• Satılık otomobil ilanı vermeden önce lütfen ilan verme kurallarını okuyunuz. Kurallara uygun açılmayan ilanlar onaylanmayacaktır.

Satılık MazDa3 1.5 SkyActiv-D Reflex Manuel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

badilcan

Katılımcı
Selamlar ,
Satıp model düşürmeyi planlıyorum . İmreza 1.5 yada MAzda3 Sport dynamic ile yoluma devam edebilirim .
Neden satacağımı soranlar olursa 13 yıldır çalıştığım şirket Konkordota ilan etmiş durumda , olumsuz sonuçlanacağını düşünmüyorum ama kişisel olarakda temkinli olmam gerektiğini düşünüyorum .
Malesef mevcut ekonomik durumların biraz etkisinde kaldık . Defalarca aylık gelir gider kalemlerini yazsamda , nasıl bir hesap yapıp aldım onuda hala çözemedim :) .
Satıp öncelikle çektiğim krediyi kapatacağım .
Mevcut diğer ilanlara baktığımda kötü bir fiyat yazmadığımı düşünüyorum ama bir miktar pazarlığımda mevcuttur .

Herhangi bir hasarı bulunmamaktadır .
10 000 km bakımı İzmir Yetkili servisinde Kasım ayında yapılmıştır .
Araç makyajlı kasa ve Japonya üretimidir .
Uzun yol verisi 100 km'de 3.7 lt ile 4.2 lt arasında değişmektedir.
Şehir içi yol verisi 100 km'de 4.5lt ile 5.1 lt arasında değişmektedir.
Sahip Olduğu Temel Donanımlar ,
  • Kör Nokta Sistemi
  • Çift Bölgeli Digital Klima
  • Lastik Basınç Sensörü
  • Koltuk Isıtma
  • Hız Sabitleme
  • Anahtırsız Çalıştırma
  • İ-Stop ( Start /Stop )
  • Bluetooth ( Apple Car Play ve Android Auto Desteği )
  • Yağmur Sensörü
  • Far Sensörü ( Gece )
  • Park Sensörü ( Geri )
  • Şehiriçi Çarpışma Engelleyici Sistem
İlgili Site Linki : Mazda / 3 / 1.5 SkyActive-D / Reflex / İlk Sahibinden 2018 Haziran Trafiğe Çıkışlı sahibinden.comda - 618330819

40886

40887

40888

40889

40890

40891

Marka
Mazda
Model
3 Skyactiv-D
Model Yılı
2017
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Kilometre
10500
Kasa Tipi
Sedan
Renk
Beyaz
Fiyat
119000
Motor Hacmi
1500

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Allah, kolaylıklar versin Onur, hayırlı işler, hayırlı satışların olsun.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ayrı Ayrı herkese teşekkürler .
Ama piyasayı hiç bu kadar durgun görmemiştim .
2008 yılında teğet geçen krizden sonra, zaman zaman piyasadaki esnaf sohbetlerinde; "para dönmüyor" "piyasa çok kötü" "nasıl başa çıkarız, para yok, ortam bozuk" gibi bir çok ekonomik serzeniş duydum ama 10 yıl olmuş olağandışı büyük bir şey yok... Olmasını istediğimden değil, fakat demek ki, bizim ülke şartları bu şekilde... Anlayamadım ben bu piyasa muhabbetini...

Şahsi fikrim, evet piyasa kötü ama olağandışı da bir şey yok, ya da ben büyük krizleri baz aldığım için bana öyle geliyor. :(

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Hayırlı satışlar insanların ötv indirimi aldatmacasına kanıp sıfır araçlara yoneldigi bugünlerde en zor satilacak araçlar 1-2 yaşındaki araçlar oluyor. Krediler yüksek mevsim kış ,kriz, pahalılık derken durgunluk çok normal maalesef. Hayırlı satışlar kolayliklar.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Hayırlı satışlar kardeşim, inşallah en az zararla atlatırız bu günleri..

badilcan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
2008 yılında teğet geçen krizden sonra, zaman zaman piyasadaki esnaf sohbetlerinde; "para dönmüyor" "piyasa çok kötü" "nasıl başa çıkarız, para yok, ortam bozuk" gibi bir çok ekonomik serzeniş duydum ama 10 yıl olmuş olağandışı büyük bir şey yok... Olmasını istediğimden değil, fakat demek ki, bizim ülke şartları bu şekilde... Anlayamadım ben bu piyasa muhabbetini...

Şahsi fikrim, evet piyasa kötü ama olağandışı da bir şey yok, ya da ben büyük krizleri baz aldığım için bana öyle geliyor. :(

Bir göz gezdirmekte fayda var .

Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlı satışlar insanların ötv indirimi aldatmacasına kanıp sıfır araçlara yoneldigi bugünlerde en zor satilacak araçlar 1-2 yaşındaki araçlar oluyor. Krediler yüksek mevsim kış ,kriz, pahalılık derken durgunluk çok normal maalesef. Hayırlı satışlar kolayliklar.
Haklısınız , her yerde Ötv indirimi ile ilgili reklamlar ve kampanyalar var , fakat bayiyi arıyorsun ellerinde araç yok .

Hayirli satislar.
Teşekkürler .

Hayırlı satışlar kardeşim, inşallah en az zararla atlatırız bu günleri..
Sağol abi , zaten insanlar yoruldular , siyaset çemberinde dönüp duruyoruz.
Umarım bizden sonraki nesil daha duyarlı olur .

Hayırlı satışlar.
Teşekkürler Hocam.

Son düzenleme:
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb

Aynen kardeş bizim halkımız olumsuz bı koku almaya duysun :)
Konkordato lara gelince saglam bı bankacı tanidigimin anlattığı: 9 yıllık bı işveren müşterisi konkordato ilan etmiş fakat adamın yıllık bankamizla olan para transferini biliyoruz diyor mevcut kredilerini ödemesi 3-5 aylık kârı ki zaten kredi borç şirketlerin büyüklüğüne göre olağan birşey
Peki niye konkordato ilan ediyor diyorum prestiji için kötü degilmi dedim

1 yıl sonra kimin umrunda diyor adamın tek amacı tüm borçlarını 1 yıl şartsız sepetsiz erteleyip(alacaklı şerh haciz koyamıyor malına parasına) 1yil mevcut parasını döndürüp eski borcunu kur farkı olmaksızın taksitlerle istediği ödeme yöntemiyle yapılandırarak borçları ödemek bir diğer amacıyla devletin seçim öncesi konkordato ilan eden firmalara kıyak geçebileceği tüm mesele buymuş.

Konkordato icinse mali bir denetim yokmuş
İsteyen kafasına göre bunu yapabiliyormus.

Artı konkordato ilan eden firma kapatmiyor kepenkleri aynı işleyişine 'kurtarabilirm belki' diyerek devam ediyor. amaç zaten yukarda yazdığım artıları kazanabilmek. Göreceğiz 2019 sonunda kaçı iflas verecek söyleyeyim %99 u kurtaracak :)

badilcan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Malesef pekde sizin anlattığınız gibi değil. Şu an yaşadıklarımızdan dolayı sizin anlattığınız bana masal gibi geliyor. Ben hayatımın hiçbir döneminde bu kadar stresli bir dönem yaşamadım. Bunun tek sebebide bu şirketi nasıl ayakta tutarız. Bu şirket 2500 çalışanı ile tahmini 20000 kişi ile ekmeğini paylaşıyor. 13 yıldır burda çalışıyorum ve patronlar dahil kimse ailesine bu süreci yaşatmak ıstemez.Geçen hafta şirketimiz üzerindeki Konkordato kararı kaldırıldı. İnanılmaz bir baskı oluştu. Büyük olasılıkla iflasa doğru gidiyoruz.
Sonrasınıda yaşayıp göreceğiz.

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Çok işin içinde değilim ama Konkordato için mali denetim var diye biliyorum.
Mahkemeye başvuruluyor. Mahkeme kayyum atayıp inceleyip konkordato veya iflas kararı veriyor.
Ama mahkemeye, kayyuma rüşvet gibi hileli durumlar da oluyordur.

Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb
Çok işin içinde değilim ama Konkordato için mali denetim var diye biliyorum.
Mahkemeye başvuruluyor. Mahkeme kayyum atayıp inceleyip konkordato veya iflas kararı veriyor.
Ama mahkemeye, kayyuma rüşvet gibi hileli durumlar da oluyordur.
Adamın bana söylediği 10-15 lira civarı avukata göre değişir masrafı karsilayabilen her firma konkordato ilan edebiliyor mahkemeye sunması içinde önceden şirkette küçülmeye gidecek hamleler yapması gerekiyor misal (işten çıkarma, personel altında kiralık araç varsa iptal etme vs.)
Ben Su ürünleri sektöründeyim rakip bir firma dahi bunun için adım atmaya kalktı fakat maliyeden sanırım bastirdilar geri adım attı
Bu sektörü nekadar hakimsiniz bilmem ama patronlar bu sektörde para basar bu firma zaten %70 yurt dışına ihraç ediyor balığı(euro/1kg) yani dövizin artması karlarına kâr kattı ve bu firma kendi yemini üretebilen bir firma yem ise bu sektörde tüm maliyetin %60-70 i abartısız
Yemi(bu arada yem euro/kg kuruyla hesaplanir) dışardan alan firmalar yani biz iflasa suruklenmezken yemini kendisi üreten firma konkordato hazırlığı yapması insafsızca illaki bu çalkantıda etkilenen firmalar olmuştur ama bunlar küçük firmalar büyükler her zaman güçlerine güç kattı emin ol konkordato ilan etmiş olsa bile

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Adamın bana söylediği 10-15 lira civarı avukata göre değişir masrafı karsilayabilen her firma konkordato ilan edebiliyor mahkemeye sunması içinde önceden şirkette küçülmeye gidecek hamleler yapması gerekiyor misal (işten çıkarma, personel altında kiralık araç varsa iptal etme vs.)
Ben Su ürünleri sektöründeyim rakip bir firma dahi bunun için adım atmaya kalktı fakat maliyeden sanırım bastirdilar geri adım attı
Bu sektörü nekadar hakimsiniz bilmem ama patronlar bu sektörde para basar bu firma zaten %70 yurt dışına ihraç ediyor balığı(euro/1kg) yani dövizin artması karlarına kâr kattı ve bu firma kendi yemini üretebilen bir firma yem ise bu sektörde tüm maliyetin %60-70 i abartısız
Yemi(bu arada yem euro/kg kuruyla hesaplanir) dışardan alan firmalar yani biz iflasa suruklenmezken yemini kendisi üreten firma konkordato hazırlığı yapması insafsızca illaki bu çalkantıda etkilenen firmalar olmuştur ama bunlar küçük firmalar büyükler her zaman güçlerine güç kattı emin ol konkordato ilan etmiş olsa bile
Açıktan söylemeyeyim. Şirketin ismi A ile mi başlıyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt