Mazda RX-7 Enjektör Motor Beyni ve Abs Problemi Hakkında

özkan1697

Sessiz
Araç Markası
1990 Mazda RX-7
Araç Renk ve Tip
Mavi-Gri - Sedan
Ben mazda rx7 fc3s 1991 model bi araç sahibiyim üzerinde mazda 626 2.0 ie motor var araça büyük maliyetler harcadim ve hala düzgün bi şekilde binemiyorum benzin enjektörleri açılmıyor üstündü kara düzen lpg sistemi yapmışlar motor beyninde yanık varmış o yüzden acıkmıyormuş beyinci sağolsun yanık olduğu görüyor ama yapamıyor fren problemi vardı frenci yapdığı halde fren yağı gene eksilmeye başlandı gösterdim abs beyninden kaçırıyormuş ve usta ben yapamam dedi yani sorun tamamen ustalardan yana aslında bi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürker
Mesaj otomatik birleştirildi:

arkadaşlar arabada bu
20180328_104512.jpg
20180302_213429.jpg
IMG-20180305-WA0024.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda için açık hava filtresi demek, sorun yumağını kucakladık demektir... Hava giriş kanalı orijinal haline dönmeden o motordan randıman beklemek fazla iyimserlik olur.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
Kardeşim tüp o şekilde bağlanınca patlatma yapar ,oda akışmetrene zarar verir büyük ihtimalle kelebek kırıktır,hava girişini göremezse enjektöre sinyal gelse bile motor benzinde çalışmayacaktır.Birde distribütör bağlantıları eksiksiz yapılmış mı ? Malum krank sensörü yok distribütörden alıyor enjeksiyon sinyalini.Beyin kolay kolay arıza vermez.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hocam yerinizde olsam öncelikle araca sonradan takılmış (LPG de dahil) ne var ne yok söktürürdüm. Sonrasında duruma göre problemin kaynağını bulmak daha kolay olur. Her şey tamam olunca sonrasında uygun bir LPG montajı yaptırırdım. Günümüzde yapılamayacak problem yok, iyi bir usta bir şekilde halleder diye umuyorum.

@Domestos 'un dediği gibi hava en önemli şey araçta fakat fotoğrafta araç nereden hava alacak, filtre neden bantla sarılmış, alınan hava motorun üstündeki sıcak bölgeden geçiyorken nasıl verim alınacak, o sıcaklık hortumda kaçaklar yaratmışsa akışmetre ile uyumsuzluk yapacak, orijinali nasıl bilemedim? Bir de beyinde arıza var demişsiniz, şuan araç üstündeki beyin kendi beyni mi yoksa üstündeki motorla birlikte kullanılan beyin mi? Bunların farklı olması zaten bir uyumsuzluk yaratmaz mı?

GD kasaların 2.0 enjeksiyonlu motoru bilemedim.

Türkiye'de nadiren de olsa enjeksiyonlu GD kasalar var. '89 yılındaki ilk giriş yapanlar olabiliyor tek tük. Bir ara bizim ustanın oraya gelmişti. Camlar manueldi, devir göstergesi yoktu, jantlar 4 bijonluydu ama enjeksiyonluydu. Garip bir kombin. ;)

özkan1697

Sessiz
Araç Markası
1990 Mazda RX-7
Araç Renk ve Tip
Mavi-Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar benzinde bildiğim motor beyninde yanmış bir kısım varmış onu beyinciye göstereceğim çalışırsa komple tüp tesisatını iptal etcem zaman bulamadım daha

Kendim beyni sokup bakacakdim yerini bulamadım bilen varmı torpidonun altında demişti elektrikçi bakdim iki büyük kutu gibi bir sey vardı

Birde arkadaşlar abs beyninde kacak var frenciye gitti adam ben girmem bu işe dedi bu abs beyninde bulamazsın iptal de etmem dedi bilgisi olan varmi

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Arkadaşlar benzinde bildiğim motor beyninde yanmış bir kısım varmış onu beyinciye göstereceğim çalışırsa komple tüp tesisatını iptal etcem zaman bulamadım daha

Kendim beyni sokup bakacakdim yerini bulamadım bilen varmı torpidonun altında demişti elektrikçi bakdim iki büyük kutu gibi bir sey vardı

Birde arkadaşlar abs beyninde kacak var frenciye gitti adam ben girmem bu işe dedi bu abs beyninde bulamazsın iptal de etmem dedi bilgisi olan varmi
Anlaşılan aracı kurcalatmaya devam ediyorsunuz. İyi bir usta bulsanız şimdiye kadar araç faal hale gelmişti.

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
Acaba akıbeti noldu? Bu makineyi amerika’da yeniden doğuruyorlar ama türkiye’de neredeyse hiç yok.

Üst Alt