Mazda Xedos 9 Otomatik Şanzımanda Titreme Sorunu

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Sanzuman ve Titreme

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Nasıl bir titreme abi, yük bindiğinde ve ayak frende iken titreme oluyorsa bu bende de var, müsebbibi de motor ve şanzıman kulakları.

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
2. viteste oluyor. Hızlanınca geçiyor. 2 ve 3 nolu kulakları değiştirdim. Şanzuman kulağı ve arka kulak değişmedi. Bunlardan olduğunu sanmıyorum.

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
2. viteste oluyor. Hızlanınca geçiyor. 2 ve 3 nolu kulakları değiştirdim. Şanzuman kulağı ve arka kulak değişmedi. Bunlardan olduğunu sanmıyorum.

İkinci viteste oluyorsa, kulaklardan değildir. Bir kaç yerde Selenoid temizliği vs. şeklinde yorumlar var ama kulaktan dolma bilgilere itibar etmeye gerek yok tabi. :)

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Aslında Ben arabayı aldığımdan bu yana 2 yıldır Bu durum var. Kulaklara yormuştum. Bi şanzumancıya göstereceğim Bakalım. Kullanılıyor Sorun Yok Ama Çok sinir bozucu.

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Şanzumanda titreme sorunu, katalizör değişimi sonrasında oldukça azalmıştı. En son türbin giriş mili sensörü arızası verince o sensörü de değiştirdik. Ayrıca bu sensörü şanzuman parçası satanlarda bulabiliyorsunuz. Şu anda şeytan kulağına kurşun diyeyim titreme kayboldu diyebilirim

Üst Alt