Mazda 626 GF (1997-02) Merkezi Kilit Sorunu

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Arkadaşlar araçta farkettiğim bir durum var.
Araçta ön kapılardan biri açıkken kapıyı içeriden elle veya anahtarla kilitlemeye çalışınca, merkezi kilit sürekli açılıp kapanıyor.
Önceki Mazda 3 te kapılardan biri açıkken kilitlemeye çalışınca kilitlenip hemen geri açılıyor öyle kalıyordu.Bunda sürekli olarak kilitlenip açılıyor.Bıraksam herhalde akü bitene kadar veya bozulana kadar devam edecek.

Huzur naMAZDA

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İlk defa böyle bir şey duyuyorum hocam. Fakat, ön kapının biri açıkken kapıları kilitleme ihtiyacı olmayacağı için çok önemli bir sorun değil bence.
Abi doğrudur normalde ihtiyaç yok ama arabayı biraz uzaktan kilitlesek ve kapı açık kalmış olsa sürekli açılıp kapanacak artık akü mü biter motoru mu bozulur o zamana kadar devam eder.

Huzur naMAZDA

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Arkadaşlar araçta farkettiğim bir durum var.
Araçta ön kapılardan biri açıkken kapıyı içeriden elle veya anahtarla kilitlemeye çalışınca, merkezi kilit sürekli açılıp kapanıyor.
Önceki Mazda 3 te kapılardan biri açıkken kilitlemeye çalışınca kilitlenip hemen geri açılıyor öyle kalıyordu.Bunda sürekli olarak kilitlenip açılıyor.Bıraksam herhalde akü bitene kadar veya bozulana kadar devam edecek.

Huzur naMAZDA
Mesela araç seyir halinde iken siz kendi kapınızı kilitlediğinizde de aynı durum oluyor mu.Kapı açık derken kilit mi açık kapının kendisi mi açık kalınca yapıyor? Benim bildiğim ön şöfor kapısından diğer kapılara komut gidiyor, eğer tüm kapılar kapalı iken içerden kapı kilitini kapattığınızda aynı durum oluyorsa büyük ihtimal ön soför kapı kilit motorunda sıkıntı olabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi doğrudur normalde ihtiyaç yok ama arabayı biraz uzaktan kilitlesek ve kapı açık kalmış olsa sürekli açılıp kapanacak artık akü mü biter motoru mu bozulur o zamana kadar devam eder.

Huzur naMAZDA
uzaktan kumanda ile kilitleyip arkamızı dönüp gitmeyi guzu kendine yediremiyor demek. :) :)

Her daim kontrol yapmak her açıdan en güzeli hocam. Guzu beni kontrol etmedin diye haber veriyor esasında güzel bir şey. :p

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan

Konu hakkındaki video.

Not: Veli abi kapıyı açınca en üstteki plastik klips yerinde yok ondan haberim var.En kısa zamanda takacağım inşallah :)

Huzur naMAZDA

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Mesela araç seyir halinde iken siz kendi kapınızı kilitlediğinizde de aynı durum oluyor mu.Kapı açık derken kilit mi açık kapının kendisi mi açık kalınca yapıyor? Benim bildiğim ön şöfor kapısından diğer kapılara komut gidiyor, eğer tüm kapılar kapalı iken içerden kapı kilitini kapattığınızda aynı durum oluyorsa büyük ihtimal ön soför kapı kilit motorunda sıkıntı olabilir.
Video ekledim.

Huzur naMAZDA

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Videoyu izleyen olmadı mı acaba?
Herhangi bir cevap gelmedi.
Bu durum normal midir acaba?

Huzur naMAZDA

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Huzur naMAZDA
Telefondan izlediğimde sesi duymamıştım... Pc den izledim ve daha önce yazdıklarımı bu sefer ciddi olarak yazıyorum... Bu bir sorun değil bana göre ve kapıların kapandığından emin olunca da hiç sorun değil... :)

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Telefondan izlediğimde sesi duymamıştım... Pc den izledim ve daha önce yazdıklarımı bu sefer ciddi olarak yazıyorum... Bu bir sorun değil bana göre ve kapıların kapandığından emin olunca da hiç sorun değil... :)
Eyvallah abi teşekkür ederim sağolun.

Huzur naMAZDA

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Huzur naMAZDA
Forumda aynı aracı olan birine sormak lazım, bu durum herkesin dikkat edip üzerinde duracağı bir durum değil. Bencede fazla takılmaya gerek yok. @javier in aracıda 2001 626, konuyu görürse yazar sanırım.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Eski aracim Sephiada kapi acik kalip kilitleme yaptigimda bir sure sonra alarm otuyordu. Ama devamli kilitleme yapmiyordu. 626 da da boyle birseyle karsilasmadim. Bir sikinti var,elektrikciye gostermelisiniz. Dediginiz gibi kapinin tam kapanmadigi durumda farkina varamazsaniz aku vs sikintisi olabilir. Yada kapali oldugundan surekli emin olmalisiniz.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu durum aracın bir özelliği değil ki zaten, hiç bir araçta böyle saçma bir özellik olamaz zaten. Elektriksel bir sorun var belli ki ve bunu çözecek olan en yakın bir elektrikçidir. Biz buradan anca kapıyı tam kapat hocam diyoruz maalesef.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
@emrullahberat46 arac kapi switchlerini islevini yapiyormu acaba? Sofor kapisini actiginizda kontak altindaki yesil led in yanmasi lazim. Belki switch ler de sikintida olabilir.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
@emrullahberat46 arac kapi switchlerini islevini yapiyormu acaba? Sofor kapisini actiginizda kontak altindaki yesil led in yanmasi lazim. Belki switch ler de sikintida olabilir.
Kapı açıldığı zaman iç lamba ve kontak aydınlatma lambası yanıyor.

Huzur naMAZDA

Üst Alt