Mazda 626 GE (1991-97) Motor Yıkama Sonrası Oluşan Tekleme ve Rölanti Sorunu

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Günaydın arkadaşlar eksoz söküldü bu hale nasıl gelir fikri olan var mı
DSC_0478.jpeg

G3221 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Başından beri tekleme problemi egzozla ilgiliymiş demek ki?
Çiğ yakıt attı da ezgozda patladı diyeceğim de çok uç bir tahmin olacak? :rolleyes:

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Arkadaşlar sabah egzos değişti şaşmaz Ömer oto ivedik japoncu eyup şimşek otogaz dolasildi sonuç ateşleme diyolar distribütör komple değişecek diyen var sadece buji kablosu bobin değişecek diyen var çıktım geldim kafamı toplamam lazım çünkü çok karıştı aklımda buji ler yeni değişti ama tırnak aralarını ayarlamadan kutudan çıktığı gibi taktı bujileri yeniden değiştirmeyi düşünüyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar sabah egzos değişti şaşmaz Ömer oto ivedik japoncu eyup şimşek otogaz dolasildi sonuç ateşleme diyolar distribütör komple değişecek diyen var sadece buji kablosu bobin değişecek diyen var çıktım geldim kafamı toplamam lazım çünkü çok karıştı aklımda buji ler yeni değişti ama tırnak aralarını ayarlamadan kutudan çıktığı gibi taktı bujileri yeniden değiştirmeyi düşünüyorum

Bujileri yeni değiştirdiysen, tekrar değiştirme... Rem Oto'ya git bence ve orada buji kablosu varsa deneme yanılma yoluysa sorunun nereden kaynaklı olduğu tespit edilebilir.

Tekleme benzinde de oluyorsa eğer, ateşleme sistemi üzerine yoğunlaşman gerekir, tekleme lpg de oluyorsa, lpg ayarları, ateşlemenin düzgün olup olmadığı, avans ayarının doğru olup olmadığına bakılabilir.

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Avans ayari yapıldı distribütörü benden önceki sahibi servisten Orjinal alıp takmış bende o ustaya gidiyorum arabayı tanıyor diye
Bujileri yeni değiştirdiysen, tekrar değiştirme... Rem Oto'ya git bence ve orada buji kablosu varsa deneme yanılma yoluysa sorunun nereden kaynaklı olduğu tespit edilebilir.

Tekleme benzinde de oluyorsa eğer, ateşleme sistemi üzerine yoğunlaşman gerekir, tekleme lpg de oluyorsa, lpg ayarları, ateşlemenin düzgün olup olmadığı, avans ayarının doğru olup olmadığına bakılabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Avans ayari yapıldı distribütörü benden önceki sahibi servisten Orjinal alıp takmış bende o ustaya gidiyorum arabayı tanıyor diye

Distribitör ve bujiler değiştiyse geriye kalan buji kabloları oluyor... :)

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Sıkıntı motor yıkadıktan sonra olduğu için distribütör değişmesi gerekiyor diyor ustalar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sıkıntı motor yıkadıktan sonra olduğu için distribütör değişmesi gerekiyor diyor ustalar

Mantıklı teşhis... Her zaman konusu geçince söylerim, ya motoru yıkatmayacaksın ya da çok dikkat edeceksin... :(

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Abi temiz olsun dedim komple bakım yapınca yikatayim dedim adam yazmış oraya motor yıkanır diye nerden bileceksiniz ki adamın konuyla alakası yok saat gibiydi arabam yolda çoğu yüksek model arabalara dikiz aynasından bakıyordum

Bayram Çetin

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Hb
Arkadaşlar okadar ugrastan okadar ustaların fikirlerinden sonra bizim buradaki sanayiye gittim ustaya baştan sona anlattım bu usta coook eski usta şimdi parça satıyor tamir işlerini bıraktı tanıdık olduğu için hatıra bakım dedi bujileri söktü internetten bak bakim uzaklık kaç olacak diye bende formda okumuştum lpg de 0.6 dedim ayarladı taktı sorun çözüldü :) en kısa zamanda buji kablosu al dedi Orjinal olmak şartıyla beş kuruş ta para almadı bu kadar basit bişey için ayarsız arabayla 200km yol yaptim

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Arkadaşlar okadar ugrastan okadar ustaların fikirlerinden sonra bizim buradaki sanayiye gittim ustaya baştan sona anlattım bu usta coook eski usta şimdi parça satıyor tamir işlerini bıraktı tanıdık olduğu için hatıra bakım dedi bujileri söktü internetten bak bakim uzaklık kaç olacak diye bende formda okumuştum lpg de 0.6 dedim ayarladı taktı sorun çözüldü :) en kısa zamanda buji kablosu al dedi Orjinal olmak şartıyla beş kuruş ta para almadı bu kadar basit bişey için ayarsız arabayla 200km yol yaptim

Sonun da güzel haber kardeşim. Geçmiş olsun diyelim. Hadi gözün aydın.

Üst Alt