Mermi

Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Selamünaleyküm arkadaşlar.allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun inşallah.

Konuyu fazla uzatmak istemiyorum ve o değerli vakitlerinizi asla almak istemiyoum.onun için nerden nasıl başlasam diye çok düşündüm.kısa va sade yazmak istesem de biraz uzayacak.konuyu bilgisayar dan değil de telden yazdığım için hatalarım olursa şimdi den affola.:D:D.hadi bismillah.:)

ilk arabam mazda 323 1.5 glx 2000 modeldi. 2.arabam 626 2.0 1994 modeldi(hala aklımdan çıkmayan ve hevesini alamadığım guzum) 3. olarakda hepinizin bildiği m3 bk 2006 model.rabbim inşallah 4. yü de mazda nasip eder.

Guzunun hikayesine başlayalım artık.:koptum::koptum:

626 yı satınca artık güzel ve temiz bir guzu alma zamanı gelmişti.ama her şey maddiyata bağlıydı tabi.bunun için de biraz beklemek gerekiyordu.ama arabasızlık ve mazda sevdası her geçen gün biraz acele etmem gerektiğini hissettiriyordu.

@gwery ilhami hocam ilanı koyunca hiç ama hiç bize nasip olacağı aklıma gelmezdi @Murat abi bile mustafa büçceyi zorla demesine rağmen olmaz diye düşünüyordm.gel zaman git zaman rabbm olmayack kapılar açtı bu zaman zarfı için de para tamamlanackti.ama taaa bir buçuk ay sonra..ilhami hocamla irtibata geçip durumu anlatınca sağolsun beni kırmadı ve eğer bir aksilik olmazsa istediğin kadar beklerim dedi.hemen @msone26 mustafa abi yi aradım.durumu anlattım guzuya bakmasını talip olduğumuzu söyledim.sağolsun bizi kırmayıp araca bakmaya gitti ve araç için onayı verdik.

Burda mazda garajn gücünü bir defa daha anladım @msone26 mustafa abi ile iki ay kadar önce hiç tanışmışlğımz Yoktu ankara da ki bir buluşma da tanıştık ve bir telefonumzla bizi kırmayıp işimizi halletti.

Bu zaman zarfnda da istişare edip Ben de emeği olan @domestos @ezmocesteri @bayraktar @hakan_emre ve can abi ye çok çok teşekkür ederim.eğer ismini saymadığm arkadaş varsa özür dilerim.

Normalde arabayı almaya ankara da ki ekip le gidecektik ama nasip olmadı..onun için Ben çarşamba günü samsuna gittim
20170712_183617_HDR-1.jpg
samsuna akşam üstü varacağım için satışı bir sonraki gün yapacaktk..peki nerede kalacaktık???ışte Burda mazda garaj devreye giriyor:D:Dgerçek den hakkını ödeyemem..bir gün önce bel fitığı olup beli incinp rapor aldığı halde @msone26 mustafa abi o akşam için bizi misafir etti ve sağolsun gidince ye kadar ilgilendi.ilk baş bir yemek yedik.daha sonra da deniz kenarına gidip bir şeyler yedik.:D
20170712_221406-1.jpg
20170712_215135-1.jpg
20170712_215126_HDR-1.jpg

Atamızn samsuna ayak bastığı yer.
20170712_215117_HDR-1.jpg

Maşallah o gece 2 ye kadar muhabbet ettik çok güzeldi ve sabah erken kalkacağımz için uyuma vakti gelmişti.:D:D

Sabah ilhami hocam geldi ve gerekli yerlere gösterdikdn sonra satış işlemi tamamlandı.
20170713_135032.jpg

Kendisi o kadar iyi insanki Beni o kadar beklediği halde mustafa içine sinmiyorsa almaya bilir sin dedi.kendisine Burdan bir kez daha teşekkür ediyorum..guzu içimize sinmeyeck gibi değil ki Maşallah.satışı yaptıkdan sonra bir yerlere gidip muhabbet ettik.gerçek den muhabbetimz o kadar güzelmiş ki yan taraf daki masada ki adam arkadaşını bırakıp bizim sohbete dahil oldu.

Akşam da dönüş yolunda ankara ya uğrayıp sağolsun lar arkadaşlar kırmadılar beni ve sevincime ortak oldular.gelen arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum.gene çok güzel bir ortamdi.
20170713_215248_HDR-1.jpg
20170713_215808-1.jpg

Araba ile ilgili yorumları da şimdi buraya yazarsam yazı çok uzun olacağı için onu da en kısa zaman da yazmayi düşünüyorm.

Bugün de guzun sigorta ve plaka işlerini hallettik çok şükür.

Önce ki hali
20170714_123133_HDR-1-1.jpg
plakalar takılır ken
20170714_141459_HDR-1.jpg

20170714_141225_HDR-1.jpg

Ve son halimiz
20170714_144134_HDR-1.jpg
20170714_143855_HDR-1.jpg

Guzu 120 bin de.kazası filan Yok.bir kaç boyası var.içi filan temiz deforme yok.sağolsun ilhami hocam kitapçığıni şimdiye kadar yapılan bütün bakımlarınin faturalarini muhafaza etmiş..

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Mustafa tekrar hayırlı olsun, güle güle kullan, maşallahı var, çok güzel araç.
Sağol abi allah razı olsun..sen test ettin guzuyu beğendi isen guzunun maşallahi var o zaman:D:Dama biran bu hızla gidersek havalanacz sandım.:kptmya:

Foruma da tam zamanında girmişim haa. İlk mesaj bana kaldı :D
Ben de gece yazaym da millet sabah görsün dedydm.:D:harika:

Tekerine taş değmesin :) Maşallah maşallah maşallah :)
Sağol abim allah razı olsun..daha iyileri sizin olsun diyeceğim de sen anladın ışte onu:D

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Tekrardan hayırlı uğurlu olsun. Bu da benim objektifimden "bu son veda" isimli çalışmam. Ailedeki herkes o kadar benimsemiş ki(kaynanam dahil :D ) herkes de bir burukluk oldu :) spoiler siyah cam gibi ufak dokunuşlarla benden daha iyi bakacağına şüphem yok. Sen aldın kurtardın ben ne alacam :kötü:
20170713_125700.jpg

Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Tekrardan hayırlı uğurlu olsun. Bu da benim objektifimden "bu son veda" isimli çalışmam. Ailedeki herkes o kadar benimsemiş ki(kaynanam dahil :D ) herkes de bir burukluk oldu :) spoiler siyah cam gibi ufak dokunuşlarla benden daha iyi bakacağına şüphem yok. Sen aldın kurtardın ben ne alacam :kötü:
Ekli dosyayı görüntüle 19912
Sağol abi allah razı olsun.ilk baş olur öyle şeyler sonra alışırsınz:D:Dinşallah abi elimiz den geldiği kadar guzuya bakmaya çalışacağız.ufak dokunuşlar la daha güzel olacak inşallah..sen canını sıkma arasıra resim gönderirim hasret giderirsn abi:(
Sen bücceyi ayarladkdan sonra foruma haber ver inşallah en güzelini bulurlar sana:)her şey için tekrar teşekkür ederim abi..

Bayraktar

ve cemşid...
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Kardeşim hayırlısı olsun. Kendime almış gibi sevindim temiz bir araç bulabilmen adına, böyle bir piyasada hem de. Tecrübelerini yakınen izleyeceğim.
Bu arada plakayı neden değiştirme gereği duydun ve plaka değiştirme aşamalarını da ayrıca yazarsan benim gibi prosedürü bilmeyenlere ışık tutarsın.
Kazasız, belasız eskitirsin inşallah kardeşim. ;)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Alana da satana da hayırlı uğurlu olsun. Yeni aracınızı güzel günlerde kullanın inşallah, Allah içinize sindirsin.
Özellikle bekleme döneminde her iki tarafın sabrını da tebrik ediyorum.

Üst Alt