Mazda 626 GF (1997-02) İlk Çalıştırmada Stop Etme

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ge kasa ile aynı mı filtre

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Bu tür sarf malzemeleri markaya özel olmayabilir hocam, piyasada muadil ürün çoktur.
uploadfromtaptalk1472549787340.jpg

uploadfromtaptalk1472549691917.jpg
.
Alt girişi düz olan 92-97 diğeri 98-02 gf kasanın filtresi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Biriken pisliği görünce yapılan işin kıymeti daha iyi anlaşılıyor :)

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Geçmiş olsun,bu tip işleri aslında fotolasak değiştiricek arkadaşlar için iyi olur.
Teşekkür ederim fotolayacak bi tarafı yok alttan ustten birer hortum var söküp takiyorsun o kadar kendisi de resimdeki out yazan parça hava filtre kutusu yla abs beyni arasındaki,degistirirken tek olmasam çekerdim tek olduğum için ancak bu kadar çekebildim değiştirmesi zor değil ama yeri gıcık olduğu için çalışması zor el yanaşmıyor
IMG_20160830_133349.jpg

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Bende de aracı ilk çalıştırırken araba gaz yemiyor.Tıkanıp rölantiden düşüyor ve stop ediyor.Gazı ard arda devamlı pompalayarak çalıştırıyorum.Sağ ayağımı kullanmaktan resmen kas yaptım :) Tahminimce değişen LPG beyninden kaynaklanıyor ? Ustası bakıp rölantiyi yükseltti ama fayda etmedi.Antalya da Ömer Ustaya gittiğimde onu da göstereceğim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk çalışma benzinde olurken lpg ile ilgisi ancak regülatör kaçırıyorsa olur.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Bende de aracı ilk çalıştırırken araba gaz yemiyor.Tıkanıp rölantiden düşüyor ve stop ediyor.Gazı ard arda devamlı pompalayarak çalıştırıyorum.Sağ ayağımı kullanmaktan resmen kas yaptım :) Tahminimce değişen LPG beyninden kaynaklanıyor ? Ustası bakıp rölantiyi yükseltti ama fayda etmedi.Antalya da Ömer Ustaya gittiğimde onu da göstereceğim.
Hocam bunun regülatör den olup olmadığını anlamanın yolu arka gaz depo sundan çıkış vanasıni kapatın gaz filtresi nden hortumu çıkartın öyle çalıştırın aynısını yaparsa regülatör sağlam sorun ya filtre yada pompa ama rahat çalışır sorun yoksa regülatör

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Hocam bunun regülatör den olup olmadığını anlamanın yolu arka gaz depo sundan çıkış vanasıni kapatın gaz filtresi nden hortumu çıkartın öyle çalıştırın aynısını yaparsa regülatör sağlam sorun ya filtre yada pompa ama rahat çalışır sorun yoksa regülatör

Araba bu sabah bir türlü çalışmadı.Anahtarı eve bırakıp işe gittim.Bir arkadaşın tanıdığı usta gelip arabayı aldı.Yarın sorunun ne olduğu ortaya çıkar artık.

İlk çalışma benzinde olurken lpg ile ilgisi ancak regülatör kaçırıyorsa olur.

Bilemiyorum açıkcası ? Beyin takılmadan önce tek marşta çalışıyordu.Sonra oldu bu sıkıntı.Bakalım usta yarın ne diyecek ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

moonlight

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
2001 626 aracımda özellikle hava sıcakken ve araç motoru sıcakken ilk çalıştırmada arada bir stop ediyor tekrar marş bastığımda sorunsuz alıyor bu sorunu arada bir yapıyor benzin filtresi yeni ama yine aynı sorun devam ediyor ben pompadan şüpheleniyorum başka neden yapabilir???

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
2001 626 aracımda özellikle hava sıcakken ve araç motoru sıcakken ilk çalıştırmada arada bir stop ediyor tekrar marş bastığımda sorunsuz alıyor bu sorunu arada bir yapıyor benzin filtresi yeni ama yine aynı sorun devam ediyor ben pompadan şüpheleniyorum başka neden yapabilir???
Benzin pompası ve ısı müşürü olabilir. :rolleyes:

moonlight

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
Benzin pompası ve ısı müşürü olabilir. :rolleyes:
Isı müşür aklıma gelmedi ben daha cok pompadan süphelendim ama ısı müşürüde olabilir kışın sorun yoktu havalar ısınmaya başlayınca yaptı özellikle motor sıcakken yapıyor sabahları felan hiç problem yok

Üst Alt