Mazda 626 GF (1997-02) Radyatörden Gelen Buhar

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Arkadaşlar bugün gaz ayarı yaptırmaya gitmiştim, kaputu açınca radyatörün yan alt taraflarında ıslaklık gördüm ve hafif buhar çıkıyordu... Ne yapılabiilir ustaya gitmeden sorayım dedim

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Radyatörde kaçak vardır büyük ihtimalle nereden geldiği tespit edilip tamirse tamir değişimse değişim yapılmalı. İhmal edilmemesi gereken bir konu.
valla dün farketmedim bugün gördüm....değişim yaparsak taiwan malı yan sanayi iş görür dimi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öncelikle ıslak yerleri balata spreyi ve tazyikli hava ile kurutun, sonrasında nereden geliyor takip edin, tamir işi riskli, sorun varsa değiştirin. Radyatör önemli bi parça...

Tahminen Değişim ve radyatör 300 TL tutar.

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Öncelikle ıslak yerleri balata spreyi ve tazyikli hava ile kurutun, sonrasında nereden geliyor takip edin, tamir işi riskli, sorun varsa değiştirin. Radyatör önemli bi parça...

Tahminen Değişim ve radyatör 300 TL tutar.
Maalesef sadece rdyator 300 tl:(

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Radyatorumuz takıldı periyodik bakım yapıldı
Veli abiye de ayrıca teşekkür,mazda 3 un yağ filtresinin bunada uyduğunu söyledi gi için,yoksa usta bu olmaz değiştir demesiyle yeni alacaktim.
İyi varsın Mazda garaj:)

Ekli dosyalar

• IMG_20161112_141313.jpg
    IMG_20161112_141313.jpg
    91.3 KB · Görüntüleme: 50

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın... :) Mazda'yı bilen usta bulmak önemli tabi... Ustaya kalsaydın, iki tane filtreyi elden çıkartıp ihtiyaç olduğunda yine aynısını alacaktın, aradan zaman geçeceği için belki sen bunun farkında olmayacaktın... :)

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın... :) Mazda'yı bilen usta bulmak önemli tabi... Ustaya kalsaydın, iki tane filtreyi elden çıkartıp ihtiyaç olduğunda yine aynısını alacaktın, aradan zaman geçeceği için belki sen bunun farkında olmayacaktın... :)
Sayende abi :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Geçmiş olsun o filtre bir çok modele oluyor. Benimkide aynı mesela.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Radyatör falan demişken buraya sorayım yeni konu açıp kalabalık yapmadan. Abilerim bugün birşey farkettim. Yaklaşık yarım saatlik kullanımdan sonra stop ettim. Arabadan hemen inmedim telefonla meşguldüm. Sonra tam inecekken kaput altında bir fokurdama yada su lıkırtısı gibi birşey duydum. Açtım baktım su haznesinden geliyor. Bir dakika kadar sürdü ve yavaş yavaş azalıp yok oldu. Su seviyesi o doldurulan uzun borunun dibindeydi. Max min gibi işaretler yok o yüzden az mı çok mu bilemedim. Velasıl neden yapabilir bunu? Karşılaşan var mı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Motor soğukken Radyatör kapağından suyunu kontrol et, taşırma kabındaki min max çubuğunun olmaması iyi değil, su seviyesini kontrol etmek zor olur.

Su eksikse tamamla, fan açıncaya kadar bekle ve Radyatör kapağından kaçırma var mı kontrol et. Büyük ihtimalle oradan kaçırma var.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Motor soğukken Radyatör kapağından suyunu kontrol et, taşırma kabındaki min max çubuğunun olmaması iyi değil, su seviyesini kontrol etmek zor olur.

Su eksikse tamamla, fan açıncaya kadar bekle ve Radyatör kapağından kaçırma var mı kontrol et. Büyük ihtimalle oradan kaçırma var.
Saol abi öylen yapacam dediklerini. Antifrizle mi tamamlamam gerekiyor ve bahsettiğin hava kaçağı dimi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Saol abi öylen yapacam dediklerini. Antifrizle mi tamamlamam gerekiyor ve bahsettiğin hava kaçağı dimi?
Çok eksik varsa antifiriz ve su ile tamamlamakta fayda var, az eksik varsa hazır kireçsiz su ile de tamamlayabilirsin. Bahsettiğim şey radyatör kapağının özelliğini kaybetmesi veya tam oturmaması sebebiyle su kaçırma olayı. Bir önceki 626 aracımda başıma gelmişti. Radyatör kapağı 1.1 bar değerinde olacak ayrıca.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Benim eski Twingo'da da benzer durum vardı. Motor sıcakken stop ettiğimde motordan bir fokurdama sesi geliyordu.

Conta mı yanık acaba diye düşündüm. Conta yanığı belirtileri de yoktu. Bir sorundan dolayı ısı sensörünün arızalı olduğu tespit ettim, orjinal ısı sensörü sipariş edecektim ama aracın talibi çıktı verdim. Bu durumun ısı sensörü ile alakası olabilir mi düşünüyor değilim, ehil ustalara bu durumu sormak lazım

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Benim eski Twingo'da da benzer durum vardı. Motor sıcakken stop ettiğimde motordan bir fokurdama sesi geliyordu.

Conta mı yanık acaba diye düşündüm. Conta yanığı belirtileri de yoktu. Bir sorundan dolayı ısı sensörünün arızalı olduğu tespit ettim, orjinal ısı sensörü sipariş edecektim ama aracın talibi çıktı verdim. Bu durumun ısı sensörü ile alakası olabilir mi düşünüyor değilim, ehil ustalara bu durumu sormak lazım
Abi affına sığınarak soruyorum ısı sensörü dediğin hararet müşürü mü? Veli abi öğlen bi bakayım dediğin şekilde. Bende conta dan falan korkuyorum. Ama yağda köpürme kremlesme falan tespit edemedim. Başka bi belirtisi var mıdır bunun? Benim hararet gostergesi dalgalanıyordu. Elektrikçi ye götürdüm yerine oturmuyor demişti yapıştırdım tekrar yaparsa degistirelim demişti. Onunla ilgisi olabilir mi? Şuan gösterge normal çalışıyor ama. Acaba araba ısınıyor da müşür yanlış bilgi mi veriyorki. Birde hangi antifriz den alcam abi buna

Üst Alt