Mazda 626 GF (1997-02) Kalorifer Zayıf Üflüyor ve Gürültülü Çalışıyor

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Merhaba aracının kalorifer kuvvetli ufurmuyor birde 3 ve 4. Kademede gürültü geliyor başka bi fan çalışır gibi problem ne olabilir

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Motor arızalı olabilir. Dışarıdan gelen havanın girişi tıkanmış olabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
NE MOTORUbu kalorifer motoru mu
kaloriferde motor mu varmış... Ben dışarıdan gelen hava ile çalışıyor biliyordum... :p :p

İki gündür bi terslik var ama neyse... :D

18-20 yıllık sistem, bakımlı değilse bu tarz sorunlar olması gayet normal. Forumda kalorifer peteği temizliği ile ilgili konularımız var, sistem temizliği yapılırsa ısı vermesi artar ama motorda sorun varsa o ses ileride daha kötü olabilir. Anlayan elektrik ustası sorunu çözecektir.

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
kaloriferde motor mu varmış... Ben dışarıdan gelen hava ile çalışıyor biliyordum... :p :p

İki gündür bi terslik var ama neyse... :D

18-20 yıllık sistem, bakımlı değilse bu tarz sorunlar olması gayet normal. Forumda kalorifer peteği temizliği ile ilgili konularımız var, sistem temizliği yapılırsa ısı vermesi artar ama motorda sorun varsa o ses ileride daha kötü olabilir. Anlayan elektrik ustası sorunu çözecektir.
terslik derken :)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
kalorifer motoru sağda torpidonun altında 2 kez sökmüştüm söktükten sonra içinden baya pislik çıkmıştı,
benimkide ses yapıyordu arada kesiliyordu balans vardı ama o zamanlar için balans alacak bir yer bulamamıştım şimdi manisada bir yer açıldı endüstriyel dönen her şeyin balansını alıyorlar :)
hem ısıtmıyor hem ses yapıyor diyorsanız usta bir elektriçiye gösterin derim her arabada başa gelen bir problem

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
kalorifer motoru sağda torpidonun altında 2 kez sökmüştüm söktükten sonra içinden baya pislik çıkmıştı,
benimkide ses yapıyordu arada kesiliyordu balans vardı ama o zamanlar için balans alacak bir yer bulamamıştım şimdi manisada bir yer açıldı endüstriyel dönen her şeyin balansını alıyorlar :)
hem ısıtmıyor hem ses yapıyor diyorsanız usta bir elektriçiye gösterin derim her arabada başa gelen bir problem
teşekkür ederim süleyman bey bilgilendirme için

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
sanırım terslik var....olur boyle vakalar

sinyor

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3-2005 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
aynen sizin dedğiniz gibi söküldü temizlendi sorun giderildi...

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Benim aracım da da gövde ortasında ki iki hava kanalı az üflüyor hatta ilk açınca çok az üflüyor sonra sonra artıyor ama ayağa veya cama iyi üflüyor , arka koltuklara giden alt havalandırma da pek üflemiyor sanırım . Temizlik mi yaptırmak gerek?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Benim aracım da da gövde ortasında ki iki hava kanalı az üflüyor hatta ilk açınca çok az üflüyor sonra sonra artıyor ama ayağa veya cama iyi üflüyor , arka koltuklara giden alt havalandırma da pek üflemiyor sanırım . Temizlik mi yaptırmak gerek?
Göğsün arka tarafında kalan hava borularında sorun olabilir yerinden çıkmış olabilir. Yönlendirme yapan sistemde (düğme, halat vs) sorun olabilir

Eengin

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Koyu Mavi Hatchback
Abilerim öncelikle selamın aleyküm herekese hayırlı günler, 626 2000 model aracım var ilk arabam kolifer petekleri iyi ısıtmıyor petekleri yıkattım temizlettim yine aynı ısıtmıyor form da bi abinin tüp tankının ordan bağlantıları ters bağlarsan ısınıyor diye bi yorumunu okumuştum yaptım ısınmadı ilk arabam olduğu için tecrübesizim siz abilerimin tecrübesine ihtiyacım var neden ısıtmıyor olabilir yardım edebilirmisiniz

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abilerim öncelikle selamın aleyküm herekese hayırlı günler, 626 2000 model aracım var ilk arabam kolifer petekleri iyi ısıtmıyor petekleri yıkattım temizlettim yine aynı ısıtmıyor form da bi abinin tüp tankının ordan bağlantıları ters bağlarsan ısınıyor diye bi yorumunu okumuştum yaptım ısınmadı ilk arabam olduğu için tecrübesizim siz abilerimin tecrübesine ihtiyacım var neden ısıtmıyor olabilir yardım edebilirmisiniz
Kalorifer motorunun üflemesi sağlıklı mı? Kalorifer peteğine yeterli sıcak su geliyor mu? Kalorifer sıcak/soğuk ayarı çalışıyor mu? Tam ayırma yapıyor mu?

Eengin

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Koyu Mavi Hatchback
Kalorifer motorunun üflemesi sağlıklı mı? Kalorifer peteğine yeterli sıcak su geliyor mu? Kalorifer sıcak/soğuk ayarı çalışıyor mu? Tam ayırma yapıyor mu?
Abim üfleme sağlıklı ama kolirifer hortumlarına su gelmiyor biraz üflüyor çok sıcak denmez kadar az bi üfleme yapıyor tekrar soğuyor klimasi djital abi o çalışıyor buz gibi yapıyor içini

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sağ ön koltuğun oradan torpido gözünü çıkararak kalorifer sistemine ulaşıyorsun, sıcak soğuk ayarı sıcağa alınca tamamen alıyor mu?

Kalorifer peteğine sıcak su geliyor mu?

Cevap evetse sorun devirdaim pompasında olabilir.

Eengin

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Koyu Mavi Hatchback
Sağ ön koltuğun oradan torpido gözünü çıkararak kalorifer sistemine ulaşıyorsun, sıcak soğuk ayarı sıcağa alınca tamamen alıyor mu?

Kalorifer peteğine sıcak su geliyor mu?

Cevap evetse sorun devirdaim pompasında olabilir.
Sıcak ayara alınca abi kolifer normel üfürüyo soğuktan biraz sıcak peteğede evey abim sıcak su geliyo abi ben kahramanmaraş yaşıyorum şuan asker olduğum için 15 sonra gaziantep te mazda ustası tarık abi var ona gostericez söyledin yerlere baktiricam

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Arkadaşlar mrb benimde sıcak az üflüyor dün baktım ki radyatör altından su gelmiş ustaya gösterdim radyatör alt kazanı su sızdıryor dedi tamir olurmuş sizce olurmu yoksa sıfır mı taktırmalıyım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar mrb benimde sıcak az üflüyor dün baktım ki radyatör altından su gelmiş ustaya gösterdim radyatör alt kazanı su sızdıryor dedi tamir olurmuş sizce olurmu yoksa sıfır mı taktırmalıyım.
Radyatör tamirine karşıyım, önemli bir donanım Allah korusun. Sıfır radyatör en doğru seçim olur.

Üst Alt