Mazda Motor Yağı Önerisi

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Arkadaşlar yağ değişimi yaklaşıyor, çakma yağ almamak için motuldan vazgeçiyorum. Bildiğiniz güvenilir yer varsa yazarsanız sevinirim. Bulamazsak, liqui molynin sitesinden alacağım. Faso aga 200 bin kmde, 5/30 il devam edeceğim, tavsiyelerinizi bekliyorum.
5 lt fiyat alayım :) :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eneos dene bir de..
Denedim , olumsuz bı tarafı yok ama onun da çakmasina denk gelmeyelim, sağlam bı yerden almak lazım.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
5 lt fiyat alayım :):)

Servis liste fiyatı 700 TL şu an, bizim gg fiyatı 500 TL
Komisyonsuz fiyat için mesaj kutuna bakman yeterli :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar yağ değişimi yaklaşıyor, çakma yağ almamak için motuldan vazgeçiyorum. Bildiğiniz güvenilir yer varsa yazarsanız sevinirim. Bulamazsak, liqui molynin sitesinden alacağım. Faso aga 200 bin kmde, 5/30 il devam edeceğim, tavsiyelerinizi bekliyorum.

5 lt fiyat alayım :) :)

Denedim , olumsuz bı tarafı yok ama onun da çakmasina denk gelmeyelim, sağlam bı yerden almak lazım.

Üzerinde "hedö hödö tesislerinde dolum yapılmıştır" yazan her türlü marka yağ, benim için çakma muamelesi görmesi için yeterli hocam.

İthal gelsin ama adı sanı duyulmamış marka olsun daha iyi... Çünkü akaryakıt ve madeni yağ sektörü bizim ülkemizde tahmin edilemeyecek kadar rezillikler içeriyor.

Maalesef.

Ilgaz-p

Katılımcı
yağ almak konusunda ben alacağım yağın bulunduğum yerde bayisinin olup olmadığına bakıyordum motul kullandım 2 sefer ancak bulunduğum ilde motulun yetkili satıcısı yok internetten de almak istemiyorum, bilindik benzin istasyonlarında satılan yağlar var oralar güvenlimidir castrol ve mobil gibi yağları istasyonlarda görüyorum, en azından oradan almak sahtelik ürün ile karşılaşılmaması hususunda karlı olur diye düşünüyorum

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
yağ almak konusunda ben alacağım yağın bulunduğum yerde bayisinin olup olmadığına bakıyordum motul kullandım 2 sefer ancak bulunduğum ilde motulun yetkili satıcısı yok internetten de almak istemiyorum, bilindik benzin istasyonlarında satılan yağlar var oralar güvenlimidir castrol ve mobil gibi yağları istasyonlarda görüyorum, en azından oradan almak sahtelik ürün ile karşılaşılmaması hususunda karlı olur diye düşünüyorum
Lukoil iyiydi eskiden. Tr de dolum yoktu ve istasyondan alabiliyordun, fena da değildi. Bu konuda seçenekler sınırlı zaten Shell, Opet, BP, PO gibi markalara ulaşabilirsin

Ilgaz-p

Katılımcı
Aracım Mazda 6 GG facelift kitapçıkta API SJ/ ACEA a1 veya a3 diye belirtiyor ancak ben aracıma c2 veya c3 olan yağ koysam sorun olur mu yoksa bu yağ dizeller için üretilmiş olduğundan etkin bir koruma sağlamaz mı acea a1 veya a3 biraz eskide kalmış bir standart yoksa c2 veya c3 bu standardı zaten karşılar mı ?

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Arkadaşlar aracım Mazda 3 BK ve motor yağı değişcek beklenmedik bir durum oldu.
Tavsiyeleriniz + filtre orjinal olmasa ne olur??? piyasadakiler sorun çıkarır mı???
Teşekkürler

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tavsiyeleriniz + filtre orjinal olmasa ne olur??? piyasadakiler sorun çıkarır mı???
Teşekkürler
Şu anki yağın viskozitesi ve eksiltme durumu nedir?

Çıkış yağı 5-30 fakat lpg (varsa) ve yüksek km (100 bin üzeri) ise servislerin bir kısmı 10-40 kullanıyor. Vaktinde bende 10-40 yağ ile yan sanayi filtre kullandım ve sorun sıkıntı yaşamadım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkürler
Sorun olmaz, filtre orijinal imkanın varsa al, yoksa sorun olmaz 5w/30 al devam.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Teşekkürler

Yağ filtresini orijinal kullanmaya çalış, sanayilerde vardır illa. Yağ olarak sahte olmadıktan sonra, araca uygun bilindik bir yağ kullanabilirsiniz.

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan

Çıkış yağı 5-30 fakat lpg (varsa) ve yüksek km (100 bin üzeri) ise servislerin bir kısmı 10-40 kullanıyor. Vaktinde bende 10-40 yağ ile yan sanayi filtre kullandım ve sorun sıkıntı yaşamadım.
Abi durum şu gecen yil bakimdan bu yana 10 binkm gectim 2bin daha yapcam bakima gitcem. Ama yag hic yok gibi çubuğun ucunda, 2bin km için yağı acil değiştireyim diyorum.

Bu arada lpgliyim 160bin km

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi durum şu gecen yil bakimdan bu yana 10 binkm gectim 2bin daha yapcam bakima gitcem. Ama yag hic yok gibi çubuğun ucunda, 2bin km için yağı acil değiştireyim diyorum.

Bu arada lpgliyim 160bin km
5-40 koy ve en azından ayda bir seviyeyi kontrol et. Tahminen 10 binde bir litre yağ eksiliyor, keçelerden contalardan kaynaklı değilse bu durum motor ciddi şekilde yağ yakıyor.

Yağ değişimi sonrası bin km de kontrol ederek eksilmenin miktarını öğrenmekte fayda var.

Millet 10 binde değilde 7-8 binde değişim yapayım diye düşünürken senin 5-30 yağ ile 12 bin düşüncen çok cesaretlice geldi bana. :)

IraArel

Sessiz
Araç Markası
2015 - Mazda Cx-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz
:D
Valla mazda 3 ü yakıttan dolayı satmıştım.
Cz-3'ü de yakıttan dolayı satacak gibiyim :D

Mazda'yı görünüş, özellikler ve arızasızlığından dolayı çok seviyorum ama yakıt ve performans sıkıntı. Özellikle yakıt :(

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Üst Alt