Mazda 323 BG (1989-94) Motor Kulağı Değişimi

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Uzun zaman sonra motor kulağını değiştirme yoluna koyulduk sipariş ettik fiyatı 74TL + 8TL kargo birde eski somunların diş adımı uymadığı 2 somun ve pul alıp değiştirdik takarken motorun altığına kiriko koydum ağırlığını aldım her ihtimale karşı, sökdük takarken biraz kastırarak taktık ve 5-10 dk içinde monte ettik aracın önceden vites topuzu gaza bastığında hareket ederdi debriyajdan çektiğinde motor sirkelerdi o sorunlar çözüldü sırada vites kolu burçlarını değiştirip vites boşluğunu almakta

4237742378423794238042381

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Eskisine göre fark var mı? Kazasız belasız günlerde eskitmek nasip olsun.

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Eskisine göre fark var mı? Kazasız belasız günlerde eskitmek nasip olsun.
Bizim arka motor kulağını tamirci değişti değişen birşey olmadı sonra bizde önü değiştik önceden debriyajdan çekip orta hızda bir kalkış yapınca vites topuzu arkaya doğru hareket ediyordu korkutucuydu debriyajdan ani çekince öne arkaya sallıyor sirkeliyordu şimdi neredeyse tamamen gitti oran ver derseniz yüzde 70 gibi azaldı bu sorunlar titreşim öncedende yoktu şimdide yok bakalım ömrü ne kadar sürücek orası da önemli :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güle güle kullan, kulaklarda yan sanayi hep pişmanlık oluyor bir süre sonra, bakalım sizde durum ne olacak.
geçen biri rockautos diye bir sayfa paylaşmışdı orda güzel ürünler var sipariş etcekdik ama zamanımız kısıtlı ve kargo ücretleri ucuz olsa motor kulağı ve tüm ürünlerin fiyatları ucuz
42384

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Güle güle kullan :harika: Motor kulakları ve vites kol burçları sürüş konforuna etki eden şeyler.

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Geçen altta vites çubuğunun yanındaki diğer siyah çubuğun ucundaki burcun yok olduğunu farkettim.
42703

Bildiğin kendi sallanıyordu içindeki kauçuk malzeme paramparça olmuş sonra sanayide oraya göre en yakın burç salıncak burcu falan onlarda en kötüsü 25 lira ama küçük geliyordu tam da oturmuyordu.

42704

Gittim bir hortum takdım burç yerine çok ince boşluk vardı sonra bir kat şambırel geçtik üstünden taktım yerine valla muhteşem oldu. Vites geçişleri önceden yorardı şimdi ok gibi direk giriyor fakat mafsal kısmında bulunan şu küçük 5li burçlar olmadığı için değiştiremedim onlarda da boşluk vardı ona rağmen gayet güzel oldu :)

42705
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güle güle kullan :harika: Motor kulakları ve vites kol burçları sürüş konforuna etki eden şeyler.
Sağolun katılıyorum

Üst Alt