Mazda Xedos 9 Motor Rektefiye

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Mustafa abi çok geçmiş olsun.

Birkez zorlama ile böyle olmaması lazımdı aslında. Benimde aklıma Murat abinin dediği gibi satmadan önce motoru ufaktan elden geçirip topladılarmı acaba diye düşündüm.

Hamdi abinin dediği gibi motor yaptırmaya bu kadar para vermek yerine hasarlı 2. bir Xedos almak daha mantıklı ama motor sağlam olup hurda halde satılan bir Xedosda bulmak çok zor. Benim gördüklerim hep motor hasarlıydı bir tane kaporta hasarlı gördüm şimdiye dek ama araştırmak lazım yine kaporta hasarlı denk gelir diye düşünüyorum.

Ömer Faruk Dumlu ile bir konuş. Belki komple çıkma motor getirebilir. 929 için getiririm demişti bana bir ara. Tabi 5-6 bin liralıyda riske etmeye değer mi bilmiyorum. Temin etme imkânı varsa şartları iyi konuşmak gerek.

Tekrar geçmiş olsun. Yapabileceğimiz şey var söyle elimizden geleni yaparız

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Birkez zorlama ile böyle olmaması lazımdı aslında. Benimde aklıma Murat abinin dediği gibi satmadan önce motoru ufaktan elden geçirip topladılarmı acaba diye düşündüm.

Hamdi abinin dediği gibi motor yaptırmaya bu kadar para vermek yerine hasarlı 2. bir Xedos almak daha mantıklı ama motor sağlam olup hurda halde satılan bir Xedosda bulmak çok zor. Benim gördüklerim hep motor hasarlıydı bir tane kaporta hasarlı gördüm şimdiye dek ama araştırmak lazım yine kaporta hasarlı denk gelir diye düşünüyorum.

Ömer Faruk Dumlu ile bir konuş. Belki komple çıkma motor getirebilir. 929 için getiririm demişti bana bir ara. Tabi 5-6 bin liralıyda riske etmeye değer mi bilmiyorum. Temin etme imkânı varsa şartları iyi konuşmak gerek.

Çıkma motorda da risk olacak. Komple motor 15000 lira falan olsaydı çok güzel olurdu, bir daha motor yiyene kadar binerdim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet hocam, ihtimal dahilinde. :(
Abi yağ lambası o yüzden yandı muhtemelen, çünkü arabanın yağı tamdı.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Çıkma motorda da risk olacak. Komple motor 15000 lira falan olsaydı çok güzel olurdu, bir daha motor yiyene kadar binerdim.

Evet hocam, ihtimal dahilinde. :(

Komple motor derken yaptırmak mı 15.000 olsaydı?
Öyle diyosan motor yaptırmayada 15 çok bana göre, çünkü silindir kapağının taşlanma ömrü var diye biliyorum. Daha önce işlem gördüğünü varsayarsak yeni motorda uzun ömürlü veya randımanlı olmayabilir.

Ben öncelikle kaporta hasarlı 2. bir Xedos bak derim. 8-10 bin arası bulunabilir. Motoru iyi çıkarsa elinde birçok da yedek parçan olur hatta yavaştan yavaştan satarsın arabanın parası bile çıkabilir

Birde letgo'da şöyle bir ilan var. Motor komple ve sağlamsa değerlendirebilir

bdbbcee2adfe9a67c0f95cb8aed8ac5f.jpg
f04f72ba40bdb6208b9b8d9761781297.jpg

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş

Yağ pompası üzerinde emniyet ventili gibi bir sistem var , yüksek devirlerde basınç yükselince kartere geri bırakıyor,benim aklımada bu geldi.Eğer motor yapılacaksa önce neden yağlama yapamadığını kesin olarak teşhis etmek gerekir.yoksa kısır döngü içine girilir.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Yağ pompası üzerinde emniyet ventili gibi bir sistem var , yüksek devirlerde basınç yükselince kartere geri bırakıyor,benim aklımada bu geldi.Eğer motor yapılacaksa önce neden yağlama yapamadığını kesin olarak teşhis etmek gerekir.yoksa kısır döngü içine girilir.
Yağ pompası da değişecek zaten, yine de yağlama da sıkıntı çıkar mı?

Komple motor derken yaptırmak mı 15.000 olsaydı?
Öyle diyosan motor yaptırmayada 15 çok bana göre, çünkü silindir kapağının taşlanma ömrü var diye biliyorum. Daha önce işlem gördüğünü varsayarsak yeni motorda uzun ömürlü veya randımanlı olmayabilir.

Ben öncelikle kaporta hasarlı 2. bir Xedos bak derim. 8-10 bin arası bulunabilir. Motoru iyi çıkarsa elinde birçok da yedek parçan olur hatta yavaştan yavaştan satarsın arabanın parası bile çıkabilir

Birde letgo'da şöyle bir ilan var. Motor komple ve sağlamsa değerlendirebilir

bdbbcee2adfe9a67c0f95cb8aed8ac5f.jpg
f04f72ba40bdb6208b9b8d9761781297.jpg
Sıfır motor 15000 olsaydı yani caponyadan.
Verdiğin ilandaki motor 3.0 olur mu ki...

Mustafa hocam, durumu Rem ile bir görüşün, bakalım onlar farklı bir şekilde yardımcı olur belki.
Ordan bişey çıkmaz, canımızı sıkmayalım boş yere.

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş

ivons

İbrahim
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Geçmiş olsun Mustafa hocam. İnşallah makul bi çözüm bulunur.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
0546 451 8724 linfer oto Aksaray Cengiz,02122245330 Ergin oto birde Jakopar var onu internet bakabilirsiniz ,Fiyatlar gerçekten astronomik ,biraz araştırmayla çok daha uyguna halledebilirsiniz
Çıkma parça mı alacaz, yan sanayi Yok ki bu parçalarda.

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
Bunlar çıkması değil ,Ergin oto toptancı buradaki parçacı arkadaşımdan aldım numarayı ,iyi bir rektefe o için subap gaydı,ana kol yatak çok basit işlemler

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Motor iç parçalarının yan sanayisi kesinlikle vardır neden olmasın? Ne arabalar rektefiye ediliyor bence aynı teklif listesini Japon parçacılara atın

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Çok geçmiş olsun. Parçalar ve fikir için Veysel Oto Engin Şenler ile bir görüşün derim. Belki yardımcı olabilir. 05358229898

Ek: Hatta yerinizde olsam motor yaptırmak için de bir görüşürdüm kendilerinden fiyat alırdım. Eski servis çalışanları

Üst Alt