Mazda 323 BG (1989-94) Motor Hiç Bir Şekilde Çalışmıyor

Kaganz

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BG
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb
Arkadaşlar Merhaba,

Herkese iyi forumlar. Benim mazda 323 ümü kimse calistiramiyor. Elektirik devrem baya sorunluymus ve ustalar anlayamiyor.

Mersinde arabasina şema olarak bakmamiza yardimci olabilecek bir yardimsevere ihtiyacimiz var.

0538 657 61 11 telefon numaramdan ulasabilirsiniz. Degerli yardimlarinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Şema ile bakmak en son iş olur.

Öncelikle ateşlemede sorun varmı ona bakmak lazım. Buji, buji kablosu, distribütör sağlammı kontrol edilmeli

Kaganz

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BG
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hocam, distributore kadar değiştirdik. Bir sürü usta geldi bakti en son çareye geldik.

Acilen mazda 323 bulmam lazim Mersinde

Kaganz

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BG
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb
Valla haklisiniz da nasil anlasicaz. Birde arabayi cektire cektire bir hal oldum 1000 liraya yakin para harcadim hala calismiyor

Kaganz

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BG
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb
Merhaba arkadaslar,

Mersinde mazda 323 kullanan biri arabamin elektirik sisteminin toparlanmasi icin arabasini şema olarak kullanmamiza yardim edebilirmi?

Arabinizda hangi kablo nasil akim cikisi yapmis ne ise yaramis bakarak benim sistemi duzeltecekler litfen yardim edin 25 gundur yatiyor araba 1000 tlye yakin para harcadim calismiyor

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Merhaba arkadaslar,

Mersinde mazda 323 kullanan biri arabamin elektirik sisteminin toparlanmasi icin arabasini şema olarak kullanmamiza yardim edebilirmi?

Arabinizda hangi kablo nasil akim cikisi yapmis ne ise yaramis bakarak benim sistemi duzeltecekler litfen yardim edin 25 gundur yatiyor araba 1000 tlye yakin para harcadim calismiyor

Bildiğim kadarıyla forumda Mersin'de olup aktif 323 kullanıcısı yok. Şuradan bakıp bulunabilir belki

Antep'te Tarık usta diye biri var, motor mekanik ustası ama işini severek yapan ilgili bir usta sizin sorunu ancak böyle ustalar çözer. Aracı Antep'e götürebilirseniz bir şekilde aracı faal hale getirecektir diye düşünüyorum

polat1989

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan
Ben Gaziantepdeyim. Tarık ustayıda birebir görüşmüşlüğüm ve tanışıklığmız var. Eğer Araç Buraya Gelirse İmkanlar dahilinde yardımcı olmaya çalışırım. Gerekeceğini sanmıyorum ama gerekirse benim araç da var bakabilirler. Tarık ustanın numarası 0533 972 2979 ;);)

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Araç sizdeyken birden mi böyle oldu ustalar ne yaptı bilmiyorum... İnternet de bir ara elektrik şemasını görmüştüm ama işime yaramadığı için indirmedim. Biraz ararsanız sizde bulabilirsiniz ingilizce yazın

Kaganz

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BG
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb
Tesekkur ederim
Suriye'li usta bulun, onlar Türk ustalardan daha iyi biliyor japon araçlarını
Bildiğim kadarıyla forumda Mersin'de olup aktif 323 kullanıcısı yok. Şuradan bakıp bulunabilir belki

Antep'te Tarık usta diye biri var, motor mekanik ustası ama işini severek yapan ilgili bir usta sizin sorunu ancak böyle ustalar çözer. Aracı Antep'e götürebilirseniz bir şekilde aracı faal hale getirecektir diye düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gaziantepe cektirecek ekonomik gücüm ve bos zamanim yok malesef. Yolunuz mersine duserse yardimci olabilir misiniz?
Ben Gaziantepdeyim. Tarık ustayıda birebir görüşmüşlüğüm ve tanışıklığmız var. Eğer Araç Buraya Gelirse İmkanlar dahilinde yardımcı olmaya çalışırım. Gerekeceğini sanmıyorum ama gerekirse benim araç da var bakabilirler. Tarık ustanın numarası 0533 972 2979 ;);)

Benden oncede elektirik sistemi kurcalanmis baya. En son benim götürdüğün ustalar iyice mahvetmis.

Araç sizdeyken birden mi böyle oldu ustalar ne yaptı bilmiyorum... İnternet de bir ara elektrik şemasını görmüştüm ama işime yaramadığı için indirmedim. Biraz ararsanız sizde bulabilirsiniz ingilizce yazın

Kaganz

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BG
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb
Goaterge isiklari yaniyor mars basiyor ama motor calismiyor 6. Ustadan da hayal kirikligi ile ayrildim hala Mersinde saglam bir 323 ariyorum

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Goaterge isiklari yaniyor mars basiyor ama motor calismiyor 6. Ustadan da hayal kirikligi ile ayrildim hala Mersinde saglam bir 323 ariyorum
Forumda Mersin'den olan aktif üye varsa şimdiye kadar çıkardı...Ehil bir ustaya gitmezseniz araca her bakan bir yerini kurcalarsa daha da sıkıntı olabilir
Pompa sağlam mı
Araç karbüratörlülü, muhtemelen önce lpg ile çalışıyordur

polat1989

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan
Benim araç da da daha önce yolda gittiğim yerde stop edip çalışmamıştı hiçbir şekilde ne benzinde ne tüpde. Bobin arızasıydı kolayca yapıldı daha da sorun vermedi. Sen istersen önce ateşleme bobinini daha sonra bobinden distribütöre gelen kabloyu bi test ettir. Eğer sağlamsa tevzi makarasına bakın onda da sorun yoksa ateşleme beyninde sorun olabilir. Ayeşleme beyninin arkasında termal macun var ever kuruyup iletkenliğini yitirdiyse çalışmamaya sebebiyet verebilir. Bunlara bi baktırın eğer yine olmazsa başka bu soruna sebebiyet verecek nedenleri araştıralım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim araç da da daha önce yolda gittiğim yerde stop edip çalışmamıştı hiçbir şekilde ne benzinde ne tüpde. Bobin arızasıydı kolayca yapıldı daha da sorun vermedi. Sen istersen önce ateşleme bobinini daha sonra bobinden distribütöre gelen kabloyu bi test ettir. Eğer sağlamsa tevzi makarasına bakın onda da sorun yoksa ateşleme beyninde sorun olabilir. Ayeşleme beyninin arkasında termal macun var ever kuruyup iletkenliğini yitirdiyse çalışmamaya sebebiyet verebilir. Bunlara bi baktırın eğer yine olmazsa başka bu soruna sebebiyet verecek nedenleri araştıralım.

Ayrıyetten buji kablolarını da kontrol ettirin. Bizim araçlar karbüratörlü olduğu için filtre kutusunu çıkarıp boğaz kelebeğine benzin damlatıp çalıştırmayı deneyin birde. Ama lpg anahtarını ortaya getirmeyi unutmayın sakın. Boğaz kelebeğine yakıt gelmiyor da olabilir elbette bunlar ihtimallerden ibaret sonuca ulaşmak için .

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Hocam aracın nerelerine baktırdınız onları söylerseniz baştan sona, ona göre bir fikir sunabiliriz zaten grupta mersinli yokmuş sahibinden de ilanlara da bakabilirsiniz ama ben ustaların bilgisiz veya beceriksiz olduğunu düşünüyorum.

Araç bulsanız da bir iş olmayacağı düşüncesindeyim

Kaganz

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BG
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb

Ayrıyetten buji kablolarını da kontrol ettirin. Bizim araçlar karbüratörlü olduğu için filtre kutusunu çıkarıp boğaz kelebeğine benzin damlatıp çalıştırmayı deneyin birde. Ama lpg anahtarını ortaya getirmeyi unutmayın sakın. Boğaz kelebeğine yakıt gelmiyor da olabilir elbette bunlar ihtimallerden ibaret sonuca ulaşmak için .

Hocam önce bobini değiştik sonra tevzi makarasını değiştirdik distributor kapagıyla. ateşleme modülünü sonra okuyucu bozuk dediler gittik komple distributor değiştirdik. değiştire değiştire ruhum eridi arabam hala çalışmıyor vampirellam kanımı emmeye devam ediyor. bir tane suriyeli elektirikci buldum getir ben yaparım sorunu elektirik ile alakalıysa dedi. yarın onu deneyeceğim ama hurdaya verecem gibi lütfen daha önce başına gelen biri yardım etsin. yada Mersin'de sağlam bir usta yok mudur? önüne gelen kendine usta diyor sürekli para istiyorlar çalıştıramamalarına rağmen.

yada hiç bir ustamızın Mersine yolu düşmez mi?

Üst Alt