Mazda CX-30, Skyactiv-X ile Piyasaya Sürüldü

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mesajlar
24,736
Konum
Mudanya
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
49400


Mazda Motor Co., Ltd. (Mazda), kendi yanma kontrol teknolojisi "SPCCI (Kıvılcım Kontrollü Sıkıştırma Ateşleme)" kullanarak bir benzinli motorda sıkıştırma ateşlemesini ticarileştiren dünyanın ilk benzinli motorudur. SKYACTIV-X motorlu MAZDA CX-30 crossover SUV Mazda bayileri aracılığıyla piyasaya sürüldü.

49401
"Yaşamın genişliğini ve dünya görüşünü genişleten bir geçit" konsepti ile geliştirilen CX-30, müşterilerden "kentsel alanlarda kolay kullanım için doğru boyut", "tasarım, yaşanabilirlik ve sessizlik". Yüksek kaliteli dengeli bir iç mekan, karakteristik ve güzel bir dış tasarım ve kolay sürülebilen ve uzun mesafeli seyahat gibi sofistike stil ve hareketlilik.

CX-30'a yeni kurulan SKYACTIV-X, benzinli motorun yüksek hızlara kadar çıkmasının yanında dizel motorun mükemmel yakıt verimliliği, tork ve hissiyatı birleştirerek insanın rahat hissetmesini sağlar. Mazda'nın sürüş ve mükemmel çevresel performansını dengeleyen benzersiz yeni nesil benzinli motorudur. Hafif bir hibrit sistem olan M Hybrid'in benimsenmesi yumuşak ve konforlu sürüşü ve verimli yakıt tüketimini destekler.

MAZDA3 SKYACTIV-X donanımlı bir aracı satın alan veya test eden müşteriler; "Kalkıştan sonraki hızlanma pürüzsüz, sadece gaz pedalına basarak sorunsuz bir şekilde hızlanıyor" SKYACTIV-X'i test ettikten sonra başka bir arabaya bindiğimde beklendiği gibi hareket etmediğini hissettim, bize konfor, eğlence ve kalite anlamında yüksek memnuniyet veriyor.

■ MAZDA CX-30 "SKYACTIV-X 2.0" Ana Özellikler
motortürSu soğutmalı sıralı 4 silindirli DOHC16 valf
Toplam yer değiştirme1.997L
Sıkıştırma oranı * 215.0 * 2
Maksimum çıktı132kW (180ps) / 6.000 dev / dak
Maksimum tork224N ・ m (22.8kgf ・ m) / 3.000 dev / dak
motortürAC senkron motor
Maksimum çıktı4,8kW (6,5ps) / 1,000rpm
Maksimum tork61N ・ m (6.2kgf ・ m) / 100rpm
Ana güç pilitürLityum iyon pil 24V
 
Üst Alt