Mazda 626 GF GW (1997-02) Yakıt Tüketimi

yksltrgt

Sessiz
Araç Markası
2001 Mazda 626 Gf
Araç Renk ve Tip
Bej - Sedan
Aynen hocam bende sıkıldım ama araç keyif verici rahatlığa sahip bir araç olduğu için heveste vardı ondan yavaş gittim.
Saygılar.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Hasan Bey' in yakıt tüketimi şöyle:
Şehiriçi: 12,5 lt/100 km lpg
Haftasonu gidiş-dönüş yaklaşık 280 km uzun yol verilerine göre tüketim: 10 lt/100 km (ortalama hız 120-130)

otomatik vites gf kasalar için normal sanırım?
@Domestos

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hatay'dan aracı noterden alıp İzmir'e yola çıktım. Adana da ölçmeye başladım. 950 Km 77lt lpg tüketmiş. ortalama 140-180 km hızla geldim. 25 kuruşa felan tekabül ediyor. Yakıt 2.0 115 beygir için güzel. Buji buji kabloları lpg enjektörü baya eski değişirse biraz daha iyi olur sanki

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hatay'dan aracı noterden alıp İzmir'e yola çıktım. Adana da ölçmeye başladım. 950 Km 77lt lpg tüketmiş. ortalama 140-180 km hızla geldim. 25 kuruşa felan tekabül ediyor. Yakıt 2.0 115 beygir için güzel. Buji buji kabloları lpg enjektörü baya eski değişirse biraz daha iyi olur sanki
Bu guzuların; Şehir dışı ortalama yakıt değerleri 8 litre zaten... Yaptığın sürat göz önüne alındığında çok iyi yakıt değeri var denilebilir.

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben 1 hafta önce 99 323f 1.8 astina ile Hataya gittim ondaha çok yaktı:) 626 şaşırttı beni diyebilirim. 136hp lik olsa daha tatlı olacak. Her nekadar 2.0 olsada güncel araçlar trafikte eziyor. Fark ettiğim diger bir konu astina 1.8 olmasına rağmen daha hafif olması da etken fakat motoru daha farklı ve daha atik. 4000 devirde açılan motorun solundaki vana açılınca araç şahlanıyordu ama bu 626 da yoktur.

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
626 gf'lerin sorunsuz ateşleme elemanları , platinyum buji kullanmaları, son vites dişli oranları uzun yol kullanımı için mükemmel şekilde bir araya gelmiş etkenlerdir aracınızı güle güle kullanın.
Hocam araç gerçekten güzel. Şunu söyleyebilirim ki full donanım ve 136hp olsa ben bu araca yıllarca binerim. şuda var 6. vites olsa çok çok daha az yakar.

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhaba yine konuya ben yazıyorum sanırım. 2 aydır yoğun görevler nedeniyle siteye giremedim. Aracım 20-21 lt lpg tankına sahip. 2 aydır aracım yatıyordu. Bugün 800km+800 km yol yaptım. Herzaman 210 km uzun yol yapan aracım. 160km geçmez oldu Buji kablolarım yeni LPG enjektörü yeni filtre yeni durduk yere neden böyle bir artış olur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba yine konuya ben yazıyorum sanırım. 2 aydır yoğun görevler nedeniyle siteye giremedim. Aracım 20-21 lt lpg tankına sahip. 2 aydır aracım yatıyordu. Bugün 800km+800 km yol yaptım. Herzaman 210 km uzun yol yapan aracım. 160km geçmez oldu Buji kablolarım yeni LPG enjektörü yeni filtre yeni durduk yere neden böyle bir artış olur.

Daha önceki seyahatler ile şimdi yapılan seyahat şartları aynı mı? Araçta yolcu sayısı ve bagaj yükü aynı mı? Bunlar uzun yolda yakıta doğrudan etki eden şeyler... Anormal bir durum olduğunu tahmin etmiyorum, sadece yolculuk kriterleri değişmiş olabilir diyorum...

Bir başka etken de; lpg dolumunun aynı litrelerde yapılıp yapılmadığı, 2 litre az basılmış olsa fark eder.

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Daha önceki seyahatler ile şimdi yapılan seyahat şartları aynı mı? Araçta yolcu sayısı ve bagaj yükü aynı mı? Bunlar uzun yolda yakıta doğrudan etki eden şeyler... Anormal bir durum olduğunu tahmin etmiyorum, sadece yolculuk kriterleri değişmiş olabilir diyorum...

Bir başka etken de; lpg dolumunun aynı litrelerde yapılıp yapılmadığı, 2 litre az basılmış olsa fark eder.
Hocam. şimdi 20 lt ortalama ile 10.000 km de baya baya değişik stiller ile deneme şansı oldu. 200 ün altına nadir düştü. 40km fark baya çok. Birde soğukken tekleme stop etme olayı olmaya başlamış pata pata ses gelip duruyor

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Maşallah, ölçüm doğru mu, çok az yakmış.
Ölçüm doğru da LPG istasyonları arasında basınç farkı oluyor ya, o açıdan net değil de ortalama ölçüm kabul edilebilir. Sonrasında biraz hızlandım, bugün de otobanda 120-130 civarı seyredeceğim. Bir sonraki ölçümde 8.5 lt civarı çıkarsa yakıt değerleri netleşmiş olur. :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
İlk şehiriçi ölçümü de yaptım.

Km: 403
Alınan LPG: 43 lt
LPG fiyatı: 3.10 tl

Tüketim: 10.6 lt/100 km
Kuruş cinsinden: 33 kuruş.

Şehiriçi için de fena sayılmaz. :)

Bu arada şehiriçi yoğun trafikte kullanıyorum, sabah ve akşam işe gidiş saatleri ve neredeyse İstanbul trafiği gibi dur/kalk hep.

Üst Alt