Mitsubishi Space Star Avance Nam'ı Diğer "Atılgan"

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
O zaman 323 bakıyom ben :):)
*Kolay kolay hb tasarım sevmiyorum
*Sedanları kolay kolay hanım kabul etmiyor
*25-30 bin bandında "adam gibi" otomatik araç yok, olsa da boşline donanımdalar.
*Atılgan'dan da ailecek memnunuz

Şartlar ve kriterler bu haldeyken arayış nasıl rölantide olmasın hocam... :( Boşuna 323 bakma, olsaydı bu satırları kalbin kadar temiz sayfaya yazıyor olmazdık... :D

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
*Kolay kolay hb tasarım sevmiyorum
*Sedanları kolay kolay hanım kabul etmiyor
*25-30 bin bandında "adam gibi" otomatik araç yok, olsa da boşline donanımdalar.
*Atılgan'dan da ailecek memnunuz

Şartlar ve kriterler bu haldeyken arayış nasıl rölantide olmasın hocam... :( Boşuna 323 bakma, olsaydı bu satırları kalbin kadar temiz sayfaya yazıyor olmazdık... :D
Ne bakayım abi :)
Sonunu anlamadım, gece 12 den sonra jeton düşmüyor demek ki ben de :) :)

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Nissan Note bak diyecektim ama o da ucuz değilmiş

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Tipsiz ama kullanışlı, tam babaya göre, ama bana alırken kriterler değişecek tabe :D
Sana 3 sene sonra, zaten ancak buluruz :) :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

@Domestos Veli abi fiyatlar yüksek ama piyasa yüksek zaten. Ne yapacağımı bilmiyorum şu an.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Fakat, dikkatimi çeken bir şey oldu; motor rölantide çok sessiz ama gaza yüklenince biraz homurtulu gibi çalışıyor, triger değişiminde bu olur mu yoksa ayrı bi sıkıntımız mı oluştu? Bu arada kaç yıllık araç sahibiyim, ilk kez triger değişimi nasip oldu... :)
Nihayet vakit bulup bu gün bu homurtunun kaynağını araştırmaya ve çay kahve muhabbetine sanayiye gittim... Sesin triger kaynaklı olmadığını değişimden sonra geçen sürede yaptığım testlerde anlamıştım... Çünkü; motor stabil çalışıyor ve rahatlıkla 180'ni görüyor... Triger kaynaklı yani sente mente kaynaklı olsa bu hızları göremezdi... :)

Neyse konumuza gelelim, motor ile egzoz sisteminin arasında bulunan ve motorun salınımı esnasında işe yarayan aşağıdaki görseldeki zımbırtı patlamış, daha önce de İlk 626 guzumda başıma gelmişti... :( Maliyet 150 tl ama şimdilik yaptırmadım... Hem ses hoşuma gidiyor, hem de oraya ayıracak para yok... :p

43853

Triger değişimi sonrası bu sesin gelmesinin "bana göre" sebebi de; işlem yapılırken; Sağ motor kulağı sökülerek o taraf aşağıya doğru eğilmişti, bu eğilim esnasında fazlaca esneyen bu hasır bölüm muhtemelen ömrünü tamamladı... :( Neyse; Allah beterinden korusun...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Homurtu başlayalı, yakıt ölçümü yapma fırsatım olmadı maalesef Hakan, ayın 15'inden sonra yaptırırım ama hangi ayın bilemiyorum... :D:D
Kısmet bu ayın onbeşinden sonraymış... Homurtunun müsebbibi olan zımbırtı 100 liraya değişti... Ses seda kalmadı gari... Üzerindeki parça sistemin orijinal parçasıymış usta hayret etti.

44332

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
hayırlı olsun abi 100 tl + işçilikmi?
Hepsi dahil 100 Lira, arkadaşın tanıdığı egzoz ustası 150 lira demişti, içime sinmemişti, Beyaz Güvercin'in Egzoz Ucu'nu yaptırdığım ustaya gittim bu gün öğle arası, sana 100 liraya olur abi deyince pazarlık bile etmedim artık.

Güle güle kullan abi, çok pahalı değilmiş şükür.
Evet pahalı olmadığını daha önce yaptırdığım için biliyorum, sanırım ilk 626 aracımda da değiştirmiştim, onda da usta üzerindeki orijinal parça demişti, galiba bana denk geliyor bu parçayı patlatmak... :p :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Ses hoşuma gidiyordu ama böyle sessiz daha iyiymiş yahu... İnsanın bastıkça basası geliyordu gaza... :p Fakat; bu parça hem yakıtı etkiliyormuş, hem de kompresyon azaldığı için çekişi düşürüyormuş... Ustanın yalancısıyım... :)

Üst Alt