Mazda 626 GF Yeni Far+ Xenon Değişikliği

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Her ne kadar orjinalde olsa 22 yıllık malzeme eğer yenilenmediyse. Ben merceklerin zamanla öldüğünü duydum.

Far temizleme işi yapanlara danışmak lazım, onlar en guzel nasıl verim alınır bilir.

Ben çözüm olarak 6000 K veya 4300 Xenon tavsiye ederim

oktay abiye bi-xenon yaptırmak isterim , en güzeli de o olur gibi, bakalım nasip, 700-800 tl den bahsetmişti :)
mesaj attım bu arada :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
oktay abiye bi-xenon yaptırmak isterim , en güzeli de o olur gibi, bakalım nasip, 700-800 tl den bahsetmişti :)
mesaj attım bu arada :)
250 - 300 liraya en kaliteli Xenon alınır bence. Ben Osram'ları 165 liraya almıştım. Ama satıcı dükkânı kapatacagı için çok uyguna vermişti :)

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
selamünaleyküm diyerek foruma girdim

grip olduğumdan hiç neşem ve tadım yok

şimdi ben beyazıma sizler gibi bi zenon far yaptırsam muayeneden geçer mi

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gelişmeleri bekliyoruz... :)[/QUO

selamünaleyküm diyerek foruma girdim

grip olduğumdan hiç neşem ve tadım yok

şimdi ben beyazıma sizler gibi bi zenon far yaptırsam muayeneden geçer mi
Ve aleyküm selam abi... Büyük geçmiş olsun, acil şifalar...

Soruya gelince de; Geçmez !! :)

Fakat; muayene günü xenon ampulleri normal ampuller ile değiştiriyorsun ve öylece muayeneden geçiyor... Ayrıca; senin guzuda mercek olmadığı için şu haliyle xenon montajı yaptırmanı tavsiye etmiyorum, karşıdan her gelen kulağını çınlatmasın diye... :D

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
çok teşekkür ederim gripin yanında birde diş eti hastalığı bitiriyor beni

oktay ustayla görüştüm sıfırdan BMW usulü zenon far yaparım dedi haatta resmini bile yolladı aklımın bir yanı yaptır diğer yanı yaptırma diyor:(

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
çok teşekkür ederim gripin yanında birde diş eti hastalığı bitiriyor beni

oktay ustayla görüştüm sıfırdan BMW usulü zenon far yaparım dedi haatta resmini bile yolladı aklımın bir yanı yaptır diğer yanı yaptırma diyor:(

Oktay Usta'nın yöntemi farklı ama abi; mercekli zenon yapıyor, öyle olacaksa karşıdan gelen için sorun oluşmaz, sadece muayenede ampul değişikliği yaparsın... Oktay Usta işinin ehli, işçilik konusunda tereddüttün olmasın derim.

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
tavsiyene her zaman güveniyor ve uyguluyorum

nakit bulursak yaptırırım şimdilik böyle kalsın son fikrim bu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
benim orjinal farlar göstermiyordu depo aldım iyi ama ayarda bozduk bırını tekrar aldım oda gıdıcı..
ya tyc alın yada Hakanın dedıgı gıbı xenon..

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
farın biri bosh biride depo marka şimdilik idare ediyorum gittiği yere kadar

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Oktay Usta'nın yöntemi farklı ama abi; mercekli zenon yapıyor, öyle olacaksa karşıdan gelen için sorun oluşmaz, sadece muayenede ampul değişikliği yaparsın... Oktay Usta işinin ehli, işçilik konusunda tereddüttün olmasın derim.
Oktay ustaya nereden ulaşabilirim :D konu hortladı ama bende bosch far aldım 2 tane yeni. Mercek yaptırsam mı diye düşünüyorum.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bizlik bişey varsa yaparız. Far işleri ile eskisi kadar uğraşmıyorum daha çok farklı uygulamalar üzerine yoğunlaştım. Araç yada farlar Karabük te ise istek ve imkanlar doğrultusunda elimizden geleni yaparız.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Oktay Toker diye arat bakalım nerelerde ne yapıyor??
Oktay usta ile görüştüm. Ankara'daymış kendisi. Bizim farların kısalar buzlu, uzunlar normal cam. Uzunların olduğu iç kısımlara uygulamak daha iyi olur dedi. Oralara Mercedes'den çıkma mercek kullanarak maliyeti 3800 lira dedi. Ama hem iç kısımlar güzel gözükmez, hem en az 10 gün far araçta olmayacak diye hem de farklı nedenlerden maliyeti karşılayamayacak olmamdan dolayı erteledim şimdilik. Bakalım, Temmuz da ara zam olursa o günkü fiyatlardan yaptırırım belkim.. Bu arada cam dökümü de yapılabilirmiş ama adamlar en az 2bin lira istiyormuş saydam cam için..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bizlik bişey varsa yaparız. Far işleri ile eskisi kadar uğraşmıyorum daha çok farklı uygulamalar üzerine yoğunlaştım. Araç yada farlar Karabük te ise istek ve imkanlar doğrultusunda elimizden geleni yaparız.
Araç İstanbul'da maalesef üstadım.

Üst Alt