Mazda 626 GF (1997-02) Motor Gücü Nasıl Arttırılır?

Ferhat46

Sessiz
Selamün aleyküm cümleten iyi forumlar mazda 626 98 136 bg aracıma alakalı sorum olacak sizlere birincisi bizim araçlara yazılım atılıyomu atılarak tork ve beygir gücü arttırma VS gibi işlemler yapılıyomu...ikincisi bi kaç gündür kafama takılan katalizör iptalinin artıları eksileri gibi soru işaretleri var kafamda araç şu an 386binde araca 17 bin km önce motor yapıldı ama benim sorunum aradan istediğim gücü alamamak araçda hersey stabil ateşleme çalişma VS herşey ama aracın yüksek hızlara çıkması uzun sürüyor hantal kalıyor bi 2.0 motor gücünü hissedemiyorum siz değerli abi ve kardeşlerimin önerilerini bilgilerini dinlemek isterim şimdiden tşk ler..

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Selamün aleyküm cümleten iyi forumlar mazda 626 98 136 bg aracıma alakalı sorum olacak sizlere birincisi bizim araçlara yazılım atılıyomu atılarak tork ve beygir gücü arttırma VS gibi işlemler yapılıyomu...ikincisi bi kaç gündür kafama takılan katalizör iptalinin artıları eksileri gibi soru işaretleri var kafamda araç şu an 386binde araca 17 bin km önce motor yapıldı ama benim sorunum aradan istediğim gücü alamamak araçda hersey stabil ateşleme çalişma VS herşey ama aracın yüksek hızlara çıkması uzun sürüyor hantal kalıyor bi 2.0 motor gücünü hissedemiyorum siz değerli abi ve kardeşlerimin önerilerini bilgilerini dinlemek isterim şimdiden tşk ler..
Aracın geç hızlanması, yapılış amacı ve buna bağlı yapılan şanzıman ile alakalıdır.
Bu araçtaki şanzıman,vites aralıkları uzun,daha çok uzun yollarda aracı yormadan, zorlamadan rahat bir yolculuk yapmak için ayarlanmıştır.
5inci vites 3bin devirde 122 km hızla gider(Mazda 3 Bk,bl kasalarda aynı vites, aynı devirde 100 ile gider)
Mazda 626ları atik bir şekilde kullanmak istiyorsanız 3bin devirin üzerinde kullanmanız gerekir.Bu aracın gücü 3bin devirden sonra ortaya çıkar.
Tabi bu sefer de yakıt tüketimi yükselir.
Benim için yakıt önemli değil, araç çabuk hızlansın diyorsanız dediğimi bir deneyin bence.

moonlight

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
Aracınız manuel vites ise yanlış hatırlamıyorsam 0-100 hızlanması fabrika verilerine göre 9.6 sn bi 0-100 denemesi yapın kaç saniyede cıkacak 11 saniyede cıksa bile normal bence yılların verdiği yıpranmadan dolayı.tabi benzinde deneme yapın
Performans kaybına neden olacak cok şey var baskı balata kaçırıyor olabilir ateşlemede sıkıntı oluyor olabilir hava ayarları vs. İnce ayarları bozuk olabilir yani bircok nedeni var buna benzer

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Pedal Comender cihazı (gaz tepkimesi iyileştirme) uygulanabilir. Güç artışı yapmaz araba biraz daha iyi hızlanır. Atmosfer basınçlı motorla yazılım ile 3-5-7 beygir atışı alınıyor oda hissedilmiyor. Yazılım ile güçlendirme torbolu araçlara yapılıyor

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Bu kasanın 115 beygir sahipleri bile aracın çekişinden memnun 136 lıklarda motor da sorun yok ise şikayet olmaması gerekir,
helede yeni motor yapılmış ise hiç şikayet olmaması gerekir,bana burada bir şeyler atlanmış veya bazı ayarsızlıklar varmış gibi geliyor referanslı bir ustaya kontrol ettirmekte fayda var.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Peki ya katalizör le alakalı düşünceleriniz nelerdir.. Bu arada 0 100 denemesi yapıp bilgi vericem ve benim araç hız 110 Ken dewir 3000 oluyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Genel şikayet abi
120 olmalı hatta otomatik ise bir miktar daha yüksek olmalı
araçta hiç bir şey iptal edilmemeli değişimler belki olabilir ama tavsiye etmiyoruz
ilk konularınızda beyin ile ilgili problemleriniz olmuş o durumlar tamamen düzeldimi ?
motor nerede yapıldı hangi parçalar değişti biliyormusunuz yada işin ehli kişiler mi
bir mazda ustasına gitmelisiniz arıza tespiti yapmalı 136 lıkdan bu anlamda şikayet hiç okumadım ve olmamalı kg/ beygiri arabanın çok iyi zaten memnun edemeyeceği sürücü yok.bir problem olmadığı halde tabi.

Ferhat46

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
120 olmalı hatta otomatik ise bir miktar daha yüksek olmalı
araçta hiç bir şey iptal edilmemeli değişimler belki olabilir ama tavsiye etmiyoruz
ilk konularınızda beyin ile ilgili problemleriniz olmuş o durumlar tamamen düzeldimi ?
motor nerede yapıldı hangi parçalar değişti biliyormusunuz yada işin ehli kişiler mi
bir mazda ustasına gitmelisiniz arıza tespiti yapmalı 136 lıkdan bu anlamda şikayet hiç okumadım ve olmamalı kg/ beygiri arabanın çok iyi zaten memnun edemeyeceği sürücü yok.bir problem olmadığı halde tabi.
Beyin problemi düzeltildi sorun beyinde değil eksantrik sensörüymüş motor komple değişdi

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
benim sorunum arabadan istediğim gücü alamamak
Siz aracın normal halinden daha fazla beklentiye sahip olabilir misiniz? Maalesef GF kasalar GE kasalara göre hantallar. Bu kasalar 2.0 motor diye düşünüyorsun ama o performansı vermiyorlar. Hele düşük devirleri resmen can çekişiyor. Ama arabanın normali bu. Ama 3.5-4 bin deviri geçtikten sonra motor karakteristiği bambaşka oluyor. Sırf o kükremeyi duymak için bile bastığım oluyor.

Eğer biraz uğraşır denerim vaktim de var param da var derseniz önce aracı iyi bir Mazda ustasına götürün, tüm ayarları falan düzgünse, sensörler sıkıntısız çalışıyorsa ve blokta, ateşlemede, egzozda emme de vs herhangi bir sıkıntı yoksa gaz kelebeğini ve emme manifoldunu söktürüp güzelce temizletin, ardından polish yaptırın. Emme manifold contasını teflon kestirip taktırın. Ufak da olsa bir kısım faydası olur.

Daha da uğraşırım derseniz turbosuz halde yeni ECU, 4'lü bağımsız bobin, yeni harita, headers vs uzayıp gidiyor liste.

Bunların hepsi bütçe, vakit, kontakt vs işler sonuçta.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Benim önceki aracım 136 beygirlik 98 model 626 idi. 3200 devirde 120 km yapar. Özellikle 4000 devirden sonra şaha kalkar. Şu an kullandığım otomatik 6, 626 ya göre çok çok hantal kalır. Bence de bir mazda ustasına gösterin.

Ferhat46

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aracı bugün denedim 0 100 aralığı rezalet 16.5 saniye de buluyor 100 ü bi de araç buhün tcs ışığı yakdı bi süre

Üst Alt