Mazda 323 BJ (1999-03) Motor Suyu Eksiltme, Tahliyeden Atma

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli acaba orjinalle yan sanayinin suyu devirdaim etmeside farklı olurmu kardeşim..?
Normal sanayi esnafından orijinal devirdaim almak daha doğrusu bulmak özellikle yazdığın fiyatlara mümkün değil, parçacının/ustanın önermiş olduğu kaliteli bir devirdaim en azından iki üç yıl götürür bence. İllaki orijinal olsun dersen de; servis ile görüşüp getirtmen gerekir. Fiyatı da, öyle iki haneli üç haneli Türk Lirası olmayabilir. :)

ferhat

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan Glx
slm arkadaşlar aracım 2000 model 323 1,5 motor yedek su deposuna giden hortumun ucundan su geliyor neden ?
ilk önce aracın radyatörün de su var mı diye kontrol edeyim dedim su vardı hatta araba soğukken su sanki süt taşar gibi kabarıyor akıyordu sonrasında baktığımda seviye hep aynı kaldı ama bu arada aracı çalıstırdığım da radyatör ısındığında kapaktan su sızdığını gördüm kapağı değiştim ama bu sefer baş ta belirttiğim hortumdan su sızmaya başladı fan açtığında bu arada fan benim araçta yaklaşık 25 dk gibi bir sürede açtı hararette yükselme yok yağa baktım normal bu olay neden kaynaklanıyordur bizi üzecek bir sebebi var mı dır 50429

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
slm arkadaşlar aracım 2000 model 323 1,5 motor yedek su deposuna giden hortumun ucundan su geliyor neden ?
ilk önce aracın radyatörün de su var mı diye kontrol edeyim dedim su vardı hatta araba soğukken su sanki süt taşar gibi kabarıyor akıyordu sonrasında baktığımda seviye hep aynı kaldı ama bu arada aracı çalıstırdığım da radyatör ısındığında kapaktan su sızdığını gördüm kapağı değiştim ama bu sefer baş ta belirttiğim hortumdan su sızmaya başladı fan açtığında bu arada fan benim araçta yaklaşık 25 dk gibi bir sürede açtı hararette yükselme yok yağa baktım normal bu olay neden kaynaklanıyordur bizi üzecek bir sebebi var mı dır Ekli dosyayı görüntüle 50429
Hortum tıkalı olabilir mi?

ferhat

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan Glx
Hortum tıkalı olabilir mi?
vallah bilmiyorum bi kontrol edeyim dedim ediş o ediş 3 gündür başındayım kapat değiştim hortuma kelepçe taktım yarın bi kadir bakacak inşallah bişey cıkmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

yarın kadir baksın sonuçları tekrar aktarırım hiç olmazsa arkadaşlar bilgileniyor radyatörde su var yedek depo desen orda da fazla eksilme yok fan açıyor ama 25 dk gibi bir süre de normal mi süre onu bilmiyorum neyse hayırlısı dua edin de sakınan göze çöp değmesin

ferhat

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan Glx
Radyatör kapağın orijinal mi?
Orjinal değil ama servise gelen çoğu araçların ki de hep aynı baktigim ama sorun çözüldü sanırım inşallah tekrarla maz borunun ucundan kestim tekrar taktik şuan için akmiyor sanırım genişledi ondan kaçırmaya başladı kesince şuan sarıyor girdiği yeri

Üst Alt