Mazda Cx-5 Hakkında Merak Ettiklerim

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
Arkadaşlar bir kaç şey soracağım;

1. Geri vitese takınca dikiz aynaları arka tekeri otomatik olarak gösteriyor mu cx5 de?

Benim dikizler şu an arızalı olduğu için var mı yok mu bilemiyorum.

2. M3 impressive de ön cam buz çözücü özelliği var da bizde yok mu?

3. Ön park sensörü otomatik devreye giriyor mu?

4. Camlar açık iken anahtarın kapatma tuşuna sürekli basınca camları kapatabiliyormuyuz?

5. Geri gelirken tomtom navigasyonda sensörleri gösteren bir araba resmi çıkıyor fakat manevra bittikten ben epey yol aldıktan, yaklaşık 30 saniye, sonra o resim kayboluyor ekrandan. Çok uzun bir süre bence. Cihaz mı yavaş bir sorunu mu var?

6. M3 power da head up display var da bizde neden yok? Japonların kafası nasıl çalışıyor anlamadım!

Vesselam..

Mstf

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aslında hepsi kitapçığınızda yazıyordur, bu sorulara en net cevabı CX-5 kullanıcıları verecektir, benim bildiğim kadarıyla geri vitese takılınca dikizler lastiği göstermiyor, ön cam buz çözücü power donanımda var diye biliyorum ama cx-5 te yok mudur emin olamadım, park sensörü otomatik devreye girer, anahtardan camları kapama yok diye biliyorum ama denemek basit, navigasyon görüntüsü hakkında fikrim yok, head-up display model yılına göre değişkenlik gösterebilir

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kitapçık yoktu aldığımda. Mazda'dan istedim. Mesaj geldi, kargolamışlar.

Bu galericiler ne var be yok soyuyorlar. Bayide 0 km bir cx5 in bagajını açtım tamir Mazda tamir kiti gördüm. Hava pompası koymuş Japonlar fakat zannımca onu da yemiş bizim yamyamlar.

Acaba istesem onu da gönderir mi Mazda?

Camları denedim olmadı.

Anahtarsız giriş/çıkış yapıyorsan camı kapatacak sihirli bir parçayı da oraya koymaları çok şık olurdu.

Ön Sensör manuel giriyor devreye bende. Kitapçıktan çözeriz inşaallah.

İmpressive de ön buz çözücü için bir düğme var mı yoksa resistans düğmesinden ön arka aynı anda mı çalışıyor?

Mstf

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Kitapçık yoktu aldığımda. Mazda'dan istedim. Mesaj geldi, kargolamışlar.

Bu galericiler ne var be yok soyuyorlar. Bayide 0 km bir cx5 in bagajını açtım tamir Mazda tamir kiti gördüm. Hava pompası koymuş Japonlar fakat zannımca onu da yemiş bizim yamyamlar.

Acaba istesem onu da gönderir mi Mazda?

Camları denedim olmadı.

Anahtarsız giriş/çıkış yapıyorsan camı kapatacak sihirli bir parçayı da oraya koymaları çok şık olurdu.

Ön Sensör manuel giriyor devreye bende. Kitapçıktan çözeriz inşaallah.

İmpressive de ön buz çözücü için bir düğme var mı yoksa resistans düğmesinden ön arka aynı anda mı çalışıyor?

Mstf

Bizim araçlarda(mazda 6 2010) park sensörü açma kapama var. Açınca devrede ama 20km suratı geçince veya el frenini cekince kendi kapanıyor. Sizinki de muhtemelen öyledir

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
park ederken yanaşıyorum duvara yavaştan , ötmesi gereken mesafede ses çıkmıyor. el ile düğmeye basınca ekranda araba resmi çıkıyor ve ötmeye başlıyor.
bazen bu işleme gerek kalmadan olması gerektiği gibi uyarı veriyor.

Acemilik çekiyorum sistemini çözmekte galiba.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Açınca faal oluyor ve ötüyor.

Mstf
Hocam olması gereken bu zaten, aracınızdaki donanımlar tıkır tıkır çalışıyor kafanız rahat olsun. Ön park sensörünü aktif olarak kulanmak istiyorsanız eğer düğmeyi aktif hale getirin ve kapatmayın hiç, o zaman devreye girmeme probleminiz kalmaz

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
Hocam olması gereken bu zaten, aracınızdaki donanımlar tıkır tıkır çalışıyor kafanız rahat olsun. Ön park sensörünü aktif olarak kulanmak istiyorsanız eğer düğmeyi aktif hale getirin ve kapatmayın hiç, o zaman devreye girmeme probleminiz kalmaz

Her çalıştırmada aktif yapmam mı gerekiyor. Çünkü motoru durdurup çalıştırınca yine aynı.

Mstf

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Her çalıştırmada aktif yapmam mı gerekiyor. Çünkü motoru durdurup çalıştırınca yine aynı.

Mstf
Hayır abi öyle olmamalı, düğme aktif olsun yeterli aracın çalışmasıyla düğme kendiliğinden pasif hale gelmiyor. Eğer düğme aktif halde duruyor ve araç her çalıştığında kendiliğinden (düğme aktif olduğu halde) pasif hale geliyorsa bir yerde sıkıntı vardır, bu yorumları da Mazda 6 daki donanımın çalışma metoduna göre yapıyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Mstf
Böyle olmasaydı, düğmeye ihtiyaç olmazdı, stop edince sistem sıfırlanıyor, aracı çalıştırınca yine düğmeden açmak gerekiyor bence. :)

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
Böyle olmasaydı, düğmeye ihtiyaç olmazdı, stop edince sistem sıfırlanıyor, aracı çalıştırınca yine düğmeden açmak gerekiyor bence. :)

Crv de böyle değil sistem. Açtın mı hep açık. Kapatırsam kapalı.. Dalgınlık olabilir açık diye yapışırdın öne. Honda'nın sistem bana göre doğrusu.

Mstf

sztoker

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Suv
1-hayır
2-hayır
3-hayır
4-hayır
5-hayır
6-bizden farklı çalışıyor orası kesin.

Ön park sensörü tiguanda da böyle.
Koskoca cx5 te araç hareket edince kapıların otomatik kilitlenmesi bile yok. Bazı arkadaşlar "güvenlik gerekçesiyle yok" diyor. Başka ülkelerde satılanlarda varmış. Onlar güvensiz biniyor araçlarına.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
1-hayır
2-hayır
3-hayır
4-hayır
5-hayır

Koskoca cx5 te araç hareket edince kapıların otomatik kilitlenmesi bile yok. Bazı arkadaşlar "güvenlik gerekçesiyle yok" diyor. Başka ülkelerde satılanlarda varmış. Onlar güvensiz biniyor araçlarına.
Koskoca CX-5 te sınıfındaki rakiplerle kıyaslayınca o kadar çok şey var ki, varsın otomatik kilitlemesin

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kapıların kilitlenmemesini bende kabul edemiyorum bu sadece CX-5 için geçerli değil bana göre, Bk kasa Mazda 3 te de yoktu... Araç hareket edince belirli bir km den sonra kilitlenmeli, Allah korusun herhangi bir kaza anında da açılmalı, bunu yapmak çok zor bir şey değildir herhalde.

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
1-hayır
2-hayır
3-hayır
4-hayır
5-hayır

Videoda R 'de ayna iniyor tekere Bize gelince mi özellik yok? 2 misli para saydığımız halde ..

Mstf

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
Koskoca CX-5 te sınıfındaki rakiplerle kıyaslayınca o kadar çok şey var ki, varsın otomatik kilitlemesin

Tuscon u inceleyin bir de..direksiyon ısıtma bile koymuş piyasayı kapmak için. Ve başarıyor da.. Abi gırtlağına kadar özellik var lafını çok işittim araba bakarken.
Mazda'nın teknolojisinin Hyundai'de olduğunu hiç zannetmiyorummm..

Mstf

Üst Alt