

2 gün sonra arayıp adamın dibisin demişti :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Forumda böyle geri dönüşlerle netice hakkında bilgilendirme yapılması çok güzel... :hhhhhh:

Not: tamamen espridir.

Eşine aracı vermek istemeyen biri sormuştu bunu ne yapsam çalışmaz diye :)

Cevap olarak benzin pompası sigortasını sök demiştim.

2 gün sonra arayıp adamın dibisin demişti :)
Mitsubishi'de de; arıza ışığı sigortası vardı, sökünce araç marş basıyor ama almıyordu... Ülen dedim kazara bu sigorta cortlasa ustanın tillahı gelse motorun neden çalışmadığını çözemez...

Volkan.U

Sessiz
Araç Markası
1992 - Mazda
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Forumda böyle geri dönüşlerle netice hakkında bilgilendirme yapılması çok güzel... :hhhhhh:

Not: tamamen espridir.

Mitsubishi'de de; arıza ışığı sigortası vardı, sökünce araç marş basıyor ama almıyordu... Ülen dedim kazara bu sigorta cortlasa ustanın tillahı gelse motorun neden çalışmadığını çözemez...
Hocam söyleyeyim; Direksiyonun sağ alt tarafında bir cikle buldum. Ne işe yaradığı hakkında bir bilgim yok. Cikleyi itince duruyor çekince çalışıyor. Bilgilerinize..

Üst Alt