Mazda Xedos Efsanesi

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Toplam 8lt kapasite var. Yağ karterdeki kadar atılır o kadar eklenir. Bu işlem yağın rengi kan kırmızı olana kadar devam eder. Her ekleme arasında bir miktar km yapmak yağın karışmasını sağlamak için gereklidir. Şanzuman için ustaya gitme şimdilik. Bu süreci kendin izle. Bahsettiklerinden bu işlemle kurtulma ihtimali var bence. Düzelmedi o zaman gidersin. Ayrıca şanzuman yolda bırakana kadar kullanılır diye bir söz var. Açtırmak için erken.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Toplam 8lt kapasite var. Yağ karterdeki kadar atılır o kadar eklenir. Bu işlem yağın rengi kan kırmızı olana kadar devam eder. Her ekleme arasında bir miktar km yapmak yağın karışmasını sağlamak için gereklidir. Şanzuman için ustaya gitme şimdilik. Bu süreci kendin izle. Bahsettiklerinden bu işlemle kurtulma ihtimali var bence. Düzelmedi o zaman gidersin. Ayrıca şanzuman yolda bırakana kadar kullanılır diye bir söz var. Açtırmak için erken.
Yağı değiştirmek için gidecem mecbur, önemli bir sorun olduğunu sanmıyorum yağı ve filtreyi değiştireyim düzelirse düzelir düzelmezse gittiği yere kadar binerim.

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Kesinlikle katkı iyi geliyor. Ama yağda koku ve renk değişimi varsa değiştirip kullanırsan daha iyi olur. Yağ yeni ise direk katkı.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Yağ eskiyse değiştirecem, değişimle beraber bu katkıyı da koymaya gerek var mı.
Yağ öneriniz varsa onu da alayım.
LIQUI MOLY ATF Otomatik Şanzıman Katkısı 250 ml (5135)

Bu Ürünü tavsiye ederim hocam. Ben beklemediğim etkiyi gördüm. Sert vites geçişleri yumuşak hale geliyor soğuk performans iyileşiyor.

Kesinlikle katkı iyi geliyor. Ama yağda koku ve renk değişimi varsa değiştirip kullanırsan daha iyi olur. Yağ yeni ise direk katkı.

Ahmet abi değiştirip kullan demişsin zaten, anladım :)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Xedos, skyactive 3 ten daha iyi yol tutuşa sahip gibi (Sky 3 56 km hız ile girdiğim viraja xedos 60 ile daha rahat giriyor)
Araba inanılmaz derecede sessiz (lastikler 16 inç Michelin crosslimate) alt takımdan çıt ses yok, belki bunda bakımının yeni yapılmış olması da etkilidir.
Yaylanması çok güzel, jantları 17 ya da 18 inç yapınca bu konfor ne kadar törpülenir bilmiyorum.
Lpg montajı çok güzel yapılmış,lpg hissedilmiyor (candan otogaz, donanımhaberde sürekli yazıyor,Ustanın farkı kaputu açınca hemen farkediliyor)
Eşim de arabayı kullandı ve çok beğendi.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Güle güle kullanın tekrardan. Çok özel bir arabaya sahipsiniz, değerini bilin. ;) Şuan parası olan bile alamaz, satışta bir tane bile Xedos9 yok. :D

Aracınıza dair bol fotoğraflı konuyu bekliyoruz bu arada... ;)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Dıştan albenisi yok şu an, yaza kaplamayı söktürüp pasta cila yaptıracam. Ama içi çok güzel...
Çok sakin kullanıyorum belki ömürlük kalır kapıda :)
Bu kadar etkileneceğimi düşünmüyordum. Solar sunroof en güzel özellikti benim için, o bile önemli değil artık :)
Çok sağol iyi dileklerin için inşallah sana da nasip olur temiz bir xedos...

Güle güle kullanın tekrardan. Çok özel bir arabaya sahipsiniz, değerini bilin. ;) Şuan parası olan bile alamaz, satışta bir tane bile Xedos9 yok. :D

Aracınıza dair bol fotoğraflı konuyu bekliyoruz bu arada... ;)

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Dıştan albenisi yok şu an, yaza kaplamayı söktürüp pasta cila yaptıracam. Ama içi çok güzel...
Çok sakin kullanıyorum belki ömürlük kalır kapıda :)
Bu kadar etkileneceğimi düşünmüyordum. Solar sunroof en güzel özellikti benim için, o bile önemli değil artık :)
Çok sağol iyi dileklerin için inşallah sana da nasip olur temiz bir xedos...

O tüm önyargıları bir yana bıraktıran konforu var ya, harika bir araba. Zaten tutmayan arabalar hep harikadır.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bende opet atf var. Sıkıntı yaşamadım. Ama liqui moly çok öneriliyor.
Abi ısınınca vuruntu şiddeti azalıyor,P den R ye alınca soğuk da olsa sarsıntı hiç yok. Muhetemelen yağ değişimi ile geçecek...
Abi bi de direksiyon yükseklik ayarı yok, ileri geri yapabiliyorsun ama aşağı yukarı yok..

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Abi ısınınca vuruntu şiddeti azalıyor,P den R ye alınca soğuk da olsa sarsıntı hiç yok. Muhetemelen yap değişimi ile geçecek...
Abi bi de direksiyon yükseklik ayarı yok, ileri geri yapabiliyorsun ama aşağı yukarı yok..
Bence de şanzumanda sorun yok yağ ve filtre değişimi ile hallolur. O yükseklik ayarı xedos ların hiç birinde yok neden bilmem. Arka koltuklarda yatmıyor.

ahmetdag

Katılımcı
Hocam aracın keyfini sür bence yağ değişimi ile hal olacak gibi sorunun inanki m6 bana konforsuz ve cok sesli olmaya basladı adamlara kızmadan edemiyecem arkadaş 2001yılında öyle sesiz arac yapabilmişsinde niye bizimkilerde o sessizlik yok bu japonlar gercekten ilginç insanlarmış aracın gercekten efsane kaldıki içi daha da efsane masallah

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Hocam aracın keyfini sür bence yağ değişimi ile hal olacak gibi sorunun inanki m6 bana konforsuz ve cok sesli olmaya basladı adamlara kızmadan edemiyecem arkadaş 2001yılında öyle sesiz arac yapabilmişsinde niye bizimkilerde o sessizlik yok bu japonlar gercekten ilginç insanlarmış aracın gercekten efsane kaldıki içi daha da efsane masallah

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sömestrde değiştiririz senin ustada...
İki yerde ses var biri arka kapının içinde taş gibi bişey, diğeri de emniyet kemeri, oraya bişey sıkarım geçer.
Hepsini sömestrde hallederiz artık...

Üst Alt