Mazda 626 GF (1997-02) Motor Kulağı Değişimi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Güle güle kullanın. Motor altındaki yağ akıntılarına odaklanmakta fayda var.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Sizin elinize, kırmızılının keyfine sağlık :)

Aracın üstünden çıkarılan orijinalken - tamamen bitmiş, kauçuğu kopup düşmüş değilse- takılan yan sanayii yeni kulak ile pek bir değişim beklememek gerekiyor. Tamamen bitmiş kulaklarda illaki titreşim azalacaktır ancak pek bir şikayet olmaksızın, kopukluklar sebebiyle kafam rahat etsin diye orijinali söktürüp yan sanayii kulak taktırmak en iyi ihtimalle nötr; kötü ihtimalde ise bir bardak soğuk su etkisi oluşturuyor :)

Yazan : Geçtiğimiz yaz ön ve arka kulakları değiştirdiğine pişman olan kullanıcı :p

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Teşekkür ederim :) :kyfmyrn:
Kulakta köşeden köşeye yırtık olmuştu. Sadece bir ucu tutuyordu. Zaten sökerken de iki parça haline geldi :) Orjinallliginin yanısıra iş görürlügünden hiç eser kalmamıştı.
Ama değişim öncesi bir sorunum olmadıgı gibi değişim sonrasıda bir iyileşmeyi görmedim-hissetmedim acıkcası. Bu kulaktaki hatayı da yag filtresini değiştirirken farketmiştim.

42036

Sizin elinize, kırmızılının keyfine sağlık :)

Aracın üstünden çıkarılan orijinalken - tamamen bitmiş, kauçuğu kopup düşmüş değilse- takılan yan sanayii yeni kulak ile pek bir değişim beklememek gerekiyor. Tamamen bitmiş kulaklarda illaki titreşim azalacaktır ancak pek bir şikayet olmaksızın, kopukluklar sebebiyle kafam rahat etsin diye orijinali söktürüp yan sanayii kulak taktırmak en iyi ihtimalle nötr; kötü ihtimalde ise bir bardak soğuk su etkisi oluşturuyor :)

Yazan : Geçtiğimiz yaz ön ve arka kulakları değiştirdiğine pişman olan kullanıcı :p

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Demekki 'yan sanayii kulağın kalitesi eşittir 20 yıldır yüke dayanmış + koparak denge dayanım bütünlüğünü kaybetmiş orijinal kulak' :)

Aslında hep orijinal düşünmüştüm bu kulakları. Ama gaflet ve dalaletten hatta guzuya hıyanetten gidip ön takım bakımlarıyla birlikte bunlar da aradan çıksınlar deyü değiştirttim yan sanayii ile :suspus:

Tabii orijinal parçaların "kalkmıyo diyom kaldır diyoo" misali toplamdaki miktarı ile bünyenin kaldırma kuvvetini zorlayacak olması da beni bu duruma iten ağır tahrik olmuştur Hakim beyim.

POLAT

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Lacivert Sedan
Bende de ayni durum söz konusu. Hemen her devirde titreşim var ama bazi devirlerde tabiri caizse bazi plastik aksamlardan zangır zangır trim sesi geliyor. Bazilarini yok ettim ama titreşimin kaynagini ortadan kaldirirsak bu trim sesleri de kesilir bence. Ama 600 lirayi edecek bir parca da değil, öpülmek istemiyorum açıkçası. Tüm takozlar plastikler o kadar olsa tamam da.. Neyse :)
Aynı problemden servise gittim keşke dediğiniz gibi 600 TL olsa 1500 TL sadece kulağa istediler ve diğer muadillerin titreşimi ve sesi kesmedigini söylediler ben de şansımı denedim dışarıdan muadil ürün aldım ve alt şanzıman kulağına da değiştirdim çok memnunum ilk aylarda aracın çalışıp çalışmadığını bile anlayamıyordum titreşime o kadar alışmışım ki sanki araç calismiyormuscasina bir his verdi şu an rakamları hatırlamıyorum fakat 3 / 1 gibi bir rakama işçilik dahil hallettim ve şanzıman kulağı ile beraber

Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
hocam aynı sorundan müzdaripim mazda 626 2001 otomatik aracımda ön ve arka motor kulağı ve şanzıman alt kuşağı değişti keşke değiştirmeseydim diyorum araç inanılmaz titriyor. ama aracın rolantıde de motorunun aşırı titrediğini farkettim. en son çare olarak son kalan sol ve sağ motor kulaklarını da tayvan malı olarak alıp takacağım umarım sorunum geçer

Üst Alt