Mazda 626 GF (1997-02) İlk Çalıştırmada Gelen Ses

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracın ilk çalıştığında sağ ön taraflarından kup-kup-kup gibi bir ses geliyor. kaputu açıp bakana kadar kesiliyor. 5-10 saniye felan anca sürüyor. hareket etmeden daha rolantideyken çıkan bir ses. sanki arabaya zincir takıldığında zincir davlumbaza vururya o şekil bir ses.
Başınıza böyle birşey geldimi acaba

Başka bir ortamda böyle bir soru gelmişti ve ben yanıt vermemiştim... Bu gecikme için özür dileyerek şimdi yanıtlıyorum.

O ses, tahminim direksiyon pompasından geliyor ve sorun yapmanıza gerek yok... Bende de oluyordu ve kesiliyordu, 2 yıl boyunca da hiç bir sıkıntısını görmedim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
benim yatak sesi olabilir dediğim mi bu abi? ki öleyse çok saçma cevapmış benimki :)

Evet senin yazdığın konu ama saçma demek yakışık almaz, neticede herkes yazılana göre fikir beyan ediyor, kendine haksızlık etme istersen... ;)

3-5 saniye sesin gelmesi ve ilk çalıştırmada soğukken olması nedeniyle ben direksiyon pompası dedim, belki benim tahminim de doğru olmayabilir.

::)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Evet senin yazdığın konu ama saçma demek yakışık almaz, neticede herkes yazılana göre fikir beyan ediyor, kendine haksızlık etme istersen... ;)

3-5 saniye sesin gelmesi ve ilk çalıştırmada soğukken olması nedeniyle ben direksiyon pompası dedim, belki benim tahminim de doğru olmayabilir.

::)
sesi tarif etmiş zincir davlumbaza çarpar gibi demiş ben orayı hiç görmemişim.şimdi burada düzelteyim ozaman. ses şıkır şıkır olasaydı dediğim olabilirdi. ama zincirin bir yere çarpması gibiyse yatak sesiyle alakası yok. Veli abinin dediği gibi olabilir. yılların arabası hem bakım için hemde denemek için hidrolik yağının değişmesinde fayda var derim. belki ses gider. maliyeti en fazla 30tl tutar. ama ben hidrolik yağını hiç değişmedim. 1 kere ustaya değiştirdim ondada işim vardı göremedim nasıl yaptığını. nereden boşalır boşalınca hava yapma riski var mı olurda hava yaparsa biyerlere zarar verip yağ damlatmaya başlarmı fikrim yok.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sağlam bir Hort çekelim... :utan:

Üst Alt