Mazda Usta Tavsiyeleri

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Oto döşeme için
Maslak sanayi sitesi
Ayhan oto döşeme
Recep ERKAN
0530 234 78 97

Araç Markası
1999 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
15 temmuz 2021 tarihinde, Ankarada tavsiye edilen ustalardan Furkan Otoda (Serkan Usta) debriyaj balatasını degistirdim, valeo taktık. Üzerinden çıkan seco markaydı ve 102.000 km kullanılmıştı. Yeni balata ile pedal çok yumuşadı, neredeyse pedala bastığımı bile hissetmiyorum. İnsanlığı ve ustalığı güzel. Şimdilik bir sıkıntı yok. Fiyat konusunda yardımcı oldu. Tavsiye ederim.

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Mazda 6'larda kronik olan (Mazda 3'lerde de kronik mi bilmiyorum) cam çıtalarındaki kırılmalar ( tabiri caizse fare kemirmis gibi olan) için geçen hafta tesadüfen Ankara'da Ostim sanayi de gezerken on numara bi nikelajcı ile tanıştık ve hemen sattığım Mazda 6'nin camlarına fabrika ayarında krom nikelaj yaptırdik çok orjinal durdu.. usta tamamen kendi el emeği ile işçilik yapıyor..
57693
toplu olarak ölçüsünde de yapıyorum dedi efsane kasa Toyotalara felan siparişle Türkiye geneline çok yapmış ve bizim gittiğimizde antika bı impalanin krom işçiliklerini yapıyordu..
Bu arada kendisi de eski bi mazdaciymis kendisinin de 1991 model Mazda 626'si var Mazda bi başka araba arkadaş deyip durdu nikelajlari yaparken...
Ustanın ismi Hamza Aslan cep telefonunu bulursam paylaşırım...

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mazda 6'larda kronik olan (Mazda 3'lerde de kronik mi bilmiyorum) cam çıtalarındaki kırılmalar ( tabiri caizse fare kemirmis gibi olan) için geçen hafta tesadüfen Ankara'da Ostim sanayi de gezerken on numara bi nikelajcı ile tanıştık ve hemen sattığım Mazda 6'nin camlarına fabrika ayarında krom nikelaj yaptırdik çok orjinal durdu.. usta tamamen kendi el emeği ile işçilik yapıyor..Ekli dosyayı görüntüle 57693 toplu olarak ölçüsünde de yapıyorum dedi efsane kasa Toyotalara felan siparişle Türkiye geneline çok yapmış ve bizim gittiğimizde antika bı impalanin krom işçiliklerini yapıyordu..
Ustanın ismi Hamza Aslan cep telefonunu bulursam paylaşırım...
Yaptırdığınızın görseli var mıdır?

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Yaptırdığınızın görseli var mıdır?
Yarın çekip atarım inşallah.. aracı sattığım abi cam çıtalarindaki kırıklar nedeniyle cam çıtası arıyordu bu nikelajci kırık yerlerin üzerini kapatacak şekilde kanallı geçmeli gibi bişeyi birebir aracın üstünde ölçerek yaptı hem de yarım saatte Dyson'la da yapıştırdı taş gibi oldu.

Araç Markası
1999 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Yarın çekip atarım inşallah.. aracı sattığım abi cam çıtalarindaki kırıklar nedeniyle cam çıtası arıyordu bu nikelajci kırık yerlerin üzerini kapatacak şekilde kanallı geçmeli gibi bişeyi birebir aracın üstünde ölçerek yaptı hem de yarım saatte Dyson'la da yapıştırdı taş gibi oldu.
Fotoları merakla bekliyorum. Maliyeti ne oldu?

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Mazda 6 kapı çıtası krom nikelaj..(kapı kolları hariç)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyalar

• IMG_20210718_155349.jpg
    IMG_20210718_155349.jpg
    199.7 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_20210718_155347.jpg
    IMG_20210718_155347.jpg
    273.9 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_20210718_155344.jpg
    IMG_20210718_155344.jpg
    254.1 KB · Görüntüleme: 71

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok güzel olmuş, orjinali nikelajlı olan araçlar için nimet gibi işyeri..nikelajsız olup dökülenlere de çare bulmak lazım..

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Çok güzel olmuş, orjinali nikelajlı olan araçlar için nimet gibi işyeri..nikelajsız olup dökülenlere de çare bulmak lazım..
Bu zaten nikelajsiz olup cam çıtası dökülen mazda 6' ya yapıldı. Yapılmadan önce cam çıtası fare kemirmiş gibiydi şimdi çok orjinal oldu. Maliyet olarak 200TL'ye yaptı usta..

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Tokat erbağda mazda ustamız varmı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bi mazdaşk kullanıcımızın avansla alakalı bi sorunu varmış yönledirme yapacaktım
Avans mevzusunu işinin ehli her motor ustası ayarlayabilir, iyi bir ustaya göstersin... Kulak aşinalığı ile ayar yapan usta gördüm.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Avans mevzusunu işinin ehli her motor ustası ayarlayabilir, iyi bir ustaya göstersin... Kulak aşinalığı ile ayar yapan usta gördüm.
gitmişde adam sağırmış, avans üstündeki çizgiyi göremedim demiş o olmadan ayarlanmaz demiş

Üst Alt