Mazda Xedos Efsanesi

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
115 km de 3.000 i bulur

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bunlar da orta fiyat
Liqui Moly Top Tec Atf 1800 Otomatik Şanzıman Yağı 1 Lt. Lm3687 - n11.com

Liqui Moly Top Tec Atf 1200 Otomatik Şanzıman Yağı 1 Lt. Lm3681 - n11.com

Spesifikasyonu hangisi net olarak karşılıyor ise onunla değişim yap hocam, aynı ürünün katkısını da ilave ettin mi, kaymak gibi olur inşallah. :)
Kılavuza mı bakayım abi...

@MX9 abi 8 lt. yağ yeterlimi daha mı fazla almam lazım, spesifikasyonunu biliyor musun.
Polen filtresini değiştirdik demişti ama yırtık bence, nerden bulabilirim..

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Yağ bir kere de değişemeyeceğinden senin maliyetin 10-12 lt gibi olur. Polen filtresi mazda servislerinden temin edilebilir. En son 80 TL civarındaydı. Yağ. Değişimine filtre ile başlarsan iyi olur bence GF4A-EL kodlu şanzumana uyumlu filtre temin etmek zor değil. Muadil markalar var. Filtre için karteri de sökeceklerinden dibinde kalan tortular ve mıknatısa biriken metal artıkları falan da temizlenir.

Spesifikasyonu hangisi net olarak karşılıyor ise onunla değişim yap hocam, aynı ürünün katkısını da ilave ettin mi, kaymak gibi olur inşallah. :)
Bununla birlikte yağ değişimi konusunda bir uyarı olarak anlayabiliriz artık hold arızasını. Sonucu bekleyelim görelim.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
@MX9 abi filtre Türkiye de Yok galiba...
Ben Azman'ın şanzıman filtresini parçacılarda bulamadım, parçacaılar sadece yetkili servisten temin edebilirsin dediler.
Yani Honda'nın bile parcaçılarda yoksa Xedos'un hiç yoktur diye tahmin ediyorum.
Xedos'unda mazdanın TR de en cok olan modellerinin şanzıman filtresi aynı ise bir ihtimal stoklarında vardır.

Az once sıpa icin Karabükte polen filtresi aradım, numune ile gitmeme ragmen sanayideki parcacıların hicbirinde yok, filtre deyip gecmemek lazımmış, o bile bulunmuyor bazen :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben Azman'ın şanzıman filtresini parçacılarda bulamadım, parçacaılar sadece yetkili servisten temin edebilirsin dediler.
Yani Honda'nın bile parcaçılarda yoksa Xedos'un hiç yoktur diye tahmin ediyorum.
Xedos'unda mazdanın TR de en cok olan modellerinin şanzıman filtresi aynı ise bir ihtimal stoklarında vardır.

Az once sıpa icin Karabükte polen filtresi aradım, numune ile gitmeme ragmen sanayideki parcacıların hicbirinde yok, filtre deyip gecmemek lazımmış, o bile bulunmuyor bazen :)

Olaya marka bazında bakarsak bu yanılgıya düşeriz, filtrenin güncel hangi araçlar ile aynı olduğunu bulmak gerekiyor... Mesela; benim Atılgan'ın bu tarz zımbırtıları, Hyundai ve Volvo ile aynı...

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
@hakan_emre abi hondanın hangi illerde aradığına bağlı izmir istanbul ankara gibi yerlerde illaki vardır,birde kimse almıyorda olabilir çünkü teneke ve temizleniyor ise pek sarf malzemesi olarak görülmeyip servis değişim tablosuna da koyulmamıştır böyle olunca yan sanayi üretimide yoktur ama kağıt veya başka bir tip olsaydı fransız gibi her parçaçıda bulurdun ;)

xedos içinde ben bir yere mesaj attım bekliyorum bence şansı var türkiyeden çıkacak ;)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
@suleyman istanbuldaki jakopar ve Antalyadaki Aktif japon gibi internet ortamında da aktif olan parcacılara sordum.
Filtre benimde bildiğim kadarıyla metal yani belki temizlik ilede eski kondisyonuna dönebilir.
Ben kagıt/sunger gibi olan polen filtresini kompresor ile temizledim o bile 0 kondisyonuna geldi :)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Ben kagıt/sunger gibi olan polen filtresini kompresor ile temizledim o bile 0 kondisyonuna geldi :)
o işte biraz imkansız :D
dışındaki tozları içeriye gönderdiğin için dışı tertemiz kalıyor ama sen sıfır kondisyona geldi diyorsan gelmiştir :D :koptum:
hava tut ama inanma ben öyle yapıyorum :koptum::koptum:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
o işte biraz imkansız :D
dışındaki tozları içeriye gönderdiğin için dışı tertemiz kalıyor ama sen sıfır kondisyona geldi diyorsan gelmiştir :D :koptum:
hava tut ama inanma ben öyle yapıyorum :koptum::koptum:
İki yönlü olarak güçlü bir kompresör ile temizledim, çok temiz oldu ama en kısa sürede yenisi alacam zaten :)

@incirinaltı Mustafa abi filtreyi istersen birde buraya sor. İşleri şanzıman tamiri ama yedek parca nerden temin edilir yönlendirme yapabilirler

www.otomatikvites.com

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
abi bir cihaza bağlayın dropping resistör diye bir direnç var tek işi 1-2 vites geçişlerini falan ayarlıyor otomatikçi bilir bir cihaza bağlasın derim

Üst Alt