Mitsubishi Space Star Avance Nam'ı Diğer "Atılgan"

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bayram gezmeleri sebebiyle yaptığım yakıt ölçümünde; Şehir içi ve şehir dışı (trafik sebebiyle 110 km hızın üzerine çıkılamadı) ortalama yakıt tüketimi 8 litre Lpg olarak gerçekleşti... Klima hep açık, bagajda orta boy valiz ve dört orta boy insan... :p

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Bayram gezmeleri sebebiyle yaptığım yakıt ölçümünde; Şehir içi ve şehir dışı (trafik sebebiyle 110 km hızın üzerine çıkılamadı) ortalama yakıt tüketimi 8 litre Lpg olarak gerçekleşti... Klima hep açık, bagajda orta boy valiz ve dört orta boy insan... :p
Sen arabada değil miydin abi :D

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Veli abi kayınçoya 2001 benzinli 122 binde 1.3 bir atılgan çakması bulduk sence değerlendirebilinir mi senin ki 1.6 sanırım

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Abi süper bir yakıt değeri, maşallah.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Atılgan'ın seyir defteri... Dün akşam dışarı çıktık, bir kaç gündür marş alması gecikmişti ama üzerine düşmemiştim... Akşam son marşı alırken Akü zayıfmış hissi ile çalıştı, eve gideyim, stop edip çalıştırırım dedim ama evin orada kaldı garibim... :(

Bu gün, ara kablo takviyesi ile çalıştırıp elektrikçime gittim, ben Akü bitti senaryosu yazarken, O elindeki zımbırtı ile ölçüm yaparak "şarz kesmiş" dedi, benim moralimi sıfırladı... Kablolar test edildi ama konulan teşhis değişmedi maalesef.

Dinamo söküldü şarj regülatörü (bosch marka) aradık bulduk taktık derken 4 saat geçmiş... Montaj sonrası, çalıştırdık çırak ölçüm yaptı "şarj olmuyor yine" dedi hepimizin tepesi attı fakat ustanın cihaza bakması ile fırçayı kayması bir oldu... Çırak ölçüm aletini ters tutmuş... :p

Akü şarja bağlandı, iki üç gün sonra gel diyerek ustam bizi uğurladı... Bu atraksiyonun Maliyet de o zaman belli olacak... ;)

Şarj dinamosu ve değişen regülatör...

45739

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Geçmiş olsun Veli abi o parçaya konjektör deniyor olması lazım. Yada ben yarım ustalığım ile yanlış biliyorum :)

Her dinamonun özellikle eski araçlardaki dinamoların başına gelebilecek bir durum. Parça fiyatı 50 en fazla 100 lira olur diye tahmin ediyorum tekrar geçmiş olsun

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Atılgan'ın seyir defteri... Dün akşam dışarı çıktık, bir kaç gündür marş alması gecikmişti ama üzerine düşmemiştim... Akşam son marşı alırken Akü zayıfmış hissi ile çalıştı, eve gideyim, stop edip çalıştırırım dedim ama evin orada kaldı garibim... :(

Bu gün, ara kablo takviyesi ile çalıştırıp elektrikçime gittim, ben Akü bitti senaryosu yazarken, O elindeki zımbırtı ile ölçüm yaparak "şarz kesmiş" dedi, benim moralimi sıfırladı... Kablolar test edildi ama konulan teşhis değişmedi maalesef.

Dinamo söküldü şarj regülatörü (bosch marka) aradık bulduk taktık derken 4 saat geçmiş... Montaj sonrası, çalıştırdık çırak ölçüm yaptı "şarj olmuyor yine" dedi hepimizin tepesi attı fakat ustanın cihaza bakması ile fırçayı kayması bir oldu... Çırak ölçüm aletini ters tutmuş... :p

Akü şarja bağlandı, iki üç gün sonra gel diyerek ustam bizi uğurladı... Bu atraksiyonun Maliyet de o zaman belli olacak... ;)

Şarj dinamosu ve değişen regülatör...

Ekli dosyayı görüntüle 45739
Geçmiş olsun abi ah o çırak :D:D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Geçmiş olsun Veli abi o parçaya konjektör deniyor olması lazım. Yada ben yarım ustalığım ile yanlış biliyorum :)

Her dinamonun özellikle eski araçlardaki dinamoların başına gelebilecek bir durum. Parça fiyatı 50 en fazla 100 lira olur diye tahmin ediyorum tekrar geçmiş olsun
Ben de konjektör dedim de, hem internetten arattığımda regülatör diye çıkıyor hem de usta regülatör dedi... :) Çin malı olanlar o fiyatlarda ancak Bosch olanları biraz tuzlu gibi geliyor bana, yarın parçacıya uğrar öğrenirim. Yan sanayi veya Çin malı takmıyorum dedi ustam, bende mecburen kabullendim. :)
Geçmiş olsun Veli abi, çırağın hikayesini okuyunca denetlemede lav silahını ters tutup albaya lav silahı anlatan asker geldi aklıma :D
:D :D

Geçmiş olsun abi. Ustanın iyisi oldu mu çözülmeyecek iş olmuyor.
22 Yıllık ustam benim, Allah razı olsun, hem insanlığı hem de ustalığı mükemmel. :)
Geçmiş olsun abi ah o çırak :D:D
Çırak, hepimizi hoplattı ama fırçayı da yedi... :D

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Geçmiş olsun Veli abi. Aküden daha az masraf çıkacağı kesin :)

Üst Alt