• Satılık otomobil ilanı vermeden önce lütfen ilan verme kurallarını okuyunuz. Kurallara uygun açılmayan ilanlar onaylanmayacaktır.

Satılık Mazda 626 GE '97 // Cemşid

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Hocam kaç kere diyecez bu nissan değil maxima diye.
İlla ayuyu üstüne mi salalım;)
Takılıyorum bakma bana. Ben de Toyotacı oldum.
Bu da benim tostos.

1542111447786.png

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Hayırlı olsun, Allah kazasız günlerde kullanmayı nasip etsin Metin... Dolu izleri mi var? Başka bir şey mi?
Evet abi dolu izleri mevcut. Doludan kaynaklı vernik kalkmaları da var.

Hay el freni topuzunu sevmediğim ;) maşallah abi kazasız belasız kullan Toyota ın en sevdiğim yanı parçacı da japon malı yan sanayi leri sırayla sayması ;)
Sağol Süleyman. Şimdilik parça ile işim olmadı. İnşallah olmaz bir süre daha.

Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Hesap makinesiyle çektiğim tanıtım videosu. :p

Sevgili @Bayraktar videoyu bir solukta seyrettim. Normalde yine senin çalışmalarından olan 626 farklarını görsel olarak anlatan bir video olarak izledim. Ama aynı zamanda Cemşid'in ekstralarına aşık oldum :asik::asik: İzmir'de ikamet etseydim belki arabayı satmaden önce birkaç ekstrayı bizim arabaya takılım diye teklif ederdim :):)
Yalnız birşey kafama takıldı. Bizim 626 çocukluğumdan beri bilirim ve kullanırım. Ama 1.viteste gaza basmadan kalktığını hiç hatırlamıyorum. Bunu senin Cemşid nasıl yapabiliyor merak ettim. Ya da bizim araba yıllardan beri bozuk muydu :D:D

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Sevgili @Bayraktar videoyu bir solukta seyrettim. Normalde yine senin çalışmalarından olan 626 farklarını görsel olarak anlatan bir video olarak izledim. Ama aynı zamanda Cemşid'in ekstralarına aşık oldum :asik::asik: İzmir'de ikamet etseydim belki arabayı satmaden önce birkaç ekstrayı bizim arabaya takılım diye teklif ederdim :):)
Yalnız birşey kafama takıldı. Bizim 626 çocukluğumdan beri bilirim ve kullanırım. Ama 1.viteste gaza basmadan kalktığını hiç hatırlamıyorum. Bunu senin Cemşid nasıl yapabiliyor merak ettim. Ya da bizim araba yıllardan beri bozuk muydu :D:D

Ben neler teklif ettim de, arabanı sat bunu al olayına geldik :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkürler yorumlarınız için. Öncelikle Cemşid üzerinde yapılan uygulamaların neredeyse hepsi forumumuzda var siz de yapabilirsiniz kolaylıkla. Yardıma ihtiyacınız olursa yine elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. ;)

Kalkış olayına gelince de benim eski guzum da dahil gaz vermeden kalkıyordu. Tabi ki videoda da göreceğiniz gibi biraz titriyor ama kalkıyor bir şekilde. Bozuk denmez tabi ki sizin araç için, rölantiniz çok düşüktür belki. Hatta çok yüksek olunca da hoplama yapabilir. Ustanın ince bir ayar yapması gerekebilir araca. Ayrıca yine de bu bir kıstas değil, orada göstermek istediğim asıl şey gaz vermediğinizde dahi aracın rölantiyi ve kelebeği ayarlayabilmiş olmasıdır. Bazı araçlarda ibre yukarı aşağıya oynar durur ve araç zıplar. Bu durumdan bir çok yer sorumlu olabilir; gaz kelebeği, TPS, ateşleme, hava akış sistemi, soğutma sisteminin hava yapması, avans ayarı vs. vs... Ufak bir bakım ve güzel bir ayar sorunu çözer. ;)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cemşid’i Cemşid yapan o ekstralarıdır. :p

Şaka bir yana dediğim gibi o kadar şeyi yapmışken, paylaşmışken satarken üzerinden çıkarmak etik olma diye düşündüm biliyorsun. Kaldı ki üzerindeki her şeyi tekrar yapabiliriz senin guzuya da... Bazı şeyleri de hatta yine zedozcanıma da yapacağım. :)

Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Aslında prensipte mantıklı bulduğum bir teklif :);) Sonuçta arabalar aynı, kondisyonları birbirine inanılmaz yakın... Ekstraları birinden diğerine takmak yerine takılmış hazır olanı üzerinden devam etmek kulağa pek de yanlış gelmiyor. Ama kişisel olarak tek itirazım Cemşid'in beyaz olması :p, belki çocukluktan gelen alışkanlıktan mı nedir, bizim bordo rengi 626'ya daha yakıştırıyorum :asik::D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Aslında prensipte mantıklı bulduğum bir teklif :);) Sonuçta arabalar aynı, kondisyonları birbirine inanılmaz yakın... Ekstraları birinden diğerine takmak yerine takılmış hazır olanı üzerinden devam etmek kulağa pek de yanlış gelmiyor. Ama kişisel olarak tek itirazım Cemşid'in beyaz olması :p, belki çocukluktan gelen alışkanlıktan mı nedir, bizim bordo rengi 626'ya daha yakıştırıyorum :asik::D

Kesinlikle benim mantığım da o yönde. Eski guzumda yağ yakma problemim vardı mesela. Motor yaptıracağıma arabayı değiştiririm demiştim o fiyata ki öyle yapıp Cemşid’i aldım. :)

Belki bilmezsiniz eski guzunun konusu da şurada mevcut. ;)
26 KU(zu) 434

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Evet dostlar...

Cemşid'in resmi olarak satışını da ülkemin çok sevdiğim sistemine (!) rağmen bugün tamamladık bahsettiğim gibi. Ahmet Abi'mizin yakın bir tanıdığına emanet bundan sonra guzumuz. Guzuya da iyi bakacağını biliyorum arkadaşın. Ayrıca İzmir'de olduğu için ileriki günlerde aklımda projelendirip de yarım kalan şeyleri belki hep birlikte tamamlayıp yine burada paylaşırım. Belki dostumuz zaman buldukça forumumuza üye olup bizlerle birlikte olur. O yüzden bu konuyu kilitlesem de Cemşid'in şu konusunu açık bırakacağım. Hem bizler bir şeyler paylaşırız belki ileriye dönük, hem de sizler Cemşid'e yapılanlarla ilgili sorular sorabilirsiniz böylece... ;)

Yaklaşık bir buçuk senelik bir hikayenin de hayırlısıyla sonuna geldik özetle. Xedos 9 için kolları sıvama vakti artık. Biletlerimiz hazır. Gece @MX9 Ahmet Abi'm ile yolculuğumuz başlayacak İstanbul'a doğru... Hem hafta içi olduğu için işlerinizden alıkoymamak adına, hem de günün erken saatlerinde orada bulunup hayırlısıyla lanet prosedürleri halledip bir an önce dönüş yoluna koyulmayı düşündüğümüz için İstanbul'daki dostlarımızla iletişime geçmedim bu sefer, mazur görün. ;)

Umarım Cemşid'de yaşadığım sürprizleri daha ismini koymadığım zedozcanda yaşamayız. İnşallah emeklerimizin karşılığını tekrardan alıp Garajımıza yakışır bir guzu daha ortaya çıkarırız. Böylece bir guzunun daha hayatını kurtarıp hayırlısıyla onu da aramıza alırız. :asik:

Her türlü konuda bilgi ve birikimlerini esirgemeyen forumdaşlarımıza, dostlarımıza, ustalarımıza tekrar teşekkür ederek 626 sayfamı kendi adıma kapatıyorum.

Şimdi uyku vakti. Görüşmek üzere... :cool:

@mustafayk seni korkmuş görüyorum :)
Ayu'yu daha fazla titretmeyelim de güzelce kış uykusuna yatsın değil mi? :D

Cemşid akıllı ol aklını alırım bak senin. Gruba iki kral fazla:kptmya:
The car you have called can not be reached at the moment. Please try again later never. :p

:kkk:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt