Mazda Skyactiv Direksiyon Logo Değişimi

murad

Katılımcı
Sonunda beni en çok rahatsız eden şey olan boyası dökülmüş direksiyon logosunu değiştirdim. İşlemi Bostancı sanayide bir airbagci arkadaşa yaptırdım. Direksiyon orta göbeği sökülerek halloldu. Eğer sökmeyi bilen bir usta yaparsa 5 dk'lık bir işlem. Söküldüğünde logonun arkadan plastik puntalı olduğunu gördük. İyi ki çok uğraşmamışım aksi halde kırılırdı. Değiştirmek isteyen arkadaşlara da fikir olsun.

Öncesi ve sonrası olarak aşağı ekliyorum.

48141

48142

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Değişim ihtiyacı olanlara yol gösterecektir mutlaka... Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler.

ediz07

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Motion AT
Sonunda beni en çok rahatsız eden şey olan boyası dökülmüş direksiyon logosunu değiştirdim. İşlemi Bostancı sanayide bir airbagci arkadaşa yaptırdım. Direksiyon orta göbeği sökülerek halloldu. Eğer sökmeyi bilen bir usta yaparsa 5 dk'lık bir işlem. Söküldüğünde logonun arkadan plastik puntalı olduğunu gördük. İyi ki çok uğraşmamışım aksi halde kırılırdı. Değiştirmek isteyen arkadaşlara da fikir olsun.

Öncesi ve sonrası olarak aşağı ekliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 48138Ekli dosyayı görüntüle 48139
tam nasıl yapılıyor benim araçta da aynı sorun mevcut. Airbag i direksiyondan çıkartıldıktan sonra kapak ile airbag i ayırıp mı yapıyoruz ?

murad

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
tam nasıl yapılıyor benim araçta da aynı sorun mevcut. Airbag i direksiyondan çıkartıldıktan sonra kapak ile airbag i ayırıp mı yapıyoruz ?
Evet öyle. Direksiyon göbeği söküldükten sonra, kapak ve airbag ayrılıyor. Arkadaki plastik puntalar ısıtılıp kesilerek çıkartılıyor. Yeni logo takıldıktan sonra tekrar puntalanıyor. Mutlaka puntalanmalı ki kaza anında airbag açarsa logo fırlayıp yüze güze zarar verebilir.

G3221 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Elinize sağlık, küçük bir detay ama titiz bir insanı rahatsız edebilecek bir problem.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
3-5 yıllık araçlarda bu gibi sorunların yaşanması bizler gibi hassas kullanıcılar için gerçekten sıkıntılı bir husus. :( Neyse ki duyarlı kullanıcılar eksiklikleri gideriyor sizler gibi... ;)

murad

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Şu logoyu ilk mazda 3 lerden beri halledemediler, skyactivde hala oluyorsa büyük ayıp bence...
Elinize sağlık, küçük bir detay ama titiz bir insanı rahatsız edebilecek bir problem.
3-5 yıllık araçlarda bu gibi sorunların yaşanması bizler gibi hassas kullanıcılar için gerçekten sıkıntılı bir husus. :( Neyse ki duyarlı kullanıcılar eksiklikleri gideriyor sizler gibi... ;)

Açıkçası bu durum beni de çok şaşırttı. Bir aracın logo boyası neden dökülür? Başka markalarda güneş solması vs görmüştüm ama boya dökülmesi hiç görmemiştim. Çok gözümün önünde olan bir yer olduğu için de sürekli gözüme takılıyordu. Neyse ki basit bir işlem. Tek sorun logoyu bulmak ve yerine oturtmak. Ben sahibinden.com da bir satıcıdan aldım. Totalde logonun altında 5 ayak bulunuyor. Aldığım logonun ayaklarından 3 tanesi uyuyor 2 tanesi uymuyordu. 2 ayağı kesip diğerlerini yerine oturtup arkadan güzelce puntolandı. Fiyatı da fikir olarak paylaşayım, logoyu yanlış hatırlamıyorsam 85 TL ye aldım. Değişimi için de airbagciye 30 TL ödedim.

Üst Alt