Mazda Xedos 9 Motor Rektefiye

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mustafa herhangi bir yetkili servise sıfır motor fiyatını sordun mu?
21500 abi, indirimli fiyatı. 20000 düz kabul etseler hemen okeyleyecem...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de komple motor getirtip getirtemeyecekleri de belli değil...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Çok geçmiş olsun Mustafa abi, çok üzüldüm. Keşke zorlamasaydın aracı, malum bu araçlar yıllar geçtikçe narinleşiyor.
Yan sanayi parçalarının olmaması çok kötü bir durum, yoksa 8-10 bin tl ye toplanırdı. Bence yine de piyasayı araştır. Aracın üstünden çıkan parçaların aynısı başka marka araçlarda olabilir belki, ölçüleri tutan vs. Adem ustaya ve parçacısına da danışılabilir.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bu fiyatın içinde yeni silindir kapaklarıda var mı?

Bilmem, başka hiçbir parçaya gerek kalmayacak denildi.
Bir sor bakalım ama bence değildir. Serviste motor yapılırken rektefiye işlemini onlarda sanayide yaptırıyorlar diye biliyorum (silindir kapağını taşlatma)

Ama servis 20 bini kabul etse bile motor yaptırmaz 2. Xedosu kovalardım

Bkz. Sahibinden Mazda Xedos 9 1999 Model Bursa 306.822 km Gri - 8857445 | Arabam.com

Şu aracı pazarlıkla servisin motor yapacağı fiyata alırsın.
Şanzıman sıfırmış. Km yüksek gibi ama lpg yeni ve geçmişinde de bakımlı kullanıldıysa 306 bin sorun olmaz.

Bu aracı daha önceki sahibi ilana çıkarınca görmüştüm sanırım, yurtdışında gideceğim için satıyorum yazıyordu açıklamasında.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bir sor bakalım ama bence değildir. Serviste motor yapılırken rektefiye işlemini onlarda sanayide yaptırıyorlar diye biliyorum (silindir kapağını taşlatma)

Bkz. Sahibinden Mazda Xedos 9 1999 Model Bursa 306.822 km Gri - 8857445 | Arabam.com

Şanzıman sıfırmış. Km yüksek gibi ama lpg yeni ve geçmişinde de bakımlı kullanıldıysa 306 bin sorun olmaz.

Bu aracı daha önceki sahibi ilana çıkarınca görmüştüm sanırım, yurtdışında gideceğim için satıyorum yazıyordu açıklamasında.

Motorda sıkıntı çıkarsa 3. Xedosu mu alacaz :) :) :)
Şaka maka 15000 lira civarında bişey bulsak olabilirdi. Jantlar da idare eder, solar sanruf da var, double ekran da :)

Çok geçmiş olsun Mustafa abi, çok üzüldüm. Keşke zorlamasaydın aracı, malum bu araçlar yıllar geçtikçe narinleşiyor.
Yan sanayi parçalarının olmaması çok kötü bir durum, yoksa 8-10 bin tl ye toplanırdı. Bence yine de piyasayı araştır. Aracın üstünden çıkan parçaların aynısı başka marka araçlarda olabilir belki, ölçüleri tutan vs. Adem ustaya ve parçacısına da danışılabilir.
Parçaların bulunamayacağına inanıyorum, bakarız yine de hayırlısı artık ..

Son düzenleme:

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör

Yanlış hatırlamıyorsam plakayı bu araba uzun süre yatmıştı..

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Motorda sıkıntı çıkarsa 3. Xedosu mu alacaz :) :) :)
Şaka maka 15000 lira civarında bişey bulsak olabilirdi. Jantlar da idare eder, solar sanruf da var, double ekran da :)

:) :)

O zaman Faşonun kaput, far, tampon şase hariç torpido dahil buna aktaralım

:D

Biraz sabredilirse kaporta hasarlı 8-10 bin liraya bulunur diye düşünüyorum.
Hakkında hayırlısı olsun abi. Birde Adem ustanında görüşü al istersen

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Çok üzüldüm Mustafa hocam:( rektefiye ve çıkma parça işi çok çetrefilli, Allah yardımcın olsun.
güvenilir bir çıkmacı bulunup özellikle avrupa ülkelerinden temiz çıkma motor getirenler oluyor, ama arayıp bulman lazım

diğer bir husus REM oto bende yeterli bir güven duygusu hasıl edemedi açıkçası

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Çok zorlamasaydın diyenlere katılmıyorum, zaten zevk için aldığı aracı birkaç dakika son devir kullandı diye bozulmaması lazım. Yağlama elemanlarında ya da başka bir yerdeki sorundan kaynaklı motor yatak sardı. Şimdi olmasa ilerleyen zamanda yine olacaktı zaten, bir yokuş tırmanırken ya da araç sollarken olacaktı.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Çok zorlamasaydın diyenlere katılmıyorum, zaten zevk için aldığı aracı birkaç dakika son devir kullandı diye bozulmaması lazım. Yağlama elemanlarında ya da başka bir yerdeki sorundan kaynaklı motor yatak sardı. Şimdi olmasa ilerleyen zamanda yine olacaktı zaten, bir yokuş tırmanırken ya da araç sollarken olacaktı.
Olay sadece yağ pompası da değil, performans yoktu arabada, bu dediğin gibi yakın bi zamanda olacaktı...

Miller çevrimi motor var 2.3 olmaz mı bizim faşo ağaya :)

700 dolara motor var, getirtebilir miyiz acaba..

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Olay sadece yağ pompası da değil, performans yoktu arabada, bu dediğin gibi yakın bi zamanda olacaktı...

Miller çevrimi motor var 2.3 olmaz mı bizim faşo ağaya :)

700 dolara motor var, getirtebilir miyiz acaba..
Çevirilir ama usta lazım. Adana'da usta bulunur. Adanalılar bu işlerle uğraşıyor.
Adana'daki Xedos'u olan elaman da Xedos'a Mazda 626 FS motor koymuştu, çok öncelerden forumda paylaşmıştım hatta.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ebayda da başka sitelerde de komple motor var ama biz getirtebilirmiyiz bilmiyorum...

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Herşey bittikten sonra yazacaktım ama kararsız kaldığım için yazmak istedim.
1 hafta önce arabanın egzosunda problem olabileceğini düşündüm ve hakikaten öndeki egzostan parçacıklar çıktı, arkadaki de temizlendi. Aracın 0-100 ü 16 sn den 13 e düştü. Ertesi gün beni bi kaşıntı tuttu son hızı deneyeyim dedim,190'a kadar çıktı üçüncü viteste vitesi dörde atmadı sanırım devirde 6700 lerdeydi. 15-20 saniye bu şekilde kullandım. 1km sonra ya lambası yandı, söndü. 1 km daha kullandım, sonra indim dinledim, gaz verince motorda vuruntu vardı. Hemen bir tamirciye götürdüm yatak dedi, Ben bu motoru sökerim dedi, Ben de şüpheyle bakınca başka bir ustayı çağırdı,O da kontrol etti,3. göz yatak dedi. Bu ustalar uzun süre yurtdışında çalışmışlar, Ben de tamam sökün dedim. Önce alttan söktüler, tahmin doğru çıktı,yalnız Rek dfci sadece yatağı değiştirmekle bu işin olmayacağını komple motorun sökülmesi gerektiğini söyledi. Motor söküldü komple motor yapılacak. Demekki üç bujinin yanması Hayra alamet değilmiş.
parçalar(14000)ve işçilik(3500) 17.500 TL yapıyor. Yeni motor 21.500. artı 1000 TL işçilik 22.500 aradaki fark5000 TL olur. Usta acele etme yurtdşı (Arap ülkelerinden)araştırıyorum parçaları dedi. Eğer bir sonuç çıkmazsa nasıl bir yol izlemeliyim.
Bu süreci baştan beri @MX9 ahmet abi ile görüşüyoruz. Onun da bayağı bi zamanını aldım, sağolsun
Mustafa hocam çok geçmiş olsun dün duydum. İnş uygun bir fiyatla aracınız hallolur. Geçmiş olsun tekrardan

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Ebayda da başka sitelerde de komple motor var ama biz getirtebilirmiyiz bilmiyorum...
illaki getirilir ama beyin dahil olması lazım aks dahil olması lazım bu bilgilere ulaşması prosedürler bence daha zor
birde ben bir şeyi anlamadım sizin parça listesi 14.000 komple motor 20.000 mi ?
sizin aracınızın üzerindeki motoru tamir edilir bence hiç çıkma farklı motor düşünmeyin bile ama illa değişiklik olursa sizin araç üzerindeki motoru ben alabilirim :cool:

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
illaki getirilir ama beyin dahil olması lazım aks dahil olması lazım bu bilgilere ulaşması prosedürler bence daha zor
birde ben bir şeyi anlamadım sizin parça listesi 14.000 komple motor 20.000 mi ?
sizin aracınızın üzerindeki motoru tamir edilir bence hiç çıkma farklı motor düşünmeyin bile ama illa değişiklik olursa sizin araç üzerindeki motoru ben alabilirim :cool:
Napacan motoru , manzara niyetine mi bakacan :) :)
Süleyman motorun parçaları 14000 lira tutuyor, motor komple 21500. Ama komple motor gelmeyebilirmiş.

TDCI motor olmaz mı :D hem 9500 TL hemi de dünyada tek olur :D
Valla güzel de olur aslında mis gibi dizel az da yakar güzel de gider. :D
Dizel otomatik vay anasını :) :)

Üst Alt