Mazda 626 GF (1997-02) Baskı Balata Değişimi

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Arkadaşlar aracım 1998 model 626. Vites geçişleri kolay, ancak debriyajım aşırı sertti. Bu nedenle baskı balata yenilendi. Konya'da Adem Usta olmadığından, mecburen serviste yaptırdım. Fiyatları aşağıya yazıyorum. Şu an debriyaj çok yumuşak, ama vites geçişleri çok sert. Bi süre böyle kullanayım, bakalım alışacak mı!

Disc, clutch.........205,71
Cover, Clutch.......207,94
Collar Clutch Rel....59,21
Z Rot..................80,00
Şanz.Yağı 75/80....50,00
İşçilik..................443,25
kdv.....................188,30
toplam 1234,41

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tablanın da değişmesi gerektiğini söylediler. Serviste 500-600 cıvarındaymış. Piyasadan daha ucuza bulursun dediler, bi süre sonra ona da bakmak lazım..

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Ustat nacizane tavsiyem;koskoca Konyada illaki iyi Japoncu vardir. Debriyaj baskisi atla deve degil. Araclarimizin yaşi belli. Yaptiginiz islemi ben yaptiracaktim, simdilik idare eder dedikleri icin yapilmadi. Ancak baski balata valeo 250 tl iscilikte 150 olsa 400 e hallolur.
On tablalari degistirdim ben, sag ve sol komple degisim yapildi. Kyoto marka bulabildim ve tanesi 120 tl.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Hayırlı olsun ,servis fiyatları biraz farklı oluyor ama yapılan işçilik de içinize siniyor,bahsedilen sertlik umarı en kısa zamanda geçer.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Kardeş hayırlı olsun. Ama fiyat bana çok uçuk geldi. Sonuçta 98 model araç.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Hayırlı olsun ,servis fiyatları biraz farklı oluyor ama yapılan işçilik de içinize siniyor,bahsedilen sertlik umarı en kısa zamanda geçer.

Abi bir arkadaşim opel aracina (98 astra) yag bakimini bile serviste yaptirirdi. 2007 ler de. Benim uyarilarima kulak asmadan o zaman 50-60 tlye halledebilecek işe 300 tl bayiliyordu. Bence artik yaşi gecmiş araclari ille servis diye tutturmak, mekanik aksamda gereksiz kaliyor. Ha bulunamayan bir elektronik arizasidir o zaman servise gitmek daha karli oluyor. Cunku sanayide adamlar dunyanin parcasini degisiyor buna karsin sorunda duzelmiyor sende aldigin parcalarla basbasa kaliyosun.
Bu arada bahsettigim arkadas ayni araci halen kullaniyor ve 4-5 yildir gitmiyor servise.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kazasız belasız günlerde eskitmek nasip olsun Kazım... :) İşçiliğin yüksek olmasının sebebi, işlemlerin uzun sürmesidir. Malum servislerde işçilik saat olarak fiyatlandırılıyor. Servis rahatlığı ve garantisi göz önünde bulundurulursa makul seviyelerde. Piyasa ile karşılaştırmak insaflı olmaz. :)

Vitesin kemikli olması normal diyebilirim, ısınınca düzelmesi gerekir, geri vites ise hep kemiklidir zaten.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Vites geçişleri normale dönmeye başladı. Aracı ilk aldığımda, tavsiye üzerine bir ustaya gittim ve amortisörler değişti (1.5 yıl oldu). Önden gelen tıkırtılar geçmedi. İlk yaptırdığım zaman da ustaya söylemiştim, cevabı, abi 98 model araba, bu kadar ses normal. Başka bişey söylüyorum, abi bu yaştaki arabaya normal. O zaman ödediğim para toplamda 1200 tl. yi bulmuştu heralde. Servis, ek olarak fren disklerini falan değiştireceğini söylemişti ve 1800 gibi bir rakam söylemişti. Taksit yapmadıkları için orda yaptırmamıştım. Keşke o zaman da serviste yaptırsaydım diyorum şimdi. Yağ değişimi için servise gitmem ama, bu tip işlerde; eğer güvenilir ve işinin ehli bir usta bulamadıysanız, en iyisi servise gitmek bence..

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Bir de, bu masrafları sizin için de yapıyorum arkadaşlar. Nasipse daha 2-3 sene ihtiyar guzuyla birlikteyim, sonrasında inşallah aramızdan birine veririm:)

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Vites geçişleri normale dönmeye başladı. Aracı ilk aldığımda, tavsiye üzerine bir ustaya gittim ve amortisörler değişti (1.5 yıl oldu). Önden gelen tıkırtılar geçmedi. İlk yaptırdığım zaman da ustaya söylemiştim, cevabı, abi 98 model araba, bu kadar ses normal. Başka bişey söylüyorum, abi bu yaştaki arabaya normal. O zaman ödediğim para toplamda 1200 tl. yi bulmuştu heralde. Servis, ek olarak fren disklerini falan değiştireceğini söylemişti ve 1800 gibi bir rakam söylemişti. Taksit yapmadıkları için orda yaptırmamıştım. Keşke o zaman da serviste yaptırsaydım diyorum şimdi. Yağ değişimi için servise gitmem ama, bu tip işlerde; eğer güvenilir ve işinin ehli bir usta bulamadıysanız, en iyisi servise gitmek bence..

Ustadim, malum 3 gundur sanayi ile tekrar haşir neşir oldum. İnanin oyle garip bir fiyatlandirmalar var ki... İnsanin ici aciyor. Yani gunumuz şartlarinda ortalama birinin akşama kadar aldigi parayi adamlar bir saatte yapmalarina karşin yinede burun kivirarak yapmalari deli etti beni. Fiyatlandirma farkina ornek verecek olursam, bir yer pazarlikla 290 istedigi parcanin aynisini baska yerden 220 ye alinca sevinmek yerine sinirlendim. İscilikte de hakeza ayni sey gecerli. Trigeri 250 den asagisi kurtarmaz diyen yere yaptirmak yerine baska bir guvenilir yerde yag degisimiyle birlikte o dedigi fiyata yaptirdim. Şimdi bunlaro gorunce cidden icim aciyor. Bizler ne şartlarda kazaniyoruz bu paralari. Esnafi biraz daha duyarli ve vicdanli olmaya davet ediyorum.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Ustadim, malum 3 gundur sanayi ile tekrar haşir neşir oldum. İnanin oyle garip bir fiyatlandirmalar var ki... İnsanin ici aciyor. Yani gunumuz şartlarinda ortalama birinin akşama kadar aldigi parayi adamlar bir saatte yapmalarina karşin yinede burun kivirarak yapmalari deli etti beni. Fiyatlandirma farkina ornek verecek olursam, bir yer pazarlikla 290 istedigi parcanin aynisini baska yerden 220 ye alinca sevinmek yerine sinirlendim. İscilikte de hakeza ayni sey gecerli. Trigeri 250 den asagisi kurtarmaz diyen yere yaptirmak yerine baska bir guvenilir yerde yag degisimiyle birlikte o dedigi fiyata yaptirdim. Şimdi bunlaro gorunce cidden icim aciyor. Bizler ne şartlarda kazaniyoruz bu paralari. Esnafi biraz daha duyarli ve vicdanli olmaya davet ediyorum.

Bütün gün oturup çay içerek yolunacak müşteriyi bekleyen esnaf ! bunlar..bu kişiler arasında boğulup sinirlenmemek için yetkili servis en makul seçenek olarak görünüyor.Parça peşine koşmak yok,guzuya yağlı pantolon ile oturdu oturmadı derdi yok,saat ücreti belli,varsın 3-5 fazla olsun..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Maalesef serbest piyasa olduğu için her şeyle karşılaşmak mümkün ve bir standartı yok bu işlerin. İşin hakkını veren ve emek harcayan, para odaklı değil de sorunun giderilmesi için kafa çatlatan ustalara 5 krs fazla olsun helali hoş olsun, ama aksi bir durumda 5 krs ucuz olsa bile insanın içi acıyor haklısınız

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Maalesef serbest piyasa olduğu için her şeyle karşılaşmak mümkün ve bir standartı yok bu işlerin. İşin hakkını veren ve emek harcayan, para odaklı değil de sorunun giderilmesi için kafa çatlatan ustalara 5 krs fazla olsun helali hoş olsun, ama aksi bir durumda 5 krs ucuz olsa bile insanın içi acıyor haklısınız

Hocam ben serbest piyasa anlamam. Dupe duz kul hakkina giriyor bu. 30-40 fazla olur anlarim. 150 nere 250 nere. %100 fark,Allah sorar hesabini. O 100 tl icin ben bir gun aksama kadar calisiyorum. Kusuruma bakmayin ofkem ve uzuntum bu tip esnafa.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hocam ben serbest piyasa anlamam. Dupe duz kul hakkina giriyor bu. 30-40 fazla olur anlarim. 150 nere 250 nere. %100 fark,Allah sorar hesabini. O 100 tl icin ben bir gun aksama kadar calisiyorum. Kusuruma bakmayin ofkem ve uzuntum bu tip esnafa.
Sizi anlıyorum, hepimiz yeri geliyor karşılaşıyoruz bu durumla, dediğim gibi kişilik meselesi bu ve standart yok, kör tuttuğunu hesabı Ama bir defa kandırırlar, bu tip sömürü odaklı çalışanların uzun vadede barınma şansları yok bana göre, Allah iyilerle karşılaştırsın hepimizi

Üst Alt