Mazda 323 BJ (1999-03) Motor Suyu Eksiltme, Tahliyeden Atma

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Herzaman kullandığım bir yol deil ama durumun böyle olması hem canımı sıkıyor hemde neden olsun diyorum..bazı ustacıklar sıcak hava olur o kadar varsın olsun bişe olmaz gibi geçiştirici saçma söylemler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide kendini bilmez terbiyesiz ustalar yok mu.. uğraşma sat gitsin demeleri beni deli ediyor.

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Arkadaşlar regülatörden motora giren su hortumu buydu gördğünüz gibi bayağı kırılma var.şimdi değiştirdim değiştirdiğiminde resmini ekliyorum umarım sorunum çözülür..

Isınınca daha esneklik kazanıyor ve dahada kırılma gerçekleşiyordu..

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    212 KB · Görüntüleme: 31
  • image.jpeg
    image.jpeg
    217 KB · Görüntüleme: 31

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Tavsi için teşekkür ama çok başarılı eski ustalardan bi abimiz var onun yanına gidicem eğer gene olmazsa ama inşallah hallolmuştur.buda deilse sanırım radyatör değişcek..

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Arkadaşlar hortum değişikliğinde. Sonra sorunum malesef düzelmedi..hararetin geldiği noktayı sizlerle paylaşacağım.hatta bu resimden bi tık daha yükseldi rampa bitim de yavaştan tekrar normale dönüyor.

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    147.3 KB · Görüntüleme: 57

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Bilgisi olan arkadaşlarımız yokmu acaba?bu durum beni çok üzüyor ve arabadan soğutuyor..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bilgisi olan arkadaşlarımız yokmu acaba?bu durum beni çok üzüyor ve arabadan soğutuyor..

Radyatör gerekli soğutmayı yapamıyor olabilir, termostat sağlıklı çalışmıyor olabilir... Yokuş aşağı inerken, hararet normal olması gereken yerden aşağı doğru iniyorsa termostat sorunlu denilmekte fakat senin sorun yokuş yukarı hararetin yükselmesi ile ilgili ki, bu durum radyatörü işaret ediyor bence.

Radyatörün de şişlendiğini yazmışsın yine döndük en başa... :) Bülent'in dediği gibi Adem Usta'ya danışabilirsin.

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Veli kardeşim ilgilendiğin için teşekkür ederim başka bir radyotör ustası ve kale radyatörle görüştüğüm de bazen şişleme yeterli olmayabiliyor ve işletmelerde yoğun trafikte hararet yapar bazen de bu şekilde rampa çıkarken yapar dediler..ustanın biriside bu sıcakta bende hararet yapıyorum gayet normal yükselmesi diyerek dalga geçiyor..sanki ilk arabamız..

Yok efendim su kanalları tıkalı olabilirmişÜst kapak yaza girerken sıfırıyla değişti diyorum bu sefer haa diyip susuyorlar.

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Arkadaşlar az önce ustadan geliyorum motorun içinde gığ gığ diye ses geliyordu uzun zamandan bu yana vardı ama hafif ti bu aralar arttı v kayışın oralardan geliyordu ses.usta devirdaim de boşluk oluşmuş dedi pazartesi salı gel değiştirelim dedi..bu rampada hararete sebep olurmu deyince bundan yapmaz dedi.bilemedim ama...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar az önce ustadan geliyorum motorun içinde gığ gığ diye ses geliyordu uzun zamandan bu yana vardı ama hafif ti bu aralar arttı v kayışın oralardan geliyordu ses.usta devirdaim de boşluk oluşmuş dedi pazartesi salı gel değiştirelim dedi..bu rampada hararete sebep olurmu deyince bundan yapmaz dedi.bilemedim ama...

Devirdaim bu durumdan dolayı görevini yapamıyorsa ve suyu gerektiği gibi devirdaim edemiyorsa neden hararet yapmasın?

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Boşluk var dediğine göre demek ki her döngüuü tamamladığında bi atlama oluyordur sanırım..İnşallah öyledir.üzerinde ki de yan sanayi kullanılmıştı sanırım epey bi kalitesiz ki 15-20 bin anca olmuştur değiştireli.belki kanat farkı bile vardır kaliteli kalitesiz arasında veli..tavsiye edeceğiniz devirdaim ne olabilir arkadaşlar..

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Arkadaşlar acil yardım lütfen.devirdaim pompası alcam.yerli maher diye marka 70 tl orjinal japon dedikleri mpi gma 130 tl napmalıyım..Önümüzdeki hafta Allah nasip ederse bebeğim gelecek masrafımda olacak..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
60 lira çok değil ben olsam devirdaim gibi önemli parçada bu farkı verirdim.

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Çalışma prensipleri aynı mı peki veli?kanatları vs aynımı oluyor..

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Anladım kardeşim..daha önce yan sanayi takıldı ve 2 yılda malesef arıza belirtileri başladı.şuan ses yapıyor boşluk oluşmuş dedi usta değişmezse su kaçırmalar vs..olur dedi aciliyeti yok dedi ama o ses rahatsız edici ve yolda kalma riskimde cabası..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Anladım kardeşim..daha önce yan sanayi takıldı ve 2 yılda malesef arıza belirtileri başladı.şuan ses yapıyor boşluk oluşmuş dedi usta değişmezse su kaçırmalar vs..olur dedi aciliyeti yok dedi ama o ses rahatsız edici ve yolda kalma riskimde cabası..
Farkı; çalışma ve dayanma süreleri olur. Tecrübe edilmiş zaten. İyisini al bakalım ne kadar dayanacak?

Üst Alt