Mazda 626 GF (1997-02) ABS Sensör Arızası

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Özkur Oto'yu çok duydum, tavsiye edilebilecek bir yer...

Son düzenleme:

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
ABS beyni yanmasın da gerisi kolay iş, ben onu iki yıl önce yaktım tamir ettirene kadar canım çıktı ama şu an sorun kalmadı şükür.

cihatdag01

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya-GLX
Arkadaşlar merhaba,
ABS ile ilgili problem yaşıyorum. Geçen hafta ABS arıza lambam yandı ve ABS devre dışı kaldı. Bilgisayara bağlattım ve ön sağ teker senserü arızası kodu verdi. tamirciye gittim. Teker söküldü. Bir baktım ki senserün kafası kopmuş. Sensör arıyorum. yardımcı olabilecek var mı?
Selamlar arkadaşım.. Hala forumdamısın bilmiyorum ama; bugün muayenede abs ışığı yanmıyor kusuruyla geçemedim; göstergeyi söküp, patlamış olan abs ampulünü değiştirdim ancak lamba devamlı yanıyor, hiç sönmüyor. Ustayı aradım telefonla abs beyninde sorun vardır diyor, Mersinde oto elektronikçiyi aradım, arabada obd soketi var mı diyor.. Usta tavsiye edebilir misin?

cihatdag01

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya-GLX
Geçici çözüm olarak şöyle bir şey yaptırabilirsiniz.
Göstergenin içinden başka bir yerden (mesela yağ bakım) paralel çektirip onunla beraber yanıp sönmesini sağlayabilirsiniz.
Bir tane oto elektirik elektronikçiye gidin bir günde hallederler, ben Samsunda 2014 de yaşadım aynı sorunu, ve iki günde çözüldü.
Teşekkürler cevaplar için...Bayram sonuna halledecem artık bi şekilde..Bir de Civler kardeş, senin başka mesajlarında okuduğum kadarıyla salıncak burcu değişimi de yaptırmışsınız..Benim salıncak burçlarında boşluk var yazmışlar muayenede, Fren balatalarını, trigeri ve devridaimi değiştiren Mazda ustasını aradım, komple salıncak değişecek diyor; burç çakma işi için illakiş mazda ustası olması gerekiyor mu; ben arabamı fazla elletmiyorum mazda ustası olmayana; Mersinden Adanaya gönderiyorum sorun olduğunda.. Tavsiyen nedir acaba konuyla ilgili..Şimdiden teşekkürler..

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Burçları değiştirmek için çok detaya gerek yok ekipman olsa biz bile değiştiririz. Burçları al, az çok avrupa araba görmüş bir usta kolaylıkla değiştirir. Nereden alacanı bilmiyosan o konuda da yardımcı oluruz.

cihatdag01

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya-GLX
Burçları değiştirmek için çok detaya gerek yok ekipman olsa biz bile değiştiririz. Burçları al, az çok avrupa araba görmüş bir usta kolaylıkla değiştirir. Nereden alacanı bilmiyosan o konuda da yardımcı oluruz.

Teşekkürler..Bulurum burçları; devridaimi bile japon olsun diye bayağı bi araştırıp almıştım. Marka veya kalite olarak önerebileceğin var mı? Teknorot diye Yerli bir firmanın burçları var sanırım; iyi midir, bilginiz var mı?

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
O çok çabuk eskiyor, tavsiye etmem, ismini unuttum şu an ama önceki yorumlarda vardır galiba URW olucak, gayet sağlamdır, aks kafası da o markaydı benim. Zor bir şey değil, komple değiştirmeye hiç gerek yok, sökülüp çakılıyor, kolay, ustayla birlikte yaptık biz.

Üst Alt