Mercedes X-Class

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Dün akşam zapping yaparken reklamlarda denk geldim, kanal değişimi aşamasında spin atan aracı gördüğüm an ula mercedes kamyonet yapmaya başlamış diye söylendim kendi kendime... Aracın çizgilerinden bile mercedes olduğu belliydi :asik:

Ben şahsen çok beğendim, alma şansım olmadığı için fiyatına bakmadım bile :D

X-Class pickup

images.jpeg

images (1).jpeg

images (3).jpeg

zmercedesxclass-52.jpg

Ekli dosyalar

• images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    22.8 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Dış tasarım açısından bakarsam; ön tarafta farların yapısı, kaput üstündeki ve panjur altındaki boyasız kısımdaki çizgiler, aracın üretiliş amacını, gücü ve haşinliği destekliyor. Kapı altındaki fileto çizgilerinin arka kısmı kasaya doğru incelip, arka tekerleğin üst kısmına yükselseymiş şayet, ortadan kesilip sonradan kasa monte edilen Transit görüntüsünden uzaklaşırmış. Arka kısım bence facia; o nasıl bir kasadır ki marshmallow tarzı şekerlemelere benzettim ilk bakışta. Neden arazilerde gezinecek bu araca basamak koyulup da şöyle heybetli bir arka tampon formu oluşturulmaz ki? Keza stoplar ve sinyaller de çok narin kalmış bu araca göre, "şimdilik burayı tasarlamadık" dercesine boş duruyor.
İç kısımda özellikle direksiyon göbeği en sevdiğim tipten. Koltuk dikişleri içeri ayrı bir hava katmış, üretimdeki kalite ve işçiliği vurgulamış. Klima kontrol panelinin üst kısmı çok boş kalmış ama... Yandaki havalandırma ızgaraları hadi neyse de ortadakiler çok kaba, sonradan takılmış gibi duruyor. Bir de sene olacak 2018, şu desenli karbon kaplamaya bir son verseler artık şu üreticiler çok şeker olacak... Çizecek estetik bir şey bulamayınca ver kromu, ver karbonu, yapıştır geç... ;)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Dış tasarım açısından bakarsam; ön tarafta farların yapısı, kaput üstündeki ve panjur altındaki boyasız kısımdaki çizgiler, aracın üretiliş amacını, gücü ve haşinliği destekliyor. Kapı altındaki fileto çizgilerinin arka kısmı kasaya doğru incelip, arka tekerleğin üst kısmına yükselseymiş şayet, ortadan kesilip sonradan kasa monte edilen Transit görüntüsünden uzaklaşırmış. Arka kısım bence facia; o nasıl bir kasadır ki marshmallow tarzı şekerlemelere benzettim ilk bakışta. Neden arazilerde gezinecek bu araca basamak koyulup da şöyle heybetli bir arka tampon formu oluşturulmaz ki? Keza stoplar ve sinyaller de çok narin kalmış bu araca göre, "şimdilik burayı tasarlamadık" dercesine boş duruyor.
İç kısımda özellikle direksiyon göbeği en sevdiğim tipten. Koltuk dikişleri içeri ayrı bir hava katmış, üretimdeki kalite ve işçiliği vurgulamış. Klima kontrol panelinin üst kısmı çok boş kalmış ama... Yandaki havalandırma ızgaraları hadi neyse de ortadakiler çok kaba, sonradan takılmış gibi duruyor. Bir de sene olacak 2018, şu desenli karbon kaplamaya bir son verseler artık şu üreticiler çok şeker olacak... Çizecek estetik bir şey bulamayınca ver kromu, ver karbonu, yapıştır geç... ;)

Arka kısım bu şekilde; o fotoyu bende anlayamadım...

images (3).jpeg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mercedes markasının ağırlığını törpüleyen bir ürün olmuş, madem yapıyorsun özgün ol, ve kalite budur dedirt ya da hic girme bu topa, Nissan dan satın alındığı söyleniyor plarformun ki görünen de o, nuhtemelen yüksek fiyatla gelecek ve pick-up piyasasında harcanıp gidecek bir model olmuş bence.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
mercedes iyice ayağa düşmeye başladı. ben pikap alsam kesinlikle mercedes almam toyota nissan bu işte öncü zaten. bide bunların citroen den devşirme ticarisi de var ön taraf glc250 kopyası olmuş. mercedes lüx olarak marka olmaktan çıkıp vos vos olma yolunda ilerliyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
mercedes iyice ayağa düşmeye başladı. ben pikap alsam kesinlikle mercedes almam toyota nissan bu işte öncü zaten. bide bunların citroen den devşirme ticarisi de var ön taraf glc250 kopyası olmuş. mercedes lüx olarak marka olmaktan çıkıp vos vos olma yolunda ilerliyor.
Büyüğü de küçüğü de, Herkes ekmek peşinde. :)

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Mercedes markasının ağırlığını törpüleyen bir ürün olmuş, madem yapıyorsun özgün ol, ve kalite budur dedirt ya da hic girme bu topa, Nissan dan satın alındığı söyleniyor plarformun ki görünen de o, nuhtemelen yüksek fiyatla gelecek ve pick-up piyasasında harcanıp gidecek bir model olmuş bence.

Mitsubishi L200 resmini koysalar hemen reklama başlarsın. Rakip kabul etmiyorsun anladık :D:D ahahahaha

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
135 binlere boşline 4*2 Mercedes pick up mı? İkinci El 4*4 full donanım Cx-5 mi?

Bu soruya büyük çoğunluk Mercedes diye cevap verdiği için, bizler mutlu azınlık olarak buradayız. :)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Saffet'in garajında testini izlemiştim. Bilmiyorum, bu sınıfa olan mesafemden ya da safkan Mercedes olmamasından dolayı pek hoş gelmedi gözüme. Tabi kullanınca ne olur bilinmez. Peki benim bu aracı kullanma ihtimalim nedir? Sıffır sıffır sıffır :koptum:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bir insan suv dururken niye pickup alır ki zaten. Normal kullanıcılardan bahsediyorum.
Hız sınırın düşük, her sene muayene derdin var, aşırı fazla yakıyor, ve de arka süspansiyon yaprak yay genelde, bu nedenle aşırı konforsuz.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
135 binlere boşline 4*2 Mercedes pick up mı? İkinci El 4*4 full donanım Cx-5 mi?

Bu soruya büyük çoğunluk Mercedes diye cevap verdiği için, bizler mutlu azınlık olarak buradayız. :)

CX-5 ile alakası yok ki abi bunun, bu bildiğin kamyonet :D onun rakibi mercedes G serisi

Bir insan suv dururken niye pickup alır ki zaten. Normal kullanıcılardan bahsediyorum.
Hız sınırın düşük, her sene muayene derdin var, aşırı fazla yakıyor, ve de arka süspansiyon yaprak yay genelde, bu nedenle aşırı konforsuz.

millet amerikan filmlerinde kamyonetle markete gidince, bizim millette kıskanıyor :D :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
CX-5 ile alakası yok ki abi bunun, bu bildiğin kamyonet :D onun rakibi mercedes G serisi

millet amerikan filmlerinde kamyonetle markete gidince, bizim millette kıskanıyor :D :D

Evet alakası yok da, kaç kamyonet sahibinin çiftliği var veya kaç suv sahibi asfalttan dışarı çıkmış... ;)

Yaptığım kıyaslama, öyle başa böyle tarak misali oldu artık...

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
birde şöyle düşünün, paranız var o biçim almışsın merco sl500 lambalarda bekliyorsun havalar bi milyon bi bakmışsın adam mercedesin bu kamyonetiyle yanına yanaşıyor kasasında da 3-5 çuval malzeme eeee.. nası bir pirimium marka ki bu kamyonette yapmış demezler mi:D:D

Üst Alt