Mazda 626 GF (1997-02) Buji Önerisi

ozandemiralay

Sessiz
Araç Markası
1998 - Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben orijinal fabrikasyon bujiyi kullanmanızı tavsiye ederim, önceki aracımın motoru sizinki ile hemen hemen aynı özelliklere sahipti (99 1.8 astina) sürekli ngk orijinal buji kullandım oldukça memnundum, iridyumdan verim alamadım diğerlerinin de çok gerekli olduğunu düşünmüyorum, fazladan vereceğiniz paraya örneğin hava filtrenizi her yağ değişiminde değiştirin daha çok faydasını görürsünüz ;)
Sizin de aracınız LPG'li miydi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mazda 626 gf için Denso K16R-U11 duyuyorum birçok kişiden. Bujilerimi bende yenilemek istiyorum. Bir sorunum yok aslında ama epey km yaptılar. ancak degiştiripte randıman alamama tedirginligi var o yüzden "Çalışıyorsa elleme!" fikri agır basıyor.
Ekleme: buji kablolarımı mavi ngk takmıştı Rahmetli Ekrem usta. (şaka gibi!Allah rahmet eylesin) şimdilerde Missuma mı marka onu öneriyorlar buji kablosunuda.
Bizim araç için kullanma kılavuzunda Denso PKJ16 CR8 Ve PKJ20 CR8 kodlu bujiler öneriliyor. Siz şu an hangi marka model buji kullanıyorsunuz?

ozandemiralay

Sessiz
Araç Markası
1998 - Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben LPG ile kullanacağım o yüzden dedim :) fark eder mi bilmiyorum tabi amacım öğrenmek :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhabalar,
Aracımda NGK marka nikel LPG bujisi (BKR-GAS) kullanmaktayım.
Japon felsefesi, iyi olan şeyi değiştirme geliştir der... Her hangi bir sorun sıkıntı vs yoksa bu bujiler ile devam etmeni tavsiye ederim.

Mevcut bujilerde sorun oluyorsa o zaman kullanım kılavuzundaki tavsiye edilen bujileri kullan.

Özetle, maceraya gerek yok diyorum. Tercih senin.

:hhhhhh:

ozandemiralay

Sessiz
Araç Markası
1998 - Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Japon felsefesi, iyi olan şeyi değiştirme geliştir der... Her hangi bir sorun sıkıntı vs yoksa bu bujiler ile devam etmeni tavsiye ederim.

Mevcut bujilerde sorun oluyorsa o zaman kullanım kılavuzundaki tavsiye edilen bujileri kullan.

Özetle, maceraya gerek yok diyorum. Tercih senin.

:hhhhhh:
Aslında aradığım macera değil :) Japon felsefesine de saygım sonsuz :D Amacım sadece bilinçli ve tutarlı hareket etmek. Araçlarla yeni yeni haşır neşir olmayı başlamamın bir etkisi olabilir :) . Gerek araştırmalarım gerekse de sizden ve ustalardan aldığım geri bildirimler doğrultusunda iridyum bujilere karar verdim. Nedenleri ise aracın orijinal bujilerinin platinum buji olması ve aracıma uygun orijinal denso platinum buji bulamamış olmam. Anladığım kadarıyla nikel buji daha eski araçlarda kullanılan bir malzeme ve Mazda mühendisleri bu malzemeyi kullanmayı tercih etmemişler. Dolayısıyla bir sonraki bakımda iridyum denemeyi düşünüyorum.
Saygılar :)

ozandemiralay

Sessiz
Araç Markası
1998 - Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Adem Usta'm, lpg varsa araçta normal buji (iridyum, nikel vs olmayan) tavsiye ediyor. Bu konuda bildiğim tek veri bu. :)
Parça Bulucu sayfasından sorgulama yaptığımda NGK 7550 ( platin) ve NGK 1565 (LPG LASERLİNE No:6)
serilerini öneriyor. NGK 1565 serisini taktırmayı düşünüyorum fakat siz Adem usta önermiyor deyince açıkçası bir şüphe oluşmadı değil :D Neden önermediğiyle ilgili bir bilginiz var mı acaba ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Parça Bulucu sayfasından sorgulama yaptığımda NGK 7550 ( platin) ve NGK 1565 (LPG LASERLİNE No:6)
serilerini öneriyor. NGK 1565 serisini taktırmayı düşünüyorum fakat siz Adem usta önermiyor deyince açıkçası bir şüphe oluşmadı değil :D Neden önermediğiyle ilgili bir bilginiz var mı acaba ?
Lpg ile istenilen verimi vermiyor demişti... Fakat, lpg için olayı geliştirip lpg bujisi üretildiyse işe yarıyor olabilir tabi... Deneme imkanı varsa tercih senin.

ozandemiralay

Sessiz
Araç Markası
1998 - Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Lpg ile istenilen verimi vermiyor demişti... Fakat, lpg için olayı geliştirip lpg bujisi üretildiyse işe yarıyor olabilir tabi... Deneme imkanı varsa tercih senin.
NGK laserline serisini LPG için ürettiğini söylüyor. 4 tanesi 2400-2500 TL gibi bir fiyat. Orijinal platinum bujilerin de 4 tanesi 1700-1800 civarı. LPG bujilerini denemek istiyorum ama bakalım.

Üst Alt