Mazda CX-3 Skyactiv 'in Mazda Garaj İncelemesi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
aslında araba bence sportif duruşu, donanımları ve tarzıyla tek kişi yada çocuksuz aileler'e daha fazla hitap etme amaçlı tasarlanmış ki bu açıdan bakıldığında mükemmel bir araba yani Türkiye'de ki alıcı kitlesi düşünülmemiş. Daha çok Amerika (alım gücü ile orantılı) pazarına ve kullanıcılarına hitap ediyor. Bizim kitlemize hitap edecek araç ucuz olsun,büyük olsun,piyasası olsun,azıcıkta façalı düzgün olsun gerisini boşver tarzı markalar daha çok hitap ediyor.:)
Kesinlikle öyle abi, biz değişik bir milletiz, algılarımız çok farklı araba konusunda. Keşke 2 cm daha uzun olsa da bagaj için biraz daha bir şeyler yapabilselermiş. Dediğiniz gibi Türk insanın bagaj sevdasını düşünmemişler ki yaparken, ne bilsinler ben köyden dönerken anamın yağ peynir turşu çay fındık kabak mısır kivi vs doldurup bana vereceğini :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
aslında araba bence sportif duruşu, donanımları ve tarzıyla tek kişi yada çocuksuz aileler'e daha fazla hitap etme amaçlı tasarlanmış ki bu açıdan bakıldığında mükemmel bir araba yani Türkiye'de ki alıcı kitlesi düşünülmemiş. Daha çok Amerika (alım gücü ile orantılı) pazarına ve kullanıcılarına hitap ediyor. Bizim kitlemize hitap edecek araç ucuz olsun,büyük olsun,piyasası olsun,azıcıkta façalı düzgün olsun gerisini boşver tarzı markalar daha çok hitap ediyor.:)

Esasında biz ne istediğimizi tam olarak bilmiyoruz, bize ne veriliyorsa ve bir kaç kişi aldıysa tamamdır... Amcamın kaynında var benim de olsun, bacanağın kuzeninde var benim neyim eksik, üst komşu almış, ben niye alamam gibi klasik Türk tipi ürik asit yarıştırma hevesi bizde olduğu sürece bu pazara ilk kim giriyorsa parsayı da topluyor...

Aynı segmentte olan Nissan Cuk bu tiple ve donanımla ülkemizde satıyorsa ben bu durumu başka türlü açıklayamıyorum... Pazara ilk kim girdi; Nokia... Sildi süpürdü ama şimdi nerede Nokia yok, battı... Gibi...

Biz; kaliteye, donanıma, güvenliğe bakmıyoruz... Var mı var, bende niye yok, ucuz mu ucuz al gitsin... :)

İşin can alıcı noktalarında birisi de; bu segmentte Mazda çok geç kaldı... Piyasada ilk olabilseydi satış grafikleri daha farklı olurdu... Aradan geçmiş iki üç yıl, Mokka almış başını gitmiş, tipsiz Juke bile cuk oturtmuş, sen bu segment ile kendine piyasa yapmaya çalışıyorsun...

Olmaz !!

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Toplantı da bile hayalim mazda 6 değil cx3 'tü benim.Bu arabanın çıkışını da fiyatını da dört gözle bekledim.Herşeyiyle benim için yapılmış bir araç hissiyatı veriyor bana.inşallah nasip olur da bir gün koyarım evin garajına.Arkadaşım satış müdürü olduğu için bir çok diyaloğa şahit oldum.müşteri plazaya girer.Şu marka araca bakıyorum der.Aracın yanına gider önce etrafında elini kaportaya sürterek dolaşır.Sonra kapıyı açar içine oturur bakar etrafa koltuklara dokunur.herşey çok iyidir arabayı alacaktır sanki.sonra arkaya gider bagajı açar auuuuuuuu çok küçükmüş bu der.daha büyük bagaj hacmi için bir üst segment araca götürürsün onun için de araç çok büyük bizim hanım bunu park edemez der :D malesef bagaj aracın tüm kalitesinin albenisinin önüne geçer :D bagaj çok küçük gelcekse tavana bir aparat herşeyi çözer bence.

alper

Katılımcı
Araç Markası
Ford Mondeo
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri-Sedan
Muğladan geçerken mazda görende baktık ve ogün bugündür hanım cx-3 diyorda başka bişi demiyor:)
Valla para olsa gözü kapalı alacak.
Bence bayanlara daha çok hitap ediyor.
Böyle üniversiteli genç kızlar yada evin 2. Aracı olma potansiyeli olan bir araç gibi:)

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
6'nın maddi boyutunu düşünmezsek açık ara kim giderdi peki :)

Vallahi inanmayacaksın ama şekil şemal olarak benim gözüme 3 hitap ediyor, bi kere boyutları ideal, tam aile arabası, ne 6 gibi uzun ve büyük, ne de cx-3 gibi iç tarafı insanı boğmuyor, direksiyona oturunca benim kişisel standartlarıma ve ihtiyaçlarıma bir şekilde cevap veriyor. 6 daha iyidir, daha hızlıdır, daha bilmem nedir, cidden merak etmiyorum, önemli olan da bu belki ;)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
bugün ilanda 2 tane cx-3 gördüm, bi tanesi satma sebebim bagajının çok küçük olması diye yazmış.

Üst Alt